První série smartphonů s Firefoxem se vyprodala za víkend

Čínská společnost ZTE zaznamenala první úspěch s telefonem s novým operačním systémem Firefox. První série telefonů se na britském a americkém eBayi vyprodala za víkend. Téměř dva tisíce kusů levného přístroje si pravděpodobně rozebrali zvědavci a techničtí nadšenci.

Klepněte pro větší obrázek

Svůj debut si ZTE Open odbyl na elektronické aukční síni eBay ve Spojených státech a Velké Británii předminulý pátek. Prakticky ihned začal model mizet. Oranžové zařízení s 3,5palcovým displejem poháněný procesorem o rychlosti 1 GHz, 3,2megapixelovým fotoaparátem, 512MB vnitřní pamětí a s operačním systémem Mozilla Firefox bylo k prodeji za 79,99 dolarů (více než 1 500 Kč) bez daně a dalších poplatků.

Ve Spojených státech bylo pro maloobchodní prodej vyhrazeno 985 kusů a Velké Británii 990 kusů. Firma zvolila distribuci pouze přes eBay kvůli silné konkurenci na zdejších trzích. První telefon s Firefoxem je už od začátku léta k dostání ve Španělsku, Venezuele, Kolumbii a v síti Telefónica.

Témata článku: ZTE, ZTE Open

22 komentářů

Nejnovější komentáře

  • coyd 30. 8. 2013 6:25:23
    Za chvili po tomhle OS nestekne ani pes a skonci na propadlisti dejin.....
  • Tomas Vybíral 28. 8. 2013 18:27:14
    Zadarmo drahý
  • fender.bender 28. 8. 2013 14:13:18
    No jo, za víkend se v celých USA a UK (vy)prodalo závratných a těžko...
Určitě si přečtěte

Podívejte se na rodokmen mobilů s duálními fotoaparáty. Znáte je všechny?

Podívejte se na rodokmen mobilů s duálními fotoaparáty. Znáte je všechny?

** Apple není první. Dvojité fotoaparáty jsou s námi skoro dekádu ** Smysl dvou objektivů se různí, ale úspěch nezaznamenal žádný ** Máme pro vás také exoty se třemi zadními či pěti předními kamerami

13.  10.  2016 | Kůžel Filip | 4