Nový iPad láká herní vývojáře. Nahradí PlayStation, Xbox a spol?

Nový iPad společnosti Apple s větším rozlišením a vyšším výkonem přitahuje pozornost tradičního videoherního průmyslu, neboť vývojáři uvažují spíše o hrách typu klasické 3D střílečky Call of Duty než farmářské simulace FarmVille. Sám Apple se navíc snaží převzít domácí píseček herních konzolí Microsoftu a Sony.

Softwarové firmy od Electorics Arts po Crytek, tvůrce kultovní hry Crysis, hledají způsoby, jak převést své trháky do prostředí iPadu. Epic Games a Namco Bandai na sebe během představování iPadu upozornily, aby daly najevo, že s vícejádrovým tabletem dokážou držet krok.

Klepněte pro větší obrázek
Nový iPad je k nerozeznání podobný tomu starému. Tedy iPadu 2

Doposud se prodalo přes 55 milionů iPadů, z toho 15,43 milionu jen za poslední čtvrtletí. Z čísel je tedy patrné, že rychle dohání prodeje herních konzolí - zákazníci si koupili 62 milionů PlayStationů 3 a přes 65 milionů Xboxů 360. Rostoucí uživatelská základna proto přitahuje vývojáře, kteří chtějí vidět své hry na co nejvíce zařízeních.

Mike Capps, který stojí v čele Epic Games, ve středu v San Francisku při představování iPadu prohlásil, že novinka jablečné firmy má lepší rozlišení a více paměti než Xbox od Microsoftu a PlayStation od Sony. Nyní se prý snaží přimět obě zmíněné společnosti, aby vydaly výkonnější zařízení, která by za Applem nezaostávala.

Hráči v současné době stále ještě upřednostňují hraní stříleček na velkých domácích televizích s ručními ovládači. To se ale podle Cappse může brzy změnit, zvlášť tehdy, když se na trhu objeví obdobný bluetooth ovládač pro iPad. „Je velmi jednoduché si představit svět, kde je iPad výkonnější než domácí konzole, bezdrátově komunikuje s vaší televizí a je bezdrátově propojen s herním ovladačem, takže se stává vaší novou konzolí,“ vysvětlil Capps.

Témata článku: Mobilní hry, iPad

32 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Filip Červenka 14. 3. 2012 20:25:09
    Na takovem krapu bych hry nikdy nehral. I PS Vita ma 4jadrovou grafarnu a...
  • michalsolc 13. 3. 2012 14:47:32
    Určitě nenahradí, hry na konzole jsou určitě promakanější a na velké...
  • Tomáš Procházka 12. 3. 2012 19:57:55
    Takže místo toho aby se hry ovládali děsně na gamepadu tak se budou...
Určitě si přečtěte

Herní konzole a smartphone v jednom? PGS Lab chce oživit již několikrát neúspěšně zkoušený koncept

Herní konzole a smartphone v jednom? PGS Lab chce oživit již několikrát neúspěšně zkoušený koncept

** Dvojice procesorů, operačních systémů a displejů ** Hybrid kombinující funkce smartphonu a herní konzole typu Nintendo ** Jde o další odbočku do slepé uličky nebo nový směr?

13.  1.  2017 | Láska Jan | 6

Dostali jste Apple iPhone? Toto jsou první kroky

Dostali jste Apple iPhone? Toto jsou první kroky

** Nováčkům pomůžeme s nastavením iPhonu či iPadu ** Provedeme vás systémem a pomůžeme s ovládáním ** Představíme základní aplikace a ukážeme šikovné triky

23.  12.  2016 | Miksa Martin | 80

Darujte mobilní aplikaci. Máme pro vás 9 tipů pro Android

Darujte mobilní aplikaci. Máme pro vás 9 tipů pro Android

** Darujte aplikaci. Nemusíte nikam chodit, je to užitečné a na vždycky ** Aplikací je nepřeberné množství, třeba pomohou naše tipy ** Na iPhonu je proces darování aplikace jednoduchý, na Androidu je to složitější

9.  12.  2016 | Chroust Martin | 16