Podoby léta ve Fotografii týdne

Vymyslíte letnější námět než motýl na kopretině? A co rozkvetlý oleandr? Disciplínu neupravených fotografií znovu ovládl Samsung.
Klepněte pro větší obrázek 
Partnerem soutěže je a ceny pro vítěze věnoval Kingston

Vítáme Vás u pravidelného vyhlašování fotografie týdne. První příčka je pro nás velkým překvapením a zároveň důkazem toho, že pracovat na sobě se vyplácí. Tímto vzdáváme holt Iloně (ilonag3) a jejímu Okáči lučnímu (Sony Ericsson K550i). Zvolený poměr má velice blízko k 1:1, a i když bychom uvítali raději čistý čtverec, mírná nuance nijak zvlášť neruší. Chválíme dobře vystižený moment, i pěkné a čisté barvy. Velice dobře je snímek zvládnutý po expoziční stránce, fotka má výbornou dynamiku. Od nejsvětlejších míst, která si však zachovávají dokonalou kresbu, až po vyvážené stíny. Nejvíce ze všeho nás mrzí pouze doostření fotografie v PC. Na samotné kopretině a motýlovi bychom neměli větších námitek, ale hloubkou ostrosti přirozeně oddělené pozadí díky tomu šumí, a vtírá se do hlavního námětu, tedy Okáče sedícího na kopretině. Velká škoda, nicméně snímek je i tak velice pěkný, a výhra mu právem náleží!

Klepněte pro větší obrázek
ilonag3: Okáč luční (Sony Ericsson K550i)

V těsném závěsu následuje ostřílený bwian a jeho první fotka ze série hospody, hospůdky a restaurace (Sony Ericsson C902). Autor se hezky vypořádal se světelným rozsahem, který je na podobných místech pro mobily tvrdým oříškem. Útulné prostředí a příjemné ladění barev pak navozuje nostalgickou atmosféru, za což bwianovi tleskáme. Tři hezké slečny bychom si dovolili nazvat třešničkou na dortu. Jediné, co musíme jako hnidopichové vytknout, je levý spodní roh, kde nehezky vyčnívá potah židle. Přes malou chybičku jedinečný snímek, gratulujeme!

Klepněte pro větší obrázek 
bwian: hospody, hospůdky a restaurace (Sony Ericsson C902)

Dalším pánem na holení je strami, a jeho Poupata (LG KC910 Renoir). Na fotce chválíme především úhel a oříznutí, kdy lístky směřující do rozlišných rohů snímku, a vytvářej tak pomyslnou pavučinu, čímž se Mirkovi povedlo zaplnit prázdná místa. Jasné a kontrastní barvy pak přidávají na šťavnatosti. Povedené zaostření je určitě hlavní podmínkou kvalitního makra, a zde nemáme výtek. Dobrá práce!

Klepněte pro větší obrázek
strami: Poupata (LG KC910 Renoir) 

Chata uživatele bobino nám příjemně připomíná konec zimy v atraktivním horském prostředí.

Klepněte pro větší obrázek 
bobino38: chata (Nokia N82)

Nakonec jsem si nechali jako již tradičně nejlepší neupravovanou fotku. Porotu nejvíce zaujala fotografie M-Palác po cestě do práce Davida Polesného, kterou zařadil i do svého blogu, zevrubně se věnujícímu Samsungu I8510innov8. Zdá se, že Samsungy v této disciplíně dominují, dvě poslední kola vyhrál Samsung Omnia.

Klepněte pro větší obrázek 
David Polesný: M-Palác (Samsungu I8510innov8)

Téma pro příští týden je již tradičně volné. Přejeme dobré světlo, pevnou ruku a bystré oko. Za týden ahoj, milí čtenáři a fotomaniaci!

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Pro vítěze Fotografie týdne je připravena 2GB microSD s redukcemi a USB čtečkou, nebo 4GB USB „fleška“

Témata článku: Mobilní fotografie, LG KC910 Renoir, Nokia N82, Samsung Omnia, Sony Ericsson C902, Sony Ericsson K550i

1 komentář

Nejnovější komentáře

  • mk 2. 6. 2009 8:30:59
    Je fakt, že moc blbějších témat než motýl na kytce vymyslet už nejde :-D
Určitě si přečtěte

Tenhle trik od Googlu vykouzlí úžasné noční fotky. Srovnejte je s normální zrnitou mazanicí

Tenhle trik od Googlu vykouzlí úžasné noční fotky. Srovnejte je s normální zrnitou mazanicí

** Postavit mobil na stativ a fotit „na dlouhý čas“ umí kde kdo. ** Google Labs jdou dál. Takových snímků pořídí 64. ** Algoritmy z nich pak vykouzlí neuvěřitelnou podívanou.

7.  5.  2017 | Kůžel Filip | 13

Oppo předvedlo 5× zoom. Dvojitý fotoaparát konečně dostává smysl [video]

Oppo předvedlo 5× zoom. Dvojitý fotoaparát konečně dostává smysl [video]

28.  2.  2017 | Chroust Martin, Láska Jan, Měchura Milan | 26

Sony nám chce zamotat jazyk. Toto jsou Xperie XZs, XA1 a XA1 Ultra [MWC]

Sony nám chce zamotat jazyk. Toto jsou Xperie XZs, XA1 a XA1 Ultra [MWC]

** Xperia XZs nabízí stejný fotosnímač jako model XZ Premium ** Modely Xperia XA1 a XA1 Ultra pohání MediaTek helio P20 ** Čelní kamerka modelu Xperia XA1 Ultra má optickou stabilizaci

27.  2.  2017 | Láska Jan, Měchura Milan | 12

Honor V9: Atraktivní barvy, skvělý design a masivní baterie

Honor V9: Atraktivní barvy, skvělý design a masivní baterie

** Je osazen duální fotoaparátem ** Ukrývá stejný procesor, který využívá i Huawei Mate 9 ** Na evropském trhu by se měl prodávat jako Honor 8 Pro

23.  2.  2017 | Měchura Milan | 11

Týden mobilně 371: Kam se ubírá mobilní svět plus Lenovo s pořádnou baterkou

Týden mobilně 371: Kam se ubírá mobilní svět plus Lenovo s pořádnou baterkou

** Prodejní čísla za minulý rok ukazují, kam se žene mobilní byznys ** Představíme vám Lenovo K6 Power. ** Chybět nebude ani tradiční mobilní pavlač.

11.  2.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 32