Nokia u nás spustí Mix Radio

Výrobce mobilních telefonů Nokia chce zvýšit příjem z prodeje hudby. V příštím roce proto hodlá do České republiky přenést službu Mix Radio, která bude jakýmsi personalizovaným rádiem. Služba již funguje ve Velké Británii. „Zatím nemáme uzavřené dohody s gramofirmami. Chtěl bych to mít dotažené do první poloviny roku 2012,“ řekl ředitel Nokie pro Česko a Slovensko Petr Kasa. Nokia dosud nabízela jen vyzváněcí tóny a hudební aplikace v OVI Store.

Mix Radio připomíná ve světě fungující on-line službu Spotify, která nabízí za předplatné nebo zdarma s reklamami poslech streamové hudby. S několika rozdíly. Mix Radio bude zdarma, peníze do systému dodají zadavatelé inzerce. Posluchač si bude moci dle svého výběru stáhnout do mobilu až sto písniček. Ty bude možné přehrávat v off-line módu a nebude je možné přetáhnout do jiného přístroje.

Na výběr bude několik set tisíc skladeb od velkých hráčů jako Sony Music, Warner Music nebo Universal Music nebo malých nezávislých společností. Oslovení ředitelé domácích gramofirem zatím o aktivitě finského výrobce mobilů nemají tušení. „Nevím o tom nic,“ řekl šéf Universal Music Tomáš Filip.

Klepněte pro větší obrázek

Snahy o prodej digitální hudby zatím v Česku dopadly neslavně. Letos v únoru skončil jeden z největších obchodů s digitální hudbou i-Legalně.cz. V listopadu 2010 potichu stáhl nabídku prodeje hudebních mp3 mobilní operátor T-Mobile. Na počátku října naopak odstartoval projekt MusicJet, kterého se účastní i Universal Music a Supraphon. MusicJet podobně jako Spotify nabízí poslech hudby s reklamou zdarma nebo bez reklamy za předplatné. MusicJet oslovil 45 tisíc posluchačů, počet předplatných však nebyl zveřejněn. Podle zdroje ze Seznamu. cz, který s MusicJet spolupracuje, však projekt v Česku příliš zájmu nevyvolal. Mezinárodní federace fonografického průmyslu odhadla, že celý trh s digitální hudbou dosáhl loni v Česku objemu 25 milionů korun.

Témata článku: Nokia

1 komentář

Nejnovější komentáře

  • Robert Mašinda 22. 11. 2011 15:58:09
    Poslouchám a za mě dobrý. Celkem mě překvapilo, kolik dobré muziky se tam...
Určitě si přečtěte

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50

Síť pro „internet v oblacích“ úspěšně prošla testem. K pokrytí ČR stačí 4 vysílače

Síť pro „internet v oblacích“ úspěšně prošla testem. K pokrytí ČR stačí 4 vysílače

** Vysokorychlostní síť EAN slouží k připojení chytrých zařízení na palubách letadel ** V komerčním provozu by se mohla objevit už příští rok ** Pokryta bude celá EU včetně Česka

13.  12.  2016 | Láska Jan | 14