Nokia: „Digitální zrcadlovky budou brzy zbytečné“ (komentář)

Nokia chystá velkou ofenzivu. Do roka přidá do mobilů HD video. Dalším krokem budou profesionální digitální zrcadlovky. Také se vám to nezdá?

Anssi Vanjoki, šéf prodeje firmy Nokia, začíná být slavný svými výroky. Nedávno to byl právě on, kdo z úst vypustil sebevražedný výrok Nokia N97 se nám moc nepovedla. A teď je tu další. V Helsinkách se při jednom ze svých projevů nechal slyšet, že… „Technologie fotomobilů se vyvíjí takovým tempem, že už brzy učiní digitální zrcadlovky, včetně těch profesionálních, zbytečnými. Ve velmi blízké budoucnosti způsobí revoluci na trhu s fotoaparáty. Už nebude potřeba tahat s sebou všechny ty těžké čočky.“ Tyto výroky zachytila prestižní zpravodajská agentura Reuters, nejedná se tedy o zprávu typu „jedna paní povídala“.

Dovolím si k Anssiho větám přidat vlastní komentář. Chápu, že správný obchodník občas musí trošku přehánět, ale tohle je až moc. Dokonce si myslím, že naprosto hloupé, něco takového říct. Nebo snad Anssi neví, jaké jsou výhody digitálních zrcadlovek? Proč se o nich tedy vůbec zmiňuje?

A co ta zmínka o revoluci ve velmi blízké budoucnosti? Ani s tím nemohu souhlasit. Já si totiž myslím, že tuhle revoluci už máme za sebou (případně stále ještě probíhá). Vždyť fotomobil navždy změnil způsob a hlavně kvantitu fotografování. Nikoliv však kvalitu. Mobily fotí stále lépe, ale tvrdit, že už brzy nahradí zrcadlovky, je prostě bláhové a proti zákonům optiky.

Klepněte pro větší obrázek

Anssi ve svém projevu zmínil ještě jednu zajímavou věc. Nokia prý do roka přijde s mobilem, který bude umět pořizovat video ve vysokém rozlišení. Tento výrok zní o poznání důvěryhodněji, opět mám ale připomínku. Sony Ericsson už HD-video-telefon prodává, Samsung také a to dokonce déle než rok. Můžeme tedy jen domýšlet, že pan Vanjoki měl na mysli FullHD 1080p, Sony Ericsson Vivaz a Samsung i8910 HD totiž umí pouze „HD ready“ 720p.

Témata článku: Nokia, Nokia N97, Nokia N97 mini, Samsung i8910 HD, Sony Ericsson Vivaz

80 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Igor 15. 2. 2011 19:43:24
    Skuste si zahrat ruletu, naucte sa, ako na to, a mozte to skusit aj o...
  • petr 15. 5. 2010 6:58:38
    Mám také vážný problém s N52, servis dělá ze mě blbce! Kdo má ještě...
  • Fireman 2. 5. 2010 16:11:27
    Shrnu to.... panu Anssimu Vanjokimu unikl jeden zásadní fakt. Zatím co...
Určitě si přečtěte

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50

Síť pro „internet v oblacích“ úspěšně prošla testem. K pokrytí ČR stačí 4 vysílače

Síť pro „internet v oblacích“ úspěšně prošla testem. K pokrytí ČR stačí 4 vysílače

** Vysokorychlostní síť EAN slouží k připojení chytrých zařízení na palubách letadel ** V komerčním provozu by se mohla objevit už příští rok ** Pokryta bude celá EU včetně Česka

13.  12.  2016 | Láska Jan | 14