Nokia investuje do Swype, převratné technologie pro rychlé psaní

Swype by mohl pro zadávání textu na dotykových telefonech znamenat to, co znamenala technologie T9 pro psaní SMS na numerických klávesnicích. Princip psaní nebudu vysvětlovat, už jsme se jím jednou zabývali, dostatečně jej objasní také přiložené video.

Nové je to, že Nokia oznámila, že investuje do firmy Swype. O moc více se Finové ve své zprávě nerozepisují (celá zpráva přiložana pod čarou). Jako důvod této investice je uveden mnoho neříkající komentář: „Jsme potěšeni, že se můžeme podílet na financování firmy Swype a pomůžeme tak rozšíření jejich špičkové technologie do více zařízení s dotykovým displejem.“ Tolik tedy PR-řeč, důvody investice jsou ale více než zřejmé – Nokia podporuje Swype v tom, aby implementoval svoji technologii pro rychlopsaní do dotykových telefonů Nokia. Více se dozvíme… snad již brzy.

Další videa se Swype v chodu najdete na YouTube kanálu MySwype


Nokia Growth Partners co-invests in Swype

Swype’s patented technology provides a faster and more intuitive way to input text on touch-screens because it has built-in intelligence that doesn’t require users to hit each letter accurately. With one continuous finger or stylus motion across the keyboard, users can enter text at over 30 words per minute.

Swype is designed to work across a variety of operating systems and devices such as phones, tablets, game consoles, kiosks, televisions, and GPS units among others.

John Gardner, partner at Nokia Growth Partners said “UI technology is a key part of our view of the growing mobile market. We are delighted to participate in this round of funding for Swype, enabling them to bring their cutting-edge technology to more mobile and touch-screen devices.”

Visit www.swypeinc.com for more information.

Témata článku: Nokia, Technologie

23 komentářů

Nejnovější komentáře

  • oh 6. 1. 2010 11:10:57
    a) jen by mě zajímalo, s čím nesouhlasili Ti, kteří sem dávají znak...
  • Ľubomír 29. 12. 2009 21:18:39
    Ja T9 mám v mobiloch vypnutú a vôbec ma to neoslovilo, skôr mi to...
  • oh 18. 12. 2009 11:12:11
    Nechci se hádat. Měl jsem a mám několik telefonů značky Nokia a napsal...
Určitě si přečtěte

Honor V9: Atraktivní barvy, skvělý design a masivní baterie

Honor V9: Atraktivní barvy, skvělý design a masivní baterie

** Je osazen duální fotoaparátem ** Ukrývá stejný procesor, který využívá i Huawei Mate 9 ** Na evropském trhu by se měl prodávat jako Honor 8 Pro

23.  2.  2017 | Měchura Milan | 11

Zrůdičky, podivnosti a jiné mobily, které se úplně nepovedly

Zrůdičky, podivnosti a jiné mobily, které se úplně nepovedly

** Jsou to exoti, kterým není rovno. Byla to hodně pestrá doba… ** Někdy chtěl designér šokovat, jindy prostě neměl talent ** Vzpomněli jste si na zrůdu, která ve sbírce chybí? Pište do diskuze

20.  2.  2017 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 49

Baterie, která vydrží 400× déle! Vznikla náhodou, říkají vědci

Baterie, která vydrží 400× déle! Vznikla náhodou, říkají vědci

** Zlaté nanodrátky potažené oxidem manganičitým a gelový elektrolyt ** Zatím to berme pouze jako příslib do budoucnosti ** Výroba je složitá a neskutečně drahá

13.  2.  2017 | Kůžel Filip | 23