Nokia: „Chystáme více telefonů jako N9“

Marko Ahtisaari vede designové oddělení společnosti Nokia. Nedávno navrhl model X3 Touch&Type a trefil se do černého. Nokia X3-02 se uživatelům líbí. Jeho dítkem je také například tolik chválená Nokia N9. Nyní se Marko rozpovídal o budoucích produktech. Budou prý více vypadat jako N9.

O Marku Ahtisaari budeme slýchávat stále častěji. Letos se stal šéfem designu v Nokii a při rozhovoru pro The Wall Street Jurnal prozradil několik zajímavostí. Zájemci o vybavené dotykové telefony by měli očekávat více telefonů, podobných Nokii N9. Bohužel však nezmínil, jakou platformu budou tyto produkty využívat. V portfoliu Nokie se také bude častěji objevovat pevný polykarbonát s propíranou barvou a podobným řešením konstrukce jako u zmíněného modelu N9. Polykarbonát má důležité vlastnosti, které jsou pro elektroniku, a zejména pak telefony, zásadní: nezvyšuje tolik hmotnost, při recyklaci nezatěžuje životní prostředí a hlavně je prostupný pro signál.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Prý jich bude více

Nokia prý také rozšíří nabídku telefonů s koncepcí Touch&Type. Inspiraci můžeme brát u Nokie C2-02, C2-03, C3-01 nebo komunikátoru E6-00. Dle slov Marka Ahtisaariho chce stále mnoho zákazníků telefon s klasickou numerickou klávesnicí. Nokia nehodlá poptávku po tomto segmentu produktů ignorovat.

Klepněte pro větší obrázek
Marku Ahtisaari

Témata článku: Nokia

69 komentářů

Nejnovější komentáře

  • uzivatel_cz 4. 9. 2011 17:35:42
    Podle internetu je to u Dell Venue Pro "jen" 165 gramu. Veer je dost...
  • Martin Večerka 4. 9. 2011 17:04:08
    přesně tak...problém většiny lidí " to co mám já je nejlepší na světě a...
  • Vojta Dalekorej 4. 9. 2011 14:02:06
    Naštěstí dobře. Zaznívalo mnoho názorů jak RIM s modelem 9900 zklamal...
Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

21.  11.  2016 | Láska Jan | 32

Nokia se vrací. Její první mobil nebude drahý

Nokia se vrací. Její první mobil nebude drahý

15.  10.  2016 | Kůžel Filip | 31