Prodeje dualSIM telefonů se letos zdvojnásobí

Poptávka po telefonech se dvěma SIM roste, do čtyř let mají tvořit sedm procet všech prodejů. DualSIMů se letos nebudou bát ani velcí výrobci.

Telefonům, které podporují zároveň dvě různá čísla na příjmu, by se mělo v letošním roce dařit. Podle studie společnosti Strategy Analytics by se počet prodaných tzv. dualSIM mobilů měl v roce 2010 zdvojnásobit. Už v loňském roce přitom zaznamenaly dvousimkartové telefony 74% růst. Předpovědi počítají s tím, že v roce 2014 se jejich prodeje vyšplhají na 100 milionů kusů, tedy asi 7 % celkového objemu prodaných mobilů.

Doposud byly telefony pro dvě SIM karty doménou spíše bezejmenných čínských výrobců. Velké oblibě se těšily zejména v Rusku, na Ukrajině a na dalších východoevropských nebo asijských trzích. Postupně se ale dualSIMy začaly šířit i na západ. Na zvýšenou poptávku proto začínají reagovat renomovaní výrobci čipsetů a my se můžeme těšit na lépe vybavené dualSIMy, jejichž limitem pro data nebude dnes už historická technologie GPRS. Například nový čipset XMM 2138 společnosti Infineon Technologies už je v současnosti koncipován pro provoz telefonů s jedním i dvěma simkartovými sloty.

Nebojte se operátorů

Velcí výrobci mobilů doposud přistupovali k výrobě dualSIMů spíše ostýchavě. Velká část odbytu jejich produkce totiž směřuje k operátorům a ti se této schopnosti telefonů brání zuby nehty. Střídání SIMkaret pro jednotlivé mobilní hlasové nebo datové služby mezi různými operátory totiž snižuje příjmy každého z nich v průměru o 30 procent.

Tabu začal bořit Samsung, který přišel před dvěma lety i na český trh s modelem D880 DuoS. Od té doby následovalo několik dalších typů, dnes je Samsung největším známým výrobcem dualSIMů. Letos se podle Strategy Analytics přestanou diktátu operátorů obávat i další značky, vedle Samsungu by měly přijít se svými dualSIM modely i LG, Motorola a HTC. Nokia svůj první dualSIM ohlásila na druhou polovinu roku 2010.

V současnosti mohou na našem trhu vybírat zájemci o dualSIM mezi několika modely Samsung  (C6112, C5212 nebo stále ještě první D880 DuoS), korejská značka připravuje uvedení dotykového dualSIMu B5722. Telefony pro dvě SIM mají ve své nabídce i značky Mivvy, MyPhone, Emgeton, Evolve nebo Aligator.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
V současnosti prodávané modely malých značek na českém trhu

Témata článku: Technologie, Aligator D730, Emgeton Picco, Mivvy Dual, Mivvy Dual nio, Myphone 6670

21 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Higgi 9. 3. 2010 21:15:08
    Dual simy typu Mivy (píšu záměrně chybně) opravdu nebrat. Kvalitou je to...
  • JeCh 9. 3. 2010 18:47:17
    DSTL1 má spoustu kladů, bohužel i záporů. Mezi klady řadím jednoznačně...
  • okolo 9. 3. 2010 15:29:01
    Jeden na telefonování a druhý do zadnice bucu. Tebe by pasovala do ruky...
Určitě si přečtěte

Pozdě, ale přece! O2 jako poslední v Česku spouští VoLTE

Pozdě, ale přece! O2 jako poslední v Česku spouští VoLTE

** O2 nás napínal, ale nakonec i on spustil VoLTE hovory ** Zatím jen pro paušály a dva typy smartphonů ** Další podporovaná zařízení budou brzy přibývat

17.  1.  2017 | Láska Jan | 33

V září přijde SuperiPhone. Začne se nabíjet, jen vejdete do místnosti [spekulace]

V září přijde SuperiPhone. Začne se nabíjet, jen vejdete do místnosti [spekulace]

**Není velké tajemství, že Apple testuje bezdrátové nabíjení ** Chce se dostat před konkurenci, iPhone se nabije až 5 metrů od nabíječky ** Na potvrzení budeme čekat do září 2017

13.  1.  2017 | Kůžel Filip | 152

Monstrum od HTC poznáme již 12. ledna a nepřijde samo

Monstrum od HTC poznáme již 12. ledna a nepřijde samo

** Hlavní model U Ultra bude mít 6palcový displej ** Dvě ze tří novinek nebudou mít 3,5mm jack ** Model U Play nabídne 16Mpx fotoaparát vepředu i vzadu

11.  1.  2017 | Měchura Milan | 9