Nové smartphony RIM a BlackBerry 10 přijdou na konci ledna 2013

Kanadská společnost RIM, tradiční výrobce komunikátorů BlackBerry, oznámila v tiskové zprávě přesné datum konání konference, na které představí novou platformu BlackBerry 10 a také první zařízení, jež s ní budou pracovat. Keynote proběhne 30. ledna 2013. Zatímco o datu máme jasno, místo přesněji specifikováno nebylo. Víme ale, že konference bude ve stejný den probíhat v několika světových městech současně.

Klepněte pro větší obrázek 
Budou takto vypadat smartphony s BlackBerry 10? To se dozvíme 30. ledna 2013 (foto CrackBerry.com)

Pro RIM je co nejrychlejší uvedení nové platformy existenční záležitostí, ocitla se totiž v podobné pozici jako Nokia. Prodeje chytrých zařízení kontinuálně klesají, inovace na zastaralém jádře stávající platformy BlackBerry OS nejsou efektivní a společnost prakticky nemá co nabídnout. Proto se RIM rozhodlo provést radikální řez jako Finové, po novém roce představí zbrusu novou platformu BlackBerry 10. Spolu s ní budou představena nejméně dvě nová zařízení, jedno pravděpodobně celodotykové, druhý komunikátor má být v tradičním ostružinovém provedení s QWERTY klávesnicí.

BlackBerry 10 bude splňovat všechny standardy moderní mobilní platformy a pokud bude mít RIM štěstí, časem se mu může podařit konkurovat i velké trojici Android, iOS a WP8. BlackBerry 10 nabídne například inteligentní virtuální klávesnici, dále funkci Blackberry Balance k oddělení soukromého a pracovního obsahu, Blackberry Flow pro snadnější navigaci v menu a BlackBerry Hub pro lepší práci s oznámeními. Pomocí gesta bude možné zobrazit náhled přijaté zprávy bez nutnosti přepínat se mezi aktuální spuštěnou aplikací a poštovním klientem nebo zobrazit stav widgetů na domovské obrazovce bez odemknutí telefonu.

Témata článku: BlackBerry

6 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Jiří Pospíšil 14. 11. 2012 13:56:11
    RIM to oznámil raději s 2,5 měsíčním předstihem, aby se vůbec někdo na tu...
  • goob 14. 11. 2012 5:59:05
    Zatim co ukazali betu noveho BB10, vypada to spickove. Na rozdil od...
  • PetrL113 13. 11. 2012 12:44:46
    Na to jsem opravdu zvědavý :)

Určitě si přečtěte


BlackBerry DTEK50: nejbezpečnější Android na trhu [recenze]

BlackBerry DTEK50: nejbezpečnější Android na trhu [recenze]

** Model DTEK50 vychází z telefonu Alcatel Idol 4 ** Veškerá data v modelu DTEK50 jsou šifrovaná ** Jeho slabším místem je fotoaparát a výdrž

27.  9.  2016 | Měchura Milan | 26

Reklama roku? Sean Penn komunikoval s narkobaronem přes BBM

Reklama roku? Sean Penn komunikoval s narkobaronem přes BBM

Mexické policii se podařilo dostihnout celosvětově hledaného drogového bosse Joaquina Guzmána Loeru přezdívaného „El Chapo“ (prcek). Obecně nic, o čem bychom na MobilManii běžně psali. Ale...

16.  1.  2016 | Měchura Milan | 7