Nové seniorské Emporie: už i GPS

Ani výrobce mobilů pro seniory na Barcelonu nezapomněl a chlubí se hned třemi novými modely. Třeba emporia SAFETYplus přidává i GPS.

Rakouská společnost emporia neváhala a zúčastnila se barcelonského Mobile World Congressu. A i když vás asi funkčně její tři novinky nepřekvapí, neboť jsou určeny pro seniory a tam často jde o jiné funkce, než jsme zvyklí, určitě stojí za shlédnutí.

emporiaELEGANCEpremium

Nelekejte se, ty podivné názvy jsme si nevymysleli my, to se jen v emporii (s malým e) rozhodli nepoužívat mezery. Jinak jde ale o jen o vylepšený telefon emporiaELEGANCE, který už jsme viděli spolu s emporiaSOLID v Barceloně minulý rok. Tato novinka totiž přidává kromě nouzového tlačítka na zadní straně hlavně Bluetooth, díky kterému k ní jde připojit třeba handsfree v autě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Kromě toho je novinkou i FM rádio, které můžete využít třeba ve spolupráci s novou kolébkou, která má i integrované reproduktory a dostanete ji rovnou v balení. Ostatní funkce, ať už mluvíme o hardwaru jako je barevný OLED displej, nebo užitečném hlasovém komentáři, v telefonu zůstaly.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

emporiaSOLID

Ani emporiaSOLID není nová, i tu už jsme viděli v Barceloně minulý rok. Ale v emporii připravili nové barvy, dohromady jsou tři – bílá, žlutá a „maskovaná“. Bohužel už zapomněli přiložit fotky, a tak nevíme, jak ta nejzajímavější, armádní, bude vypadat. A v třetím čtvrtletí se můžeme těšit ještě na nový telefon emporiaSOLIDpremium, která bude mít navíc integrovanou GPS a nouzové tlačítko.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

emporiaRL1

A to už novinka je, emporiaRL1 přichází s novým, hranatějším designem, a jak se píše v tiskové správě, určeným pro muže. Nabízí barevný OLED displej s rozlišením 160 × 128 pixelů, výdrž v pohotovostním režimu až 8 dnů a blikající LED diodu, která umí upozornit na příchozí hovor. Kvůli zjednodušení zmizela i postranní tlačítka (například pro SMS zprávy nebo budík), nechybí ale třeba kalkulačka.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

emporiaSAFETYplus

Ale až tohle je skutečně zajímavý model. emporiaSAFETYplus má totiž integrovanou GPS, a tak v případě stisku nouzového tlačítka pouze nevolá, ale i automaticky odešle přesné souřadnice SMS zprávou. K telefonu je možné připojit i hodinky a následně pro nouzové volání využít jedno ze čtyř tlačítek na nich, když telefon není přístupný. Zároveň se v tu chvíli na telefonu spustí světelný i zvukový alarm, a pokud je na něj uskutečněn hovor, je automaticky přijat v hlasitém režimu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Další novinkou je i přítomnost pohybového senzoru, který je schopen rozpoznat pád na zem a následně automaticky spustí nouzový režim. Telefon nabídne i výrazně větší barevný displej. Výdrž se ale díky přítomnosti GPS rapidně snížila na pouhé dva dny, kromě toho telefon nabídne třeba i Bluetooth, FM rádio nebo LED svítilnu.

Témata článku: GPS

8 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Moon 17. 2. 2011 19:06:29
    No nevím jestli se důchodci ztratí doma nebo v domově důchodců... musel...
  • Tom Šmíd 17. 2. 2011 14:03:42
    no nevím, nějak už to nespadá do kategorie důchod-end mobil....
  • Pjenkys 16. 2. 2011 16:58:45
    Že by stylem ovládání, absence složitého OS, velkými čudlíky? Neznamená,...
Určitě si přečtěte

Garmin Forerunner 35 Optic: levné chytré hodinky, které vás důkladně proměří [recenze]

Garmin Forerunner 35 Optic: levné chytré hodinky, které vás důkladně proměří [recenze]

** Recenze cenově dostupných značkových hodinek s GPS ** Průběžně měří kroky, srdeční tep a upozorňují na notifikace z telefonu ** Jsou malé, lehké a mají dlouhou výdrž

17.  1.  2017 | Polesný David | 39

Keškaři z celého světa znovu prohledají střední Moravu

Keškaři z celého světa znovu prohledají střední Moravu

11.  12.  2016 | E15.cz , Bruner Štěpán | 1

Rexbike je chytrá krabička, která vám pohlídá kolo. Má GPS, SIM a nahlásí zloděje (test)

Rexbike je chytrá krabička, která vám pohlídá kolo. Má GPS, SIM a nahlásí zloděje (test)

** Vyzkoušeli jsme Rexbike, chytré hlídátko na kolo ** Nenápadná krabička pohlídá kolo před zloději a přivolá pomoc, když na kole spadnete ** Díky GPS a vestavěné SIM neustále monitoruje polohu kola

7.  10.  2016 | Polesný David | 59

Nejdražší materiál na světě zpřesní GPS na 1 mm. Jak?

Nejdražší materiál na světě zpřesní GPS na 1 mm. Jak?

Bizarní cena za materiál bizarních vlastností. Fullereny slibují další mobilní revoluci. Jak to souvisí s geolokací a atomovými hodinami?

20.  7.  2016 | Kůžel Filip | 43