Posílejte SMS a MMS zdarma s O2 Extra

Až dvě stě zpráv do vlastní sítě týdně mohou mít zákazníci O2 s mobilním či fixním číslem. Dvacet zpráv týdně je nachystáno také pro zákazníky konkurence.

Po zrušení věrnostního programu Benefit zbyl u O2 jen jeho souputník jménem Extra. V jeho rámci můžete získat například vstupenky na různé akce či je koupi se slevou nebo slevy u partnerů. Ale to není vše, portál na adrese o2extra.com se postupně rozrůstá o další služby, nedávno přibyla možnost si bezplatně zálohovat své kontakty a nyní dostali uživatelé k dobru posílání SMS a MMS z internetu. Zprávy jsou to jen do vlastní sítě a určitý počet lze poslat bezplatně, přičemž příjemce vůbec nepozná, že jsou odeslány z webu. Dorazí mu pod vaším číslem stejně jako by byly odeslány z přímo z mobilu.

Klepněte pro větší obrázek
Mnozí zákazníci byli zrušením Benefitu rozčíleni, aby také ne, seznam možných odměn byl mnohem pestřejší

Výhoda je zde zřejmá, zprávu si můžete napsat pohodlněji na klávesnici vašeho počítače a odeslat ji zdarma. Na druhou stranu takové zprávy operátora téměř nic nestojí a sazby, kterými jsou zpoplatněny SMS nad týdenní limit a textovky do jiných sítí jsou příliš vysoké, často vyšší než činí cena, za kterou byste zprávu odeslali z mobilu.

Klepněte pro větší obrázek
Darovanému koni na zuby nekoukej, říká se. Majitelé předplacených karet zprávy zdarma určitě uvítají

Ale vezměme to pěkně popořadě, portál Extra má od února lehce upravený design a je více interaktivní, nabízí například možnost sdílení obsahu přes komunitní sítě typu Facebook. Pokud ho chcete využívat, je nutné provést registraci. Zákazník si může registrovat dvě čísla, mobilní a fixní. Operátor uvádí, že v současné době má program Extra zhruba půl milionu členů.

Navíc si nově mohou vytvořit účet i zákazníci konkurence. Zde jsem ale narazil na první problém. Dříve registrované číslo, které jsem přenesl do jiné sítě, se nechtělo ani přihlásit a ani se mi nepodařilo s ním vytvořit nový účet. Po chuti mi není ani systém přihlašování přes jednorázová hesla. Ty jsou zasílány přes SMS či e-mail.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Posílání zpráv je snadné jako facka a kdo používá službu Záloha, může použít archivované kontakty

Existují tři úrovně členství, od kterých se odvíjí týdenní porce bezplatných SMS a MMS. Zákazníci konkurence jich dostanou 10 týdně a kdo utratí v průměru méně než 2 500 Kč, dostane jich právě 25 týdně. VIP zákazníci, tedy ti s útratou přes dva a půl tisíce jich dostanou stovku na týden. Tedy sto SMS a sto MMS. Brána je bez reklamy a v SMS napsat lze až 760 znaků.

Členství*průměrná útratapočet volných SMS a MMS do sítě O2 týdně
Blue010
Silverdo 2 500 Kč25
VIPnad 2 500 Kč100
*útrata bude přepočítávána každého půl roku

A nyní něco k cenám placených zpráv. Jejich cena po vyčerpání volných zpráv přes bránu je u SMS 1,20 Kč a u MMS 4,80 Kč.


Klepněte pro větší obrázek

Čtěte také: Vodafone srazí cenu MMS až na 1 Kč

Nový balíček MMS obsahující 77 multimediálních zpráv nadělí letos Vodafone zákazníkům k Vánocům na čtyři měsíce zadarmo. Bez něj vyjde MMS na 4,50 Kč.


Ceny obyčejných textovek má tak O2 nejdražší na trhu, cena MMS už je lepší, přesto to jde levněji, což před Vánoci ukázal Vodafone, když cenu MMS snížil na 4,50 Kč nebo v balíčku dokonce na pouhou jednu korunu. A nesmíme zapomenout na skutečnost, že balíček 77 MMS mohou mít na čtyři měsíce všichni jeho zákazníci. Stačí si o něj říct do konce února.

Témata článku: Operátoři, O2, SMS, Zdarma

20 komentářů

Nejnovější komentáře

  • stefan 23. 1. 2015 20:58:13
    bombst@seznam.cz bomb stefan 702467404 lidman 91 okres pelhrimov kraji...
  • andrea 18. 6. 2011 14:52:14
    docela mě to štve když dám osobní údaje o sobě a oni mi dovoleji psát jen...
  • 5. 5. 2010 7:40:59
    Když nás O2 tak miluje, proč jednoduše neníží ceny svých služeb?...
Určitě si přečtěte

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

23.  4.  2017 | E15.cz , Čabanová Adéla | 39

Dítě s paušálem může být neřízená střela, za dluhy odpovídají rodiče

Dítě s paušálem může být neřízená střela, za dluhy odpovídají rodiče

** Raději pořiďte dítěti předplacenou kartu, nebo nastavte limity útraty ** Ušetříte si infarkt až zjistíte, že potomek probendil balík ** ČTÚ řešil případ, kdy operátor vymáhal po dítěti dluh 60 tisíc

13.  4.  2017 | Pospíšil Aleš | 34

5 nejzábavnějších her zdarma pro Android

5 nejzábavnějších her zdarma pro Android

** Hrajete na mobilu? Pak musíte mít tyhle hity ** Nehrajete? Stáhněte si je taky, budou se hodit při volné chvilce ** Jaké jsou vaše nejoblíbenější hry?

12.  4.  2017 | Holčík Tomáš, Kůžel Filip | 18

Datové jaro pokračuje. Který operátor přifoukne FUP limity příště?

Datové jaro pokračuje. Který operátor přifoukne FUP limity příště?

** Začátkem roku šéf ČTÚ předpověděl datové jaro. Teď je tu! ** T-Mobile první zvedl FUP limity, další budou následovat ** O2 pouští virtuály do LTE a „bič na operátory“ pluje parlamentem

9.  4.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 34

O2 v dubnu: Samsung Galaxy S8, rudý iPhone 7 a slevy [ceník]

O2 v dubnu: Samsung Galaxy S8, rudý iPhone 7 a slevy [ceník]

** O2 vám sleví až 3 000 Kč, ale musíte upsat duši ** Operátor spíše zlevňoval, iPhone SE koupíte už za 10 495 Kč ** Samsung Galaxy S8 vyjde bez úvazku na 22 tisíc

8.  4.  2017 | Pospíšil Aleš