OwnFone: jednodušší už to nebude

Zatímco se výrobci tradičních mobilních telefonů honí za neustálým zvyšováním výkonu procesorů a lepšími, jemnějšími displeji, přišla britská společnost OwnFone s mobilem, který žádný displej nemá. Na telefonu si tak nezahrajete žádnou hru a zapomenout můžete i na textové zprávy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Extrémně jednoduché telefony určené jen a pouze pro volání jsou levné, ale ne až tak levné, jak byste možná čekali. Zájemce zaplatí 55 liber, tedy něco málo přes 1 700 Kč. Na trhu jsou i daleko levnější telefony, nemají však tak jednoduché ovládání, jako OwnFone.

Na mobilní telefon o velikosti kreditní karty s tlouštkou 7 milimietrů se vejde maximálně 12 kontaktů. Ty jsou v přístroji pevně nastavené a vytištěné na povrchu nálepky přístroje. Její podobu si uživatel sám zvolí při objednávce a může mít jednu z šesti přednastavených barev a podklad v podobě fotografie nebo grafického vzoru. Do budoucna výrobce plánuje umožnit svým zákazníkům nechat vyrobit i přístroje, kde písmena nahrazují fotografie lidí a v plánu je i možnost potisku Braillovým písmem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Také objednávkový formulář a tvorba vlastního telefonu je jednoduchá. Možná až příliš, na pozadí si nemůžete vybrat ani vlastní obrázek (zatím). Volit můžete mezi 2, 4, 8 a 12 jmény. V dalších krocích zvolíte, jestli váš telefon bude mít bezpečnostní tlačítko, rovnou také vyplníte jména a telefonní čísla, která budou v telefonu přednastavena.
Klepněte pro větší obrázek
Takhle se OwnFone používá: Stisknout vypínač, počkat na modrou diodu a pak můžete volat dlouhým podržením tlačítka se jménem.

Ptáte se, jaké může mít podobně okleštěný mobil výhody? Kromě zanedbatelné váhy čtyřiceti gramů mezi ně patří především výdrž baterie. Při běžném užívání stačí telefon nabít jednou za týden a ve vypnutém pohotovostním stavu by mu baterie měla vydržet až rok. Může tak v nouzových situacích nahradit vybitý smartphone. Využití najde i v případě, že se chystáte na výlet do přírody nebo diskotéku. A v neposlední řadě podobný telefon jistě ocení i rodiče menších dětí nebo naopak děti seniorů, kterým dělá potíže nové mobilní přístroje obsluhovat.

Zajímavou vlastností mobilů je i to, že telefonní čísla kontaktů nejsou uložena přímo v přístroji, ale na serverech výrobce. Ani ze ztraceného mobilu tak nejdou čísla stáhnout. A vzhledem k tomu, že na jiná než předvolená čísla se s těmito telefony nedovoláte, měla by tato skutečnost odradit i případné zloděje. Funkčnost novinky je ovšem prozatím omezena jen na území Velké Británie.

Témata článku: Pro seniory

6 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Blood-Vampire 11. 9. 2012 20:43:17
    To je,ale ptákovina nevidím jediný důvod si ho koupit,když můžu mít požité...
  • pazit 11. 9. 2012 8:31:50
    Čísla na serverech výrobce - takže to potřebuje datové připojení a vždy si...
  • Jiří Šmejkal 11. 9. 2012 0:41:47
    Tak todle chci! to je parada do mesta a konecne se vseci brnensti lapkove...
Určitě si přečtěte

Chválíme: O2 zajistí bezplatnou komunikaci neslyšícím

Chválíme: O2 zajistí bezplatnou komunikaci neslyšícím

10.  12.  2015 | Pospíšil Aleš | 5

10 nejlepších klasických mobilů [Vánoce 2015]

10 nejlepších klasických mobilů [Vánoce 2015]

Nechcete do mobilu investovat mnoho peněz a smartphone nevyužijete? Máme pro vás deset tipů na nejlepší běžné telefony s klávesnicí.

24.  11.  2015 | Láska Jan | 20

Basis Peak: chytré měřící hodinky s výdrží 4 dny

Basis Peak: chytré měřící hodinky s výdrží 4 dny

Další chytré hodinky žádají o vaši ruku. Tentokrát s podporou Intelu. Jmenují se Basis Peak a i přes neustálé měření tepu mají slušnou výdrž přes čtyři dny.

17.  11.  2014 | Papánek Ondrej | 18

KoalaPhone: přizpůsobte Androida seniorům

KoalaPhone: přizpůsobte Androida seniorům

Když zeslábnou smysly, je čas převléct Androida do něčeho jednoduššího a lépe viditelného. KoalaPhone se chce poprat o přízeň smartphonem vybavených seniorů.

21.  9.  2014 | Kůžel Filip | 25

Doro Liberto 820: jednoduchý Android pro seniory

Doro Liberto 820: jednoduchý Android pro seniory

Smartphony jsou zase o něco dostupnější seniorům. Doro Liberto 820 obsahuje rozhraní, se kterým se naučí pracovat každý.

9.  9.  2014 | Vrbacký Jakub | 10