Podoby léta ve Fotografii týdne

Vymyslíte letnější námět než motýl na kopretině? A co rozkvetlý oleandr? Disciplínu neupravených fotografií znovu ovládl Samsung.
Klepněte pro větší obrázek 
Partnerem soutěže je a ceny pro vítěze věnoval Kingston

Vítáme Vás u pravidelného vyhlašování fotografie týdne. První příčka je pro nás velkým překvapením a zároveň důkazem toho, že pracovat na sobě se vyplácí. Tímto vzdáváme holt Iloně (ilonag3) a jejímu Okáči lučnímu (Sony Ericsson K550i). Zvolený poměr má velice blízko k 1:1, a i když bychom uvítali raději čistý čtverec, mírná nuance nijak zvlášť neruší. Chválíme dobře vystižený moment, i pěkné a čisté barvy. Velice dobře je snímek zvládnutý po expoziční stránce, fotka má výbornou dynamiku. Od nejsvětlejších míst, která si však zachovávají dokonalou kresbu, až po vyvážené stíny. Nejvíce ze všeho nás mrzí pouze doostření fotografie v PC. Na samotné kopretině a motýlovi bychom neměli větších námitek, ale hloubkou ostrosti přirozeně oddělené pozadí díky tomu šumí, a vtírá se do hlavního námětu, tedy Okáče sedícího na kopretině. Velká škoda, nicméně snímek je i tak velice pěkný, a výhra mu právem náleží!

Klepněte pro větší obrázek
ilonag3: Okáč luční (Sony Ericsson K550i)

V těsném závěsu následuje ostřílený bwian a jeho první fotka ze série hospody, hospůdky a restaurace (Sony Ericsson C902). Autor se hezky vypořádal se světelným rozsahem, který je na podobných místech pro mobily tvrdým oříškem. Útulné prostředí a příjemné ladění barev pak navozuje nostalgickou atmosféru, za což bwianovi tleskáme. Tři hezké slečny bychom si dovolili nazvat třešničkou na dortu. Jediné, co musíme jako hnidopichové vytknout, je levý spodní roh, kde nehezky vyčnívá potah židle. Přes malou chybičku jedinečný snímek, gratulujeme!

Klepněte pro větší obrázek 
bwian: hospody, hospůdky a restaurace (Sony Ericsson C902)

Dalším pánem na holení je strami, a jeho Poupata (LG KC910 Renoir). Na fotce chválíme především úhel a oříznutí, kdy lístky směřující do rozlišných rohů snímku, a vytvářej tak pomyslnou pavučinu, čímž se Mirkovi povedlo zaplnit prázdná místa. Jasné a kontrastní barvy pak přidávají na šťavnatosti. Povedené zaostření je určitě hlavní podmínkou kvalitního makra, a zde nemáme výtek. Dobrá práce!

Klepněte pro větší obrázek
strami: Poupata (LG KC910 Renoir) 

Chata uživatele bobino nám příjemně připomíná konec zimy v atraktivním horském prostředí.

Klepněte pro větší obrázek 
bobino38: chata (Nokia N82)

Nakonec jsem si nechali jako již tradičně nejlepší neupravovanou fotku. Porotu nejvíce zaujala fotografie M-Palác po cestě do práce Davida Polesného, kterou zařadil i do svého blogu, zevrubně se věnujícímu Samsungu I8510innov8. Zdá se, že Samsungy v této disciplíně dominují, dvě poslední kola vyhrál Samsung Omnia.

Klepněte pro větší obrázek 
David Polesný: M-Palác (Samsungu I8510innov8)

Téma pro příští týden je již tradičně volné. Přejeme dobré světlo, pevnou ruku a bystré oko. Za týden ahoj, milí čtenáři a fotomaniaci!

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Pro vítěze Fotografie týdne je připravena 2GB microSD s redukcemi a USB čtečkou, nebo 4GB USB „fleška“

Témata článku: Mobilní fotografie

1 komentář

Nejnovější komentáře

  • mk 2. 6. 2009 8:30:59
    Je fakt, že moc blbějších témat než motýl na kytce vymyslet už nejde :-D
Určitě si přečtěte

Podívejte se, jak vypadají krásy Česka z pohledu dronu

Podívejte se, jak vypadají krásy Česka z pohledu dronu

4.  12.  2016 | E15.cz , Liebreich Jiří | 6

Test Androidů do 13 500 Kč: ukázková galerie z velkého srovnávacího testu

Test Androidů do 13 500 Kč: ukázková galerie z velkého srovnávacího testu

** Aktuálním Computer srovnává Androidy s cenou do 13 500 Kč ** 7 smartphonů od Alcatelu po Sony ** Podívejte se, jak fotí a natáčí, toto je kompletní testovací galerie

18.  11.  2016 | časopis Computer, Michlovský Jakub | 14

Huawei Nova: ukázková galerie časopisu Computer

Huawei Nova: ukázková galerie časopisu Computer

V aktuálním čísle časopisu Computer 12/16 vyšla recenze smartphonu Huawei Nova. Tady k ní máte několik ukázkových fotek a video.

10.  11.  2016 | časopis Computer, Michlovský Jakub

Apple iPhone 7 Plus: ukázková galerie časopisu Computer

Apple iPhone 7 Plus: ukázková galerie časopisu Computer

V aktuálním čísle časopisu Computer 12/16 vyšla recenze smartphonu Apple iPhone 7 Plus. Tady k ní máte několik ukázkových fotek a video.

10.  11.  2016 | časopis Computer, Michlovský Jakub

Apple iPhone 7 Plus: Od druhého oka zázrak nečekejte [video]

Apple iPhone 7 Plus: Od druhého oka zázrak nečekejte [video]

** Na videu a v akci vám představíme Apple iPhone 7 Plus ** Zaměříme se hlavně na dvojitý fotoaparát. Co umí a jak funguje? ** Apple nepředvedl zázrak, technologie naráží na stejné bariéry, jako u konkurentů v minulosti

6.  11.  2016 | Kůžel Filip, Michlovský Jakub | 14