Nový iPad láká herní vývojáře. Nahradí PlayStation, Xbox a spol?

Nový iPad společnosti Apple s větším rozlišením a vyšším výkonem přitahuje pozornost tradičního videoherního průmyslu, neboť vývojáři uvažují spíše o hrách typu klasické 3D střílečky Call of Duty než farmářské simulace FarmVille. Sám Apple se navíc snaží převzít domácí píseček herních konzolí Microsoftu a Sony.

Softwarové firmy od Electorics Arts po Crytek, tvůrce kultovní hry Crysis, hledají způsoby, jak převést své trháky do prostředí iPadu. Epic Games a Namco Bandai na sebe během představování iPadu upozornily, aby daly najevo, že s vícejádrovým tabletem dokážou držet krok.

Klepněte pro větší obrázek
Nový iPad je k nerozeznání podobný tomu starému. Tedy iPadu 2

Doposud se prodalo přes 55 milionů iPadů, z toho 15,43 milionu jen za poslední čtvrtletí. Z čísel je tedy patrné, že rychle dohání prodeje herních konzolí - zákazníci si koupili 62 milionů PlayStationů 3 a přes 65 milionů Xboxů 360. Rostoucí uživatelská základna proto přitahuje vývojáře, kteří chtějí vidět své hry na co nejvíce zařízeních.

Mike Capps, který stojí v čele Epic Games, ve středu v San Francisku při představování iPadu prohlásil, že novinka jablečné firmy má lepší rozlišení a více paměti než Xbox od Microsoftu a PlayStation od Sony. Nyní se prý snaží přimět obě zmíněné společnosti, aby vydaly výkonnější zařízení, která by za Applem nezaostávala.

Hráči v současné době stále ještě upřednostňují hraní stříleček na velkých domácích televizích s ručními ovládači. To se ale podle Cappse může brzy změnit, zvlášť tehdy, když se na trhu objeví obdobný bluetooth ovládač pro iPad. „Je velmi jednoduché si představit svět, kde je iPad výkonnější než domácí konzole, bezdrátově komunikuje s vaší televizí a je bezdrátově propojen s herním ovladačem, takže se stává vaší novou konzolí,“ vysvětlil Capps.

Témata článku: Mobilní hry, iPad

32 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Filip Červenka 14. 3. 2012 20:25:09
    Na takovem krapu bych hry nikdy nehral. I PS Vita ma 4jadrovou grafarnu a...
  • michalsolc 13. 3. 2012 14:47:32
    Určitě nenahradí, hry na konzole jsou určitě promakanější a na velké...
  • Tomáš Procházka 12. 3. 2012 19:57:55
    Takže místo toho aby se hry ovládali děsně na gamepadu tak se budou...
Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Filip Kůžel]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Filip Kůžel]

** Podívejte se do galerie na aplikace, které používám ** Je to výběr formovaný mými potřebami, ale třeba najdete inspiraci ** Pro práci i zábavu, na sport a turistiku, nákupy, úpravy, ukládání...

21.  4.  2017 | Kůžel Filip | 61

5 nejzábavnějších her zdarma pro Android

5 nejzábavnějších her zdarma pro Android

** Hrajete na mobilu? Pak musíte mít tyhle hity ** Nehrajete? Stáhněte si je taky, budou se hodit při volné chvilce ** Jaké jsou vaše nejoblíbenější hry?

12.  4.  2017 | Holčík Tomáš, Kůžel Filip | 18