Průhledné smartphony nejsou sci-fi [video]

Průhledné smartphony by se mohly stát realitou už koncem tohoto roku. Nový prototyp vyrobili na Tchaj-wanu.

Průhledné smartphony s efektním transparentním tělem už neuvidíte jen ve sci-fi filmech. Realitou by se mohly stát i díky tchajwanské společnost Polytron Technologies, která pracuje na transparentním smartphonu. Jeho prototyp si vyzkoušeli redaktoři portálu MobilGeeks.com.

Klepněte pro větší obrázek
Smartphony jako ze sci-fi filmů si užijeme možná brzy. Realitou by se mohly stát již letos

Prototyp v raném stádiu

Prototyp Polytronu je aktuálně ve velmi rané fázi, už nyní je však vybaven průhledným kapacitním multi-touch displejem. Displej využívá „Switchable Glass“ technologii na bázi OLED, která vykresluje zobrazení díky tekutým krystalům. K úplné transparentnosti prototypu však chybí několik prvků. Jak můžete vidět na fotografiích, baterie, napájení nebo paměťová karta microSD nejsou průhledné.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Průhledný smartphone, tedy jeho brzký prototyp z produkce Polytron Technologies (foto: MobileGeeks)

Generální manažer Polytronu Sam Yu uvedl pro magazín The Verge, že firma pracuje na integraci menších Li-Ion akumulátorů. Průhledné baterie nejsou stále dostupné, přestože je známo několik konceptů.

Vyčkejme do konce roku

Je také důležité říci, že v prototypu tchajwanské společnosti nenajdete zatím žádný software. Schopnosti průhledného smartphonu od společnosti Polytron jsou tak na pohled zatím značně limitované. Přesto však jde o výrazný pokrok.

A kdy se smartphony s průhlednými dotykovými displeji dostanou na pulty obchodů? Podle generálního manažera Politron Technologies se tak stane koncem tohoto roku. Polytron je podle Yua v „seriózní diskusi s klíčovými výrobci smartphonů“ v USA, Evropě, Japonsku a Jižní Koreji. Konkrétně se uvádí například Samsung, LG a Fujitsu.

Klepněte pro větší obrázek
Průhledný smartphone, tedy jeho brzký prototyp z produkce Polytron Technologies (foto: MobileGeeks)

Podle tržních analytiků se však průhledné smartphony nestanou mainstreamem, pokud se kvalita zobrazení nevyrovná současným AMOLED a LCD displejům. V horizontu několika týdnů se chce Politron podle Yua pochlubit i průhledným tabletem.

Zkouší to i jiní

S integrací průhledných prvků do mobilních telefonů jsme se mohli již setkat v případě LG a jeho modelu Crystal z roku 2009, který měl však průhlednou pouze klávesnici. Zmínit je třeba i stylový Sony Ericsson Pureness s transparentním displejem, ale jinak klasickou (neprůhlednou) konstrukcí. Několik experimentů s transparentními displeji a jejich integrací do různých konceptů učinil i korejský Samsung, který vidí budoucnost této technologie i jako výplň výkladů či oken.

Témata článku: Technologie, Koncepty

19 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Dejfox 24. 2. 2013 14:31:17
    Na to že Samsung fakt nemám hodně rád, tak ten průhlednej tablet je pecka!
  • qwertabb 20. 2. 2013 6:01:01
    Wow! Priatelia! Čo je dobrá vec! Príďte sa pozrieť! Nový tovar! Najlepšie!...
  • anytanweh 19. 2. 2013 21:11:22
    Koukali ste na to video? Tady mame mikroSD kartu, nahore mame mikro SIM,...
Určitě si přečtěte

Pozdě, ale přece! O2 jako poslední v Česku spouští VoLTE

Pozdě, ale přece! O2 jako poslední v Česku spouští VoLTE

** O2 nás napínal, ale nakonec i on spustil VoLTE hovory ** Zatím jen pro paušály a dva typy smartphonů ** Další podporovaná zařízení budou brzy přibývat

17.  1.  2017 | Láska Jan | 33

Herní konzole a smartphone v jednom? PGS Lab chce oživit již několikrát neúspěšně zkoušený koncept

Herní konzole a smartphone v jednom? PGS Lab chce oživit již několikrát neúspěšně zkoušený koncept

** Dvojice procesorů, operačních systémů a displejů ** Hybrid kombinující funkce smartphonu a herní konzole typu Nintendo ** Jde o další odbočku do slepé uličky nebo nový směr?

13.  1.  2017 | Láska Jan | 6

V září přijde SuperiPhone. Začne se nabíjet, jen vejdete do místnosti [spekulace]

V září přijde SuperiPhone. Začne se nabíjet, jen vejdete do místnosti [spekulace]

**Není velké tajemství, že Apple testuje bezdrátové nabíjení ** Chce se dostat před konkurenci, iPhone se nabije až 5 metrů od nabíječky ** Na potvrzení budeme čekat do září 2017

13.  1.  2017 | Kůžel Filip | 152

Monstrum od HTC poznáme již 12. ledna a nepřijde samo

Monstrum od HTC poznáme již 12. ledna a nepřijde samo

** Hlavní model U Ultra bude mít 6palcový displej ** Dvě ze tří novinek nebudou mít 3,5mm jack ** Model U Play nabídne 16Mpx fotoaparát vepředu i vzadu

11.  1.  2017 | Měchura Milan | 9