Oficiální turistické aplikace: zdarma nejen pro smartphony

Ještě než vyrazíte k vyhlédnutému hradu, stáhněte aplikaci Památky. Informace dodal přímo Národní památkový ústav ČR.

Jestliže čtete MobilManii pravidelně, pak vám určitě neuniknul článek o aplikaci, resp. virtuálním průvodci, Ignis Brunensis 2011. Tento počin má na svědomí malá brněnská softwarová společnost LifeWeb Interactive a my se dnes podíváme na další aplikaci z její dílny.

Máte rádi památky? Rádi navštěvujete hrady, zámky, tvrze a podobné „monumenty“? Pak by vám určitě nemělo uniknout nové duo tématicky zaměřených průvodců historií od výše zmíněné společnosti. Aplikace slibují, že provedou návštěvníky historií a představí jim nejzajímavější fakta daných lokalit.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Aplikace jsou veskrze jednoduché, intuitivní a funkční

V současné době je k dispozici dvojice průvodců. Jedná se o aplikaci jménem Památky středočeského kraje a její sestřičku Památky jihomoravského kraje. Názvy hovoří za vše.Pakliže se chystáte objevovat památky jiných krajů, tak se budete muset spokojit s konvenčními zdroji informací. Právě výše zmiňované kraje nechaly pro své výletníky tyto aplikace vzniknout a dalo by se říci, že ostatní vyčkávají, jaký že to budou mít aplikace úspěch. Do budoucna se tak můžeme, ale i nemusíme, dočkat zajímavých průvodců takřka ze všech koutů ČR.

 Klepněte pro větší obrázek

Obě aplikace vznikly ve spolupráci s Národním památkovým ústavem ČR, což samo o sobě nastavuje laťku kvality dostupných informací vysoko. Aplikace jsou dostupné jak jinak než zdarma, nepotřebují ke svému běhu mobilní připojení k internetu a ani jimi svůj telefon příliš nezahltíte – velikost 0,5 MB je v dnešní době spíše příjemnou výjimkou. Za zmínku také stojí fakt, že oba průvodce je možno nainstalovat prostřednictvím technologie Bluetooth u vstupů do vybraných památek. Odpadá tak nutnost domácí instalace, byť sebevíce jednoduché. Samozřejmostí je podpora GPS, jež vám ve spojitosti s integrovaným mapovým podkladem usnadní cestování po českých památkách. 

Co se dostupnosti týče, tak vězte, že aplikace nainstalujete bez problému na jakýkoliv klasický telefon s podporou Javy a také na smartphony vybavené operačními systémy Android a Symbian. Uživatelé ostatních platforem mají smůlu. Prvé jmenované telefony lze aplikacemi obohatit použitím výše zmiňovaných linků, v případě Androidu lze pak vše nalézt pohodlně na Marketu, konkrétně zde a zde. Konec prázdnin se nezadržitelně blíží, nicméně určitě se najde ještě nějaká volná chvilka, kterou lze strávit prohlídkou zajímavých tuzemských historických koutů.

Využili jste, využíváte, nebo se chystáte aplikace využít při „ostrých“ návštěvách památek? Podělte se v diskuzi.

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Smartphony, Symbian, Zdarma

20 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Martin P. 14. 9. 2011 19:37:36
    Jízlivě podáno, ale je to pravda. Pokud průměrný uživatel daného...
  • skeptik 14. 9. 2011 19:14:52
    Na mém W715 to stáhnout v Jave šlo stáhnout šlo a funguje.Musel jsem ale...
  • Switch007 14. 9. 2011 14:01:48
    Aplikaci zadal Národní památkový ústav, takže proto jsou tam jen památky...
Určitě si přečtěte

Vánoční ceník Vodafone: Bezdrátový reproduktor jako dárek k telefonu Huawei

Vánoční ceník Vodafone: Bezdrátový reproduktor jako dárek k telefonu Huawei

** K modelu Huawei Nova přidá Vodafone repráček v ceně 600 Kč ** V prosinci operátor nezlevnil žádný telefon a nejsou ani novinky ** Pokud se upíšete a nakoupíte na eShopu, dostatene slevu 2 000 Kč

Dnes | Pospíšil Aleš

Týden mobilně 363: O tom, proč čeští důchodci dotují levné volání manažerům

Týden mobilně 363: O tom, proč čeští důchodci dotují levné volání manažerům

** České telekomunikace jsou rozdělené na dva trhy. Rezidenti doplácejí na firmy ** Představíme lesklý Alcatel Shine Lite ** Chybět nebude ani Mobilní pavlač s nejzajímavějšími událostmi uplynulého týdne

Dnes | Kůžel Filip, Láska Jan | 39

Darujte mobilní aplikaci. Máme pro vás 9 tipů pro Android

Darujte mobilní aplikaci. Máme pro vás 9 tipů pro Android

** Darujte aplikaci. Nemusíte nikam chodit, je to užitečné a na vždycky ** Aplikací je nepřeberné množství, třeba pomohou naše tipy ** Na iPhonu je proces darování aplikace jednoduchý, na Androidu je to složitější

Včera | Chroust Martin | 11