Nokia investuje do Swype, převratné technologie pro rychlé psaní

Swype by mohl pro zadávání textu na dotykových telefonech znamenat to, co znamenala technologie T9 pro psaní SMS na numerických klávesnicích. Princip psaní nebudu vysvětlovat, už jsme se jím jednou zabývali, dostatečně jej objasní také přiložené video.

Nové je to, že Nokia oznámila, že investuje do firmy Swype. O moc více se Finové ve své zprávě nerozepisují (celá zpráva přiložana pod čarou). Jako důvod této investice je uveden mnoho neříkající komentář: „Jsme potěšeni, že se můžeme podílet na financování firmy Swype a pomůžeme tak rozšíření jejich špičkové technologie do více zařízení s dotykovým displejem.“ Tolik tedy PR-řeč, důvody investice jsou ale více než zřejmé – Nokia podporuje Swype v tom, aby implementoval svoji technologii pro rychlopsaní do dotykových telefonů Nokia. Více se dozvíme… snad již brzy.

Další videa se Swype v chodu najdete na YouTube kanálu MySwype


Nokia Growth Partners co-invests in Swype

Swype’s patented technology provides a faster and more intuitive way to input text on touch-screens because it has built-in intelligence that doesn’t require users to hit each letter accurately. With one continuous finger or stylus motion across the keyboard, users can enter text at over 30 words per minute.

Swype is designed to work across a variety of operating systems and devices such as phones, tablets, game consoles, kiosks, televisions, and GPS units among others.

John Gardner, partner at Nokia Growth Partners said “UI technology is a key part of our view of the growing mobile market. We are delighted to participate in this round of funding for Swype, enabling them to bring their cutting-edge technology to more mobile and touch-screen devices.”

Visit www.swypeinc.com for more information.

Témata článku: Nokia, Technologie

23 komentářů

Nejnovější komentáře

  • oh 6. 1. 2010 11:10:57
    a) jen by mě zajímalo, s čím nesouhlasili Ti, kteří sem dávají znak...
  • Ľubomír 29. 12. 2009 21:18:39
    Ja T9 mám v mobiloch vypnutú a vôbec ma to neoslovilo, skôr mi to...
  • oh 18. 12. 2009 11:12:11
    Nechci se hádat. Měl jsem a mám několik telefonů značky Nokia a napsal...
Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi Mix: keramický obr posouvá hranice [recenze]

Xiaomi Mi Mix: keramický obr posouvá hranice [recenze]

** Minimální rámečky displeje dělají skvělý první dojem ** Výbavou patří k tomu nejlepšímu na trhu ** Skvělý celek kazí vysoká cena a absence LTE na 800 MHz

22.  1.  2017 | Miksa Martin | 51

Pozdě, ale přece! O2 jako poslední v Česku spouští VoLTE

Pozdě, ale přece! O2 jako poslední v Česku spouští VoLTE

** O2 nás napínal, ale nakonec i on spustil VoLTE hovory ** Zatím jen pro paušály a dva typy smartphonů ** Další podporovaná zařízení budou brzy přibývat

17.  1.  2017 | Láska Jan | 33

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7