Nokia Explore and Share: první demo nové bezdrátové technologie

Vývojáři v Nokia Research Center nezahálejí a světu představili koncept jménem Explore and Share. Jedná se o kombinaci bezdrátového přenosu dat a nového softwaru, který by v budoucnu mohl nahradit současné Nokia PC Suite a OVI Suite.

Jak uvidíte na videu, jde o pokročilou bezdrátovou technologii, s níž se do mobilu bezdrátově dá nahrát spousta dat (multimédií) během několika sekund. Idea je taková – po zakoupení nové Nokie ji budete chtít naplnit třeba zajímavou hudbou. Mobil se položí na speciální čtečku, ta jej rozpozná a nabídne volby na připojeném monitoru. Pohodlným surfováním vyberte obsah a ten se posléze přenese do paměti mobilu. Čas přenosu jednoho hudebního alba není ani 10 sekund.

 

Technologické pozadí konceptu Nokia nezveřejnila, stejně tak neznáme ani její záměry s touto technologií - kdy, případně zda vůbec se dostane do produkčních modelů telefonů.

Zdroj: Nokia Conversations

Témata článku: Nokia

2 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Ivo Kocera 17. 3. 2010 10:08:21
    díky za tip, opraveno ;-)
  • trachta 17. 3. 2010 10:02:30
    Nokia PS Suite je asi Nokia Playstation Suite. :-D
Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

21.  11.  2016 | Láska Jan | 32

Nokia se vrací. Její první mobil nebude drahý

Nokia se vrací. Její první mobil nebude drahý

15.  10.  2016 | Kůžel Filip | 31