Nokia: 20 let, které změnily svět [výstava]

Ve dnech a týdnech minulých se v Londýně konala výstava s podtitulem „Produkty Nokie, které změnily svět.“ Byla zaměřená na posun designu v průběhu dvou dekádá. Krásně tak mapovala přechod od nemotorných maxitelefonů po minizařízení a současný tak trochu opětovný návrat k přístrojům rozměrově větším.

Stephen White, hlavní návrhář a kurátor výstavy v jedné osobě, o ní říká: „Asi každý z nás má nějaký vztah k Nokii. Finský výrobce má (měl) velmi silné postavení mezi mobilními výrobci, a tak k němu má mnoho lidí silnou náklonnost. Ať už z toho důvodu, že právě Nokia byla jejich prvním telefonem, nebo z jakéhokoliv jiného.“  

Londýnská expozice veskrze korespondovala se dvěma články o historii značky Nokia, které jste si mohli na MobilManii přečíst v minulosti. První mapoval perly finského výrobce, druhý zase ukazoval technologické milníky a inovace. O akci informuje krátké video: 

K vidění byla dokonce i celá kancelář z 90. let. To pro případ, že by někdo již zapomněl co je to fax a jaké relikvie se tehdy běžně používaly. Na výstavě se objevily jak nejstarší kousky z finské stáje, tak naopak i ty nejnovější v podobě Nokie N9 a také Nokie Lumie 800. Výstava probíhala do 2. listopadu v Londýnském Design Muzeu. Pakliže jste ji nestihli navštívit, nezoufejte. Příští rok se objeví znovu, tentokráte jako část výstavy World Design Capital v Helsinkách.

Témata článku: Nokia

36 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Mor 9. 11. 2011 10:36:44
    správně oslíííku blb za svou blbost nikdy nemůže ! ještě že máš svou...
  • Martin 9. 11. 2011 9:50:31
    Mne na tom neskutecne stvalo, ze kdyz jsem neco vypisoval, tak jsem videl...
  • anywh 9. 11. 2011 8:04:03
    bacha, narazil jsi na mistra negativů, ten nikdy míň jak 5 nedá :-D
Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

21.  11.  2016 | Láska Jan | 32

Nokia se vrací. Její první mobil nebude drahý

Nokia se vrací. Její první mobil nebude drahý

15.  10.  2016 | Kůžel Filip | 31