Nečekejte nové Watch, Apple rozšíří staré řemínkem

Není to víc než spekulace, ale dává zatraceně dobrý smysl. Apple prý jen tak nepředstaví Watch 2, ale hodlá rozšiřovat stávající generaci pomocí pásků.

Apple Watch nejsou iPhone. Kromě evidentních odlišností mají jiný životní cyklus a pojetí ze strany zákazníků. Nečekejte, že bude Apple uvádět nový model hodinek každý rok. Kromě prodloužené ruky iPhonu je to také šperk, který má na zápěstí vydržet roky, ale Apple je technologická firma, a tak hledá cestu pro posun kupředu, evoluci.

…a podle webzinu Letem Světem Applem ji našel. Apple prý bude rozšiřovat funkčnost stávajících Watch pomocí speciálních řemínků. Připojí se pomocí konektoru, který je pod záslepkou skrytý přesně uprostřed patice pro uchycení řemínku. Konektorem mohou protékat data i energie, v páscích nové generace by tak mohly být nové senzory měřící okysličení krve, frekvenci dechu, krevní tlak či tělesná teplota. Jejich umístění v řemínku dává velký smysl, senzory totiž nebudou ovlivňovány zarušeným prostředím přístroje. Platforma Apple Health už je na všechny zmíněné veličiny připravená. Nabízí se do pásku umístit i přídavnou baterii, která by tak pomohla řešit nejpalčivější problém Apple Watch – výdrž.

Klepněte pro větší obrázek
Skrytý konektor na fotce od iFixit.com. Podle provedené rozborky je jasné, že je ke zpřístupnění konektoru potřeba speciální nářadí a postup. Bez autorizovaného servisu to tedy zřejmě nepůjde.

Podle Letem Světem Applem by se měly rozšiřující řemínky dostávat na trh počátkem roku 2016. Pokud se prognózy vyplní, vypadá to na další geniální tah Applu – dokáže ze zákazníků vytáhnout další peníze, i když jim neprodá další hodinky. Ne všechny rozšiřující funkce přijdou naráz a rozhodně ne všechny v jednom pásku...

Témata článku: Apple, Příslušenství, Spekulace, Nositelnosti

68 komentářů

Nejnovější komentáře

  • bandzula 26. 8. 2015 6:36:41
    Nemoze to byt servisny konektor na flashovanie ?
  • zdeek 25. 8. 2015 22:44:51
    Prosím redakci, aby všechny příspěvky, které nemají nic společného s...
  • xnewman 25. 8. 2015 22:24:30
    To nejhorsi co se muze stat kazdemu portalu je to, kdyz se v diskusich...

Určitě si přečtěte


Vymyslel atraktivní novinku. Než ukončil kampaň na Kickstarteru, v Číně prodávali kopii

Vymyslel atraktivní novinku. Než ukončil kampaň na Kickstarteru, v Číně prodávali kopii

** Že se v Číně kopíruje, není jen mýtus ** Vymyslel pouzdro s integrovanou selfie tyčí ** Na Aliexpresu se objevily plagiáty ještě než skončila kampaň na Kickstarteru

23.  10.  2016 | Chroust Martin | 28

Týden mobilně 356: Proklepli jsme špičková Xiaomi Mi5S a Mi5S Plus

Týden mobilně 356: Proklepli jsme špičková Xiaomi Mi5S a Mi5S Plus

** Ne, stále nemají „české“ LTE ** Ukážeme vám také sluchátka, která Sony rozdávalo k Xperii XZ ** Své neotřesitelné místo dostane také Mobilní pavlač

22.  10.  2016 | Kůžel Filip, Láska Jan | 19

Slepý souboj fotoaparátů má drtivého vítěze. Je to Galaxy S7 nebo iPhone 7?

Slepý souboj fotoaparátů má drtivého vítěze. Je to Galaxy S7 nebo iPhone 7?

** Slepý fototest končí drtivým vítězstvím Samsungu Galaxy S7 ** Také iPhone 7 má své nesporné kvality ** ...ale fotky ze Samsungu se líbily výrazně více.

18.  10.  2016 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 189