Mě osobně nejvíce vyhovovalo účtování 30+30, protože se mi spousta hovorů vešla do 30 sekund. Když přišel Oskar se "spravedlivým" 60+1 a konkurence to okopírovala, tak mě to docela štvalo. Už docela dlouho ale využívám Dohodu, která má sice účtování 60+60, ale tohle účtování je zase vyváženo jinými klady Jsem zvědavý, kdy se tu zavede 1+1, jestli vůbec a jak moc ty tarify s 1+1 podraží oproti současnosti.
Na Slovensku je účtvanie 1+1, prispôsobil sa tomu aj tretí operátor a pritom má najnižšie ceny za minútu 0.13€.
No tak to fakt není nic moc.
Není nic moc? Volání na předplacence do všech sítí za 3,30 Kč s tarifikací 1+1? To by mě tedy zajímalo, co už je zajímavá nabídka.
Toto určitě ne. V ČR jsou výrazně lepší tarfiy. Tedy pokud člověk hodně volá, tedy nemá mobil jen na machrování a poslech mp3.
Muzete uvest priklad aspon jednoho "lepsiho" tarifu. U nas se totiz na takovou cenu da dostat az pri pausalu za cca 2000 Kc a to jeste s nevyhodnym uctovanim.
O2 NEON XL za 1000 Kč měsíčně myslím je ideální volba. Pravda, že té ceně v O2 říkají akční, ale dávají jí všem, kdo se na ní zeptá
A kolik lidí myslíte, že provolá takovou částku?
1 457 987 až 2 567 932 měsíčně.
Porad je tam ale nutnost mesicni platby onech 1000 Kc versus slovenska predplacenka bez mesicnich plateb. Kdyz volam, platim, kdyz nevolam, neplatim. U neonu je uctovani 60+60, u slovenske predplacenky 1+1. Tim se rozdil v cene rychle smaze. Cena za minutu nad predplacene minuty je 3,90 tedy vyssi nez na Slovensku. K tomu opet uctovani, ktere realnou cenu jeste o dost zvysi. Je tam sice volani v ramci site zdarma ale vetsina lidi vola kam potrebuje a nezajima je do jake site to je. At o tom premyslim jak chci, slovenska predplacenka je vyhodnejsi pro naprostou vetsinu lidi. Pro par extremne volajicich muze byt vyhodnejsi neon ale rozhodne to neni vetsina. Kdyz uz jsme u toho, znam jeste lepsi ceny ale bohuzel to neni v Cesku. Napr. Nemci volaji z predplacenky za 9 c/min kamkoliv v ramci Nemecka. Mala hadanka. Kdepak asi jsou vyssi platy? U nas nebo v Nemecku?
Nevím, já mám větší plat než průměrný Němec
Bacha na to, oni je maj v eurech
Výrazně lepší? Ukaž mi českou předplacenku s cenou 3,30 Kč/min. a SMS za 1,60 Kč. Který paušál nabízí výrazně lepší ceny než tato předplacenka? Čeče ty ses snad úplně pomátl.
Paušál Vodafone má tuším volání dokonce za 25 haléřů za minutu (10 Kč měsíčně za 40 minut) plus SMS za pár haléřů. Nedávno jste tady tento tarif propagoval
Taktéž nesrovnatelná nabídka.. Prvních 40 minut stojí 30h ale jen do vlastní sítě. Každá další minuta stojí 7 Kč do vlastní sítě a 12 Kč do ostatních.. Navíc SMS jsou levné jen do své sítě. Srovnáváte nesrovnatelné.
Ano, ale já s tím nezačal. Jen jsem se zapojil do diskuse, kde se srovnává nesrovnatelné.
Co prosím? Srovnávat český a slovenský trh je něco nesrovnatelného? Že mají všechny služby lepší a levnější a přitom mají menší trh? A osobně dost pochybuji, že by 2 500 000 uživatelů provolalo 1000 Kč.. V mém okolí je spousta velmi bohatých lidí a málokdo tolik provolá. O chudších nemluvě.
Je to nesrovnatelné
Je to srovnatelné, jen Ty porovnáváš nesrovnatelné....
Nesmysl...
1) Jistě nemluvíte o standartním tarifu.2) Podle Vás člověk, který má mobil ale moc neprovolá vlastní automaticky přístroj jen na machrování a poslech mp3? Tedy vy jste asi solidně mimo.
Ok, tak člověk, který si cokoliv koupí, ale přitom to moc nepoužívá k účelu kterému to slouží není mimo?
Tady je očividně zbytečné něco vysvětlovat.. Ať žije lidská omezenost..
Pěkná sebekritika. Gratuluji Vám k ní
Ty se někde kritizuješ....ničeho jsem si nevšim...
Vy evidentně neumíte číst, respektive chápat psaný text. V tom případě by bylo lepší na nikoho a na nic nereagovat. Děkuji.
Viki se zcela mylně domnívá, že mobilní telefon je primárně určen k provolání minimálně 1000Kč měsíčně. Ale vysvětlujte mu to někdo... Když si někdo myslí takovou blbost, asi bude dost omezený na to, aby si to nenechal vymluvit.
Telefon slouzi primarne k volani kterezto stoji penize. Taktp jednoduche to je.
No jo, ale zijes v roce 2009, kdy je mobil multifunkcnim zarizenim a neni to jen velka cihla, ktera dela diru do kapsy... Ale vysvetlujte to lidem, kteri se zasekli ve dvacetem stoleti.
pred deseti lety operatori nemeli sekundovou tarifikaci, pak ji po case zacali pouzivat s velkou slavou, a ted ji potichu vyjma vodafonu zase rusi. nechapu. sproste. v anglii ma jeden velky 1+1.... zbytek nevim. cerpam z clanku zde, kdyz srovnavali operatory po evrope.
To volani je tak levny, ze snad nema cenu resit jestli zaplatim o 20 procent vic.... Predevsim z firemniho telefonu :D
Volani levny? V Nemecku se da volat z predplacenky za 9 centu za minutu do libovone site. U nas takova cena neni ani u tech nejvyssi pausalu. Data za 24 centu za 1 MB. U nas uctuje O2 24 hal ale za 1 kB. Nema cenu resit ze vas nekdo okrada? No nevim ale me to vadi.
No... ve srovnání s cenou trojnásobně vyšší je relativně levné (přesně o dvě třetiny levnější), ale ve srovnání s cenou třetinovou je dvakrát předražené
ja mam tarifikaciu 1+1 a aj to velmi hojne vyuzivam. ja sa napriklad cez telefon dlho nevykecavam. zvacsa ho pouzivam len na dohadovanie stretnuti. "cau - cau - kde ste - ok idem tam" a take hovory trvaju okolo 10 - 30 sekund. keby som mal tarifikaciu 60+60 tak by sa mi predrazilo telefonovanie tak o 300 percent.
To je nám všem jasný, ale teď nám poraď, co udělat s těma našema operátorama? Jak tu teď byly ty vánoční dotazy na ně, tak to byly odpovědi jak povýplachu mozku, něco víc už bych napsal po 10 pivech. jsou to prostě hovada.
Nojo, ale zase máte asi tak 3 x tak vyšší ceny za volání
Co to je za nesmysl? Mají mnohem levnější volání než my.
Zdá se mi to anebo čtu 2x podobnou věc? Teď záleží který server od koho kopíroval... ;)
Spis se strefili, pac jen tezko se trefuje do stejnyho dne...Kazdopadne hned na zacatku je zminka o tom, ze clanek vysel papirove v mobilitach v cervnu.
zrovna toto tema by se mohlo psat porad a porad dokola, ono dokud si lidi nechaji srat na hlavu... :( viz. obhajovani, ze nechavat se okradat je normalni apod;)
Je malá konkurence, resp. nikdo příliš neusiluje o získávání nových zákazníků nabídnutím férové služby. Každý raději odírá ty stávající, protože to je jistota, odejít nemají kam.
Gausova křivka je podle mne zcela špatně interpretovaná. Ta prostřední část by měla mít podíl odhadem 60% a ne 30%, jak je uvedeno. Proč si autor stanovil, že ty krajní mají zrovna 35%. Správně by se měla spočítat plocha pod křivkou v jednotlivých segmentech a podle toho odvodit procentuální poměry. Tohle je podle mne úplný nesmysl.
Souhlas.
No problem je taky v tom, ze zde nelze normalni rozdeleni pouzit, protoze delka hovoru nemuze byt zaporna. To "spravne" rozdeleni se bude normalnimu podobat jen velmi vzdalene.
Aktualizace: teď už se roaming účtuje často po menších intervalech než běžné hovory. Tak aspoň něco Jinak ten výpočet se mi taky moc nezdá, myslím že si to autor až příliš zjednodušil.
V České republice je tarifikace šílená na Slovensku se mají nejlépe 1+1 tedy hovor se účtuje jak správně má zaplatím si skutečně jen to co využiju . Pořídil jsem si Vodafone a jsem spokojený 60+1 také jsem měl T-Mobile s tarifem Mých5 60+30 mi nevadilo 5 lidí z jakékoli sítě jsem si mohl zvolit kam jsem chtěl tedy O2, Vodafone, Fayn ani jendo z 5 čísel nebylo v síti T-Mobile. Pak mi zavolali s nabídkou tarifu Přátelé síť nesíť sice za 500,- Kč, ale neomezené volání to pak změnili jen pro svou síť a pak úplně zrušen byl tento tarif. Výborně T-Mobile po 16ti měsících jsem mohl odejít. Důvod je jasný změna k horšímu! Sice se snažili, ale moc jim to nepomůže. Proti šílené tarifikaci 60+60 nejsem ale nějaký výhody operátoři nechtějí nabízet . Proti síti U:fon také toho nemám moc, jen mi vadí, že je to operátor na CDMA funguje jen někde např. v metru se nedovoláte, doma signál musíte hledat v Pardubickém kraji v okolí Ústí nad Orlicí bez signálu. Jde o nejlevnějšího operátora, ale nic moc jeho pokrytí třeba Vodafone pomůže . Docela mě překvapuje spolupráce, v Británii bez potíží koupí T-Mobile to samé ať provede i u nás! A věřím, že se mu to brzy podaří buď to bude TO2 nebo právě T-Mobile, ale je možné, že i U:fon. Raději bych uvítal tarifikaci 30+30 má ji např UPC a Fayn jede na 1+1, ale ne každý umí volat přes VoIP já doufám, že sítě WIA, Mikrotech, Volný, Tiscali, GTS Novera se zařadí do spolupráce s MobilKom a rozšíří síť a budeme si moc volat levně s telefony z let 1998. ČTÚ a hlavně operátoři to dopracovali moc dobře. Vodafone a U:fon je naděje! Třeba, ale dojde ke změně!
Nejzajímavější tarifikaci má Vodafone u roamingu z Evropských zemí.Odchozí hovory se účtují jako 30+1 a při současných cenách vás tak vyjde u nejlevnějších "nabitých" tarifů nebo předplacenky půlminutový odchozí hovor ze Slovenska, Německa apod levněji než stejně dlouhý telefonát na území pokrytém vlastní sítí :)
Zrovna nedávno mne donutila Telefonica OO změnit předplacený tarif SPECIAL na tarif ze skupinu NA H OVNO (nebo nějak podobně), chtěli abych měl tarif ten pro mne méně výhodný tarif NAPIŠ, načež jsem si řekl NA S RAT a nechal si aktivovat alespoň tarif NAHLAS. Podle mého výpočtu mi vyjde volání s novým tarifem asi o 10% dráž než se starým (v tichosti podraženým z 5,5 na 5,6 Kč) tarifem SPECIAL.Dělal jsem si grafické vyjádření, vybraných tarifů, pro všechny operátory a je to mizérie se všemy. Nyní užívám Internet od T-mobile protože mne O2 nasral s FUPem. Celkově ale hodlám Internet opustit úplně, než platit za takovou mizérii u které nevíte kdy bude jak fungovat a zdá se vám předražená...P.S. Tak jsem se trochu vykecal, ale popravdě se mi moc neulevilo. Stojí to prostě za ...
A na závěr ještě jedna informace pro dovolené, minutovou tarifikaci (60+60) používá celá naše operátorská trojce pro odchozí roamingové hovoryblbost vodafone ma 60+1 roaming