Nokia zavírá své vlajkové obchody

Nebudu se pouštět do úvah a spekulací o následcích ekonomické krize, raději pouze uvedu fakta. Nokia potvrdila, že ukončí provoz svých vlajkových obchodů (flagship store) v New Yorku, Chicagu a Londýně. Tyto showroomy nikdy nebyly primárně určeny k prodeji, ale měly sloužit k prezentaci technické vyspělosti značky.

Severoamerická Nokia vydala k uzavření flagshipstores prohlášení, ve kterém se (ve zkratce) říká, že 90 % prodejů značky je realizováno přes operátory a zdůrazňován je také význam internetových prodejců. V tomto světle provoz drahých vlajkových lodí opravdu trochu ztrácí smysl. V prohlášení je také uvedeno, že oba americké obchody budou uzavřeny začátkem roku 2010, v případě toho Londýnského to bude zřejmě podobné.

Klepněte pro větší obrázek 
Toto je seznam v současnosti otevřených Nokia Flagship Stores (pod názvy ve znakovém písmu se skrývá Shanghai a Hong Kong)

Osobně jsem měl možnost navštívit Londýnský Nokia flagship store na Regent Street a musím říct, že jeho zavření je velká škoda. Jeho návštěva byla pro fanouška mobilních telefonů skutečným zážitkem. Produkty značky Nokia v něm byly, jsou, ale už příliš dlouho nebudou prezentovány v luxusním a architektonicky zajímavém prostředí, v provozu, s dostatkem doplňujících informací, s ochotným a znalým personálem. Nokia si na tomto showroomu skutečně dala záležet a někdejší odhady říkají, že jeho otevření přišlo firmu na nějakých 4,5 miliónu eur.

Témata článku: Nokia

7 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Prokop 11. 12. 2009 8:50:49
    Tak to už se nedivím, že mají tak předražené mobily, když museí financovat...
  • shevy 11. 12. 2009 5:36:06
    tak nevim ale na Michigan je takovej obchod jenom jeden...proto je to...
  • legnaw 10. 12. 2009 21:44:37
    heeeeej? a cim? aha...ze dosli prachy....
Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

21.  11.  2016 | Láska Jan | 32

Nokia se vrací. Její první mobil nebude drahý

Nokia se vrací. Její první mobil nebude drahý

15.  10.  2016 | Kůžel Filip | 31