Nokia: „Digitální zrcadlovky budou brzy zbytečné“ (komentář)

Nokia chystá velkou ofenzivu. Do roka přidá do mobilů HD video. Dalším krokem budou profesionální digitální zrcadlovky. Také se vám to nezdá?

Anssi Vanjoki, šéf prodeje firmy Nokia, začíná být slavný svými výroky. Nedávno to byl právě on, kdo z úst vypustil sebevražedný výrok Nokia N97 se nám moc nepovedla. A teď je tu další. V Helsinkách se při jednom ze svých projevů nechal slyšet, že… „Technologie fotomobilů se vyvíjí takovým tempem, že už brzy učiní digitální zrcadlovky, včetně těch profesionálních, zbytečnými. Ve velmi blízké budoucnosti způsobí revoluci na trhu s fotoaparáty. Už nebude potřeba tahat s sebou všechny ty těžké čočky.“ Tyto výroky zachytila prestižní zpravodajská agentura Reuters, nejedná se tedy o zprávu typu „jedna paní povídala“.

Dovolím si k Anssiho větám přidat vlastní komentář. Chápu, že správný obchodník občas musí trošku přehánět, ale tohle je až moc. Dokonce si myslím, že naprosto hloupé, něco takového říct. Nebo snad Anssi neví, jaké jsou výhody digitálních zrcadlovek? Proč se o nich tedy vůbec zmiňuje?

A co ta zmínka o revoluci ve velmi blízké budoucnosti? Ani s tím nemohu souhlasit. Já si totiž myslím, že tuhle revoluci už máme za sebou (případně stále ještě probíhá). Vždyť fotomobil navždy změnil způsob a hlavně kvantitu fotografování. Nikoliv však kvalitu. Mobily fotí stále lépe, ale tvrdit, že už brzy nahradí zrcadlovky, je prostě bláhové a proti zákonům optiky.

Klepněte pro větší obrázek

Anssi ve svém projevu zmínil ještě jednu zajímavou věc. Nokia prý do roka přijde s mobilem, který bude umět pořizovat video ve vysokém rozlišení. Tento výrok zní o poznání důvěryhodněji, opět mám ale připomínku. Sony Ericsson už HD-video-telefon prodává, Samsung také a to dokonce déle než rok. Můžeme tedy jen domýšlet, že pan Vanjoki měl na mysli FullHD 1080p, Sony Ericsson Vivaz a Samsung i8910 HD totiž umí pouze „HD ready“ 720p.

Témata článku: Nokia

80 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Igor 15. 2. 2011 19:43:24
    Skuste si zahrat ruletu, naucte sa, ako na to, a mozte to skusit aj o...
  • petr 15. 5. 2010 6:58:38
    Mám také vážný problém s N52, servis dělá ze mě blbce! Kdo má ještě...
  • Fireman 2. 5. 2010 16:11:27
    Shrnu to.... panu Anssimu Vanjokimu unikl jeden zásadní fakt. Zatím co...
Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

21.  11.  2016 | Láska Jan | 31

Nokia se vrací. Její první mobil nebude drahý

Nokia se vrací. Její první mobil nebude drahý

15.  10.  2016 | Kůžel Filip | 31