Poslední možnost nakoupit s 19% DPH (ceník)

Prosinec je posledním měsícem, kdy můžete koupit telefon s 19% DPH, od ledna bude dráž. Poslední novinky dorážejí na sklady obchodů.
Kapitoly článku

Do Vánoc už zbývá jen pár týdnů a výrobci mobilů se snaží v tomto atraktivním období stihnout start prodeje všech svých letos představených modelů. Občas se to nepovede, jako třeba v případě Sony Ericssonu Xperia X2, který byl odložen na leden, jinak jsme se ale letos s žádnými dlouhými odklady nesetkali.

Možná vás napadlo počkat s koupí mobilu na povánoční slevy. Uvážíme-li ale, že finanční krize ještě úplně nepominula a po loňských Vánocích žádné slevy nepřišly, ba naopak se hodně zdražovalo, rozhodně žádné dlouhé vyčkávání nedoporučujeme. Od ledna navíc počítejte s o procento vyšší sazbou DPH, která se jistě na cenách mobilů projeví.

Volný prodej

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

V eshopech se objevily tři nové Nokie. 2730 classic má velmi sympatickou cenu (2 500 Kč), za kterou dostanete elegantní model s podporou sítí třetí generace a sluchátkovým konektorem 3,5mm jack. Modely E72 (10 000 Kč) a N97 mini (13 200 Kč) mají ceny trochu nadsazené, ale jako hodně očekávané modely si to asi mohou dovolit. Nejlevnější Omnia se jmenuje B7300 Omnia Lite a s cenou 7 400 Kč jde zároveň o jeden z nejlevnějších komunikátorů s Windows Mobile. Rozhodně ji můžeme doporučit.

O2

O2 pro prosinec nepřipravil žádnou novinku, žádný model z nabídky nevyřadil, neprovedl ani žádnou slevu či zdražení, ať už jde o dotované, nebo nedotované ceny. V platnosti zkrátka stále zůstává listopadová nabídka a je to vlastně unikát - minimálně za poslední dva roky ještě žádný operátor takhle "neusnul".

Podrobný přehled prosincové nabídky O2

T-Mobile

Klepněte pro větší obrázek

T-Mobile v prosinci sice zlevnil svoji variantu modelu HTC Touch Pro zvanou MDA Vario IV o 4 tisíce korun, ale víc by se nám líbilo, kdyby ji už konečně nahradil letošním modelem, který odpovídá nebradovanému HTC Touch Pro 2. Zato ale začal nabízet nebrandované HTC HD 2 za 15 tisíc. Slevy Variem IV nekončí, o 2 tisíce si polepšila ještě luxusní Nokia 8800 Gold Arte a o 7 stovek Sony Ericsson Xperia X1. T-Mobile už neprodává Sony Ericssony G502 a T280i.

Podrobný přehled prosincové nabídky T-Mobile

Vodafone

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nokii E72 nabízí Vodafone z operátorů jako první a prodává ji za podobnou cenu jako eshopy (9 777 Kč). Ekologický model s možností solárního nabíjení Blue Earth v eshopech zatím neseženete, u Vodafonu jej koupíte za 7 777 Kč. Nový Vodafone 540 stojí stejně jako model 533 Catwalk (1 777 Kč) a je to logické, protože oba modely mají také skoro totožnou výbavu. V nabídce skončil model Vodafone 231 a nejvíce zlevnila Nokia 6730 Classic, avšak jen o 4 stovky.

Podrobný přehled prosincové nabídky Vodafone

Kapitoly článku

Témata článku: Nákup a ceny, Ceník

4 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Ctenar 9. 12. 2009 13:52:48
    Ten rozdil v DPH je opravdu minimalní,co se tyka věštiny levných mobilů,...
  • Skopkova 8. 12. 2009 19:50:21
    Ano, ten rozdil je opravdu zasadni, 1 (slovy jedno) procento je pro...
  • Dan 8. 12. 2009 9:44:24
    Treba na we we we tecka 1m.cz
Určitě si přečtěte

Vánoční ceník T-Mobilu: Huawei Mate 9 a levnější iPhone 6s

Vánoční ceník T-Mobilu: Huawei Mate 9 a levnější iPhone 6s

** Loňský iPhone 6s pořídíte u T-Mobilu od 17 799 Kč ** Výraznější slevy najdeme u starších modelů Xperia od Sony ** V rámci vánoční nabídky můžete mít v akci Samsungy 1+1

Včera | Pospíšil Aleš | 1

Jsme zase tam, kde jsme byli. Operátoři v ČR jsou pekelně drazí

Jsme zase tam, kde jsme byli. Operátoři v ČR jsou pekelně drazí

** Telekomunikační trh v ČR stagnuje, ceny se roky nepohnuly ** Podobně draho je v Rumunsku, Bulharsku, Řecku a na Maltě ** Na západ od našich hranic jsou ceny nižší, dokazuje „euroanalýza“

Včera | Pospíšil Aleš | 50

Vybrali jsme 11 nejlepších levných smartphonů do 5 tisíc. Který si nadělíte?

Vybrali jsme 11 nejlepších levných smartphonů do 5 tisíc. Který si nadělíte?

** I když je cena limitem, dá se vybrat rozumný smartphone ** Levný smartphone umí víc než obyčejný mobil ** Připravte si minimálně 2 tisíce korun

1.  12.  2016 | Láska Jan | 10

Vybrali jsme 11 tabletů, které udělají největší radost pod stromečkem

Vybrali jsme 11 tabletů, které udělají největší radost pod stromečkem

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 11 nejlepších napříč cenovým spektrem ** Cena použitelných modelů začíná na dvou tisících

29.  11.  2016 | Láska Jan | 22