Nokia zapojila rozšířenou realitu přímo do Here map

Vzpomínáte na první pokus Nokie o rozšířenou realitu? Aplikace City Lens se nyní jmenuje LiveSight a je součástí map Here.

Nokia vypustila aktualizaci aplikace Here Maps s novinkou jménem LiveSight, která propojuje mapové podklady s rozšířenou realitou. Tuto funkci jsme dosud mohli vídat v aplikaci City Lens, nyní se v ještě lepší formě objevila přímo v mapách. Jedním kliknutím se tak z mapy přesunete do reality, která je snímána fotoaparátem telefonu, přičemž se v „živém“ obrazu zobrazují virtuální značky restaurací, hotelů a obchodů v blízkosti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Podporu map uvnitř budov (např. obchodních center) přinesla již minulá aktualizace.

    Klepněte pro větší obrázek

QR kód pro HERE Maps

Vylepšení oproti Here City Lens spočívá v tom, že nyní jsou virtuální značky umístěny přímo na objektech, kde se daná restaurace či obchod nachází (viz prostřední snímek). To by mělo značně usnadnit orientaci v neznámém městě. Kliknutím zadáte pokyny navigaci, která vás zavede k cíli. Vše funguje bez připojení k internetu. Jedinou podmínkou pro stažení této aplikace je vlastnictví telefonu Nokia Lumia se systémem Windows Phone 8.

 

Na řadě jsou hry

Abychom nepodlehli myšlence, že Nokia sází jen na mapy, vypustila minulý týden hned čtveřici zvučných herních titulů. Přesněji se jedná se o hry Mass Effect: Infiltrator, NBA Jam, Real Racing 2 a Tiger Woods PGA Tour 12, za nimiž stojí vývojáři z EA. Tyto hry budou rovněž exkluzivně pouze pro Lumie, přičemž se neví, zda tomu tak bude dočasně nebo trvale. Nedávno se navíc na Storu začaly objevovat také první aplikace, které dokáží přímo uploadovat fotky na populární síť Instagram. Jednou z nich je kupříkladu klient Itsdagram, který musel být na žádost samotného Instagramu přejmenován na Instance. Kritikové Windows Phone tak mají znovu o několik důvodů méně, proč a jak se tomuto systému vysmívat.

Klepněte pro větší obrázek
Kvalitních aplikací a her pro WP v poslední době přibývá jako hub po dešti.

Témata článku: Nokia, Mobilní aplikace, Windows, Mobilní hry, Mapy

14 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Rudolf Jelínek 4. 6. 2013 11:28:35
    Ta Nokia má moc hezký software... Škoda, že pro špatnou platformu.
  • Jiří Balada 1. 6. 2013 19:36:35
    A na Nokii N8
  • Martty111 1. 6. 2013 16:25:11
    Moc pěkné ale nevidím důvod proč by to nemoho fungovat i na Lumii 800..
Určitě si přečtěte

Garmin Forerunner 35 Optic: levné chytré hodinky, které vás důkladně proměří [recenze]

Garmin Forerunner 35 Optic: levné chytré hodinky, které vás důkladně proměří [recenze]

** Recenze cenově dostupných značkových hodinek s GPS ** Průběžně měří kroky, srdeční tep a upozorňují na notifikace z telefonu ** Jsou malé, lehké a mají dlouhou výdrž

17.  1.  2017 | Polesný David | 39

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Herní konzole a smartphone v jednom? PGS Lab chce oživit již několikrát neúspěšně zkoušený koncept

Herní konzole a smartphone v jednom? PGS Lab chce oživit již několikrát neúspěšně zkoušený koncept

** Dvojice procesorů, operačních systémů a displejů ** Hybrid kombinující funkce smartphonu a herní konzole typu Nintendo ** Jde o další odbočku do slepé uličky nebo nový směr?

13.  1.  2017 | Láska Jan | 6