Nokia Ovi obchod: zaplaťte aplikace SMSkou

Ovi obchod zavádí nový způsob úhrady nákupu aplikací. Zákazníci v ČR mohou využít k platbě prémiové SMS. Služba je dostupná u všech tří operátorů.

Obchod s aplikacemi v podání finské Nokie vychází vstříc zákazníkům a přináší nový, pohodlný způsob plateb. Za aplikace zakoupené v Ovi Storu mohou nyní uživatelé platit vedle bezhotovostní platby kartou také odesláním prémiové SMS zprávy. Ovi Store je první z velkých appstorů, které tuto funkci na českém území dovoluje. Konkurenční obchod Applu přijímá za placené aplikace bezhotovostní platby kartou, na Android Marketu a Samsung Apps nemůžeme zatím kupovat placené aplikace vůbec.

Cena položek z Ovi Storu zůstává i při využití prémiové SMS pro zákazníka stejná jako při platbě kartou. Úhradu pomocí prémiových SMS podporuje kompletní trojka českých GSM operátorů, v jejichž sítích lze mobily Nokia provozovat. Obsah zakoupený v obchodu Ovi pomocí prémiových SMS je zúčtován u předplacených karet ihned a částka je stržena z kreditu. V případě zákazníků s mobilním tarifem je částka zahrnuta do pravidelného vyúčtování služeb.

„Nová možnost platby za obsah v Ovi Obchodu pomocí prémiových SMS je dalším krokem, jak udělat tento portál pro zákazníky ještě přívětivější. Oproti konkurenci nyní Ovi Obchod umožňuje českým zákazníkům nejjednodušší a nejširší možnosti platby za aplikace, hry a další bohatou nabídku obsahu,“ říká Petr Kasa, ředitel Nokia Česká republika. „Ovi Obchod samozřejmě nabízí i množství bezplatného obsahu a také širokou nabídku lokálních aplikací a nástrojů, které jsou mezi tuzemskými zákazníky velmi populární,“ dodává.

V nabídce Ovi Storu najdou zájemci nejrůznější doplňky pro mobilní telefony, jako jsou prohlížeče, hry, komunikační programy nebo třeba slovníky. Mnohé z aplikací mají lokální původ. V nabídce je například množství čteček českých zpravodajských portálů a magazínů. Další aplikace od českých vývojářů přibývají každý den. Přesto nabídka Ovi Store zatím výrazně pokulhavá za početnými tituly konkurenčních portálů. Počet aplikací na Android Marketu už překročil 100 tisíc, ještě rozsáhlejší AppStore Applu eviduje více než dvojnásobek. Počet odhadovaných 13 tisíc aplikací v obchodě Ovi se má zvýšit zejména po nástupu Nokie N8 a přepracované verzi Symbianu.

Témata článku: Nokia

19 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Nokia.Maniak 5. 1. 2012 1:33:33
    Platby z mobilu ať už z paušálu či kreditu fungují dobře, ale pouze s...
  • Martin 8. 10. 2010 12:04:47
    Ahoj, nevím, zda to tu ještě někdo sleduje, k článku jsem se vrátil,...
  • kasoun 13. 8. 2010 22:41:53
    :-/ Tak já to zkouším už 2 dny přes tu PREMIUM SMS a nejde mi to.Když chci...
Určitě si přečtěte

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50

Síť pro „internet v oblacích“ úspěšně prošla testem. K pokrytí ČR stačí 4 vysílače

Síť pro „internet v oblacích“ úspěšně prošla testem. K pokrytí ČR stačí 4 vysílače

** Vysokorychlostní síť EAN slouží k připojení chytrých zařízení na palubách letadel ** V komerčním provozu by se mohla objevit už příští rok ** Pokryta bude celá EU včetně Česka

13.  12.  2016 | Láska Jan | 14