Přílišné užívání chytrých telefonů se může podepsat na zdraví

Lidé riskují své zdraví tím, že používají chytré telefony, tablety a notebooky i po odchodu z práce. Britské fyzioterapeutické sdružení upozorňuje, že se lidé stali „otroky obrazovky“ a často pracují i během cesty mezi domovem a zaměstnáním nebo po návratu domů. Špatně přitom drží tělo, což může vést k bolestem zad a šíje. Podle odborů by se lidé měli naučit svá zařízení včas vypínat.

Průzkum u 2010 kancelářských pracovníků v Británii ukázal, že téměř dvě třetiny dotázaných pracují i mimo pracovní dobu, a to v průměru dvě hodiny navíc denně. Hlavními důvody pro mimořádnou zátěž jsou přílišné množství práce a polevující tlak během dne.

Předsedkyně společnosti Chartered Society of Physiotherapy Helena Johnson se domnívá, že výsledky jsou velmi znepokojivé. Jestliže trocha práce navíc doma se podle ní může zdát krátkodobě z organizačního hlediska jako dobrý krok, pokud se stane pravidelnou součástí večerní rutiny, může vést k potížím, jako jsou bolesti zad a šíje a také nemoci související se stresem. „To platí zejména v případě, že používáte ruční zařízení, a nemyslíte na vaše držení těla. Promluvte si se svým zaměstnavatelem, pokud se cítíte pod tlakem,“ řekla.

Klepněte pro větší obrázek 

„Nadměrná pracovní zátěž není dobrá pro nikoho. Nejenže přepracovaní zaměstnanci budou sotva v práci výkonní, ale také pravděpodobně ze stresu z nezvládnutelného vytížení onemocní,“ podotkl generální tajemník odborového svazu Trades Union Congress Brendan Barber. „Když je někdo tak přetížený, že neustále cítí potřebu pracovat další hodiny každý večer v týdnu doma, pak se věci jasně vymykají z rukou,“ dodal s tím, že by lidé měli o tomto problému umět mluvit se zaměstnavateli a naučit se své chytré telefony vypnout.

Témata článku: Ostatní, Zdraví

19 komentářů

Nejnovější komentáře

  • arcadio 20. 6. 2012 13:17:51
    ježiš to je blbina .... připadám si tady jako u televize Nova. ještě...
  • Lubomír Čáslava 20. 6. 2012 12:57:17
    Číčoviny. Chytrý telefon není jen na práci ale také na zábavu. Majitelé se...
  • Pino... 20. 6. 2012 11:55:53
    TITULEK: "Přílišné užívání chytrých telefonů se může podepsat na...
Určitě si přečtěte

Philips dá smysl nositelnostem. Zaměří se na péči o zdraví

Philips dá smysl nositelnostem. Zaměří se na péči o zdraví

Philips se ve velkém vrhá do nositelností. Zajímavé je, že nechce konkurovat Apple Watch, nebo Samsungu. Jeho nositelnosti mají zlepšit péči o lidské zdraví.

27.  5.  2016 | Kůžel Filip | 1

Víte, kolik stojí Vaše zdraví?

Víte, kolik stojí Vaše zdraví?

(Inzerce) Obyvatelé České republiky se neorientují v cenách zákroků hrazených zdravotními pojišťovnami.

23.  3.  2015 | Inzerce

Nejlepší aplikace pro monitoring zdraví a fitness

Nejlepší aplikace pro monitoring zdraví a fitness

Podle vašich doporučení jsme vybrali nejlepší aplikace pro monitoring zdraví a fitness. Co instalovat pro sledování vašich výkonů?

7.  10.  2014 | Chroust Martin

Speciální obojek Fujitsu ohlídá zdraví vašeho mazlíčka

Speciální obojek Fujitsu ohlídá zdraví vašeho mazlíčka

Malé zařízení na obojku vašeho pejska monitoruje jeho zdraví. Informace se posílají do mobilu a v budoucnu se budou ukládat do cloudové služby.

31.  10.  2012 | Láska Jan | 2

Mobility 2/09 – záření z mobilů zdraví neškodí

Mobility 2/09 – záření z mobilů zdraví neškodí

11 testů nových telefonů, přehled mobilů s TV + rozdáváme RC vrtulníky k předplatnému!

19.  2.  2009 | Kocera Ivo | 4