Nexus One a Desire přijdou o AMOLED displeje. Samsung nestíhá

Nexus One a Desire přijdou o AMOLED displeje. Samsung nestíhá

Zpráva jako z čistého nebe přišla před pár dny z Jižní Koreje. Web Korea Herald přišel s informací, že kvůli sníženým dodávkám AMOLED displejů od Samsungu bude muset HTC své modely Nexus One a Desire nově vyrábět s TFT displeji. Přístroje vyrobené po červenci tohoto roku, budou osazeny SLCD (Super TFT LCD) displeji, na jejichž výrobě se podílí celosvětový gigant Sony.

Podle mluvčího HTC mezi oběma typy displejů není patrný žádný rozdíl, je však jasné, že každý z nich bude mít své kladné a záporné stránky. Zatímco AMOLED displeje nabídnou čistý obraz a nižší energetickou náročnost než TFT ekvivalenty, SLCD poskytnou vyšší rozlišení (co se týče subpixelů) avšak horší kontrastní poměr. Jedním z důvodů, proč Samsung ztenčuje dodávky svých displejů, může být i fakt, že si je asijský výrobce šetří pro svůj top model Samsung Galaxy S. Společnost očekává, že se ho ve druhé polovině roku prodá 10 až 15 milionů kusů. Samsung dodává, že výroba AMOLED displejů běží na plné obrátky a že v budnoucnu budou displeje přednostně určeny pro telefony z vlastní stáje.

Témata článku: HTC, Samsung, Smartphony, Technologie, Displeje, AMOLED, Nexus, Desire, Google Nexus One, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy S

29 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Lukas 25. 8. 2010 15:54:03
    Dobrý den, dneska jsem koukal na nabídku Vodafonu a ten již prodává HTC...
  • noname 30. 6. 2010 2:35:35
    To teda nevim, ja na slunci na Desire nevidel nic, stejne tak HD2, iPhone...
  • Reno 29. 6. 2010 17:44:19
    Boha jeho co tu porad meles o spatne citelnosti na slunku?? Amoled a...
Určitě si přečtěte