Qualcomm chce docílit delší výdrže telefonů

Výrobce čipsetů Snapdragon koupil společnost specializující se na efektivní správu energie. Můžeme se těšit na lepší výdrž telefonů a tabletů?

Hlavní marketingová lákadla současných mobilních telefonů jsou jejich výkonné procesory. Většina mobilních výrobců (až na Samsung) si je sama nevyrábí, nakupuje součástky od jiných společností. Hlavními současnými dodavateli jsou Texas Instruments, Nvidia, ST-Ericsson a Qualcomm. Právě poslední jmenovaný se nyní rozhodl udělat další krok kupředu v konkurenčním boji. Koupil totiž společnost Summit Microelectronics. Ta se specializuje na obor „power managment“, tedy na co nejefektivnější využívání baterií.

Každá ušetřená jednotka energie v telefonech se počítá. Ty tam jsou doby, kdy jsme museli telefony nabíjet jedenkrát do týdne. Dnes jsme rádi, když telefon vydrží na jedno nabití dva dny. Qualcomm touto akvizicí může získat důležitou výhodu. Summit Microelectronics totiž drží patenty na několik zajímavých technologií. Jednou z nich je i technologie programovatelných elektrických integrovaných obvodů. Ta se již dnes objevuje v řadě tabletů, mobilních telefonů nebo elektronických čteček, v nichž napomáhá rychlejšímu dobíjení.

Klepněte pro větší obrázek
Qualcomm je mimo jiné dvorním dodavatelem čipsetů pro chystané smartphony s Windows Phone 8

Dále se v patentovém portfoliu nachází technologie FlexCharge, která umožní automatickou detekci elektrického zdroje. Vylepšená technologie FlexCharge+ přidává navíc automatické přizpůsobení se zdrojům s různým napětím (AC adaptéry, kabely USB 2.0/3.0, nabíječky v autě). TurboCharge+ technologie pak umožní funkce jako automatickou kompenzaci napětí a další bezpečnostní opatření. To vše dohromady se u podporovaných přístrojů výsledně projeví o 30 až 50 procent rychlejším nabíjením..

Jak se uvedená akvizice projeví na implementaci do čipsetů Snapdragon od Qualcommu? Na to si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat. Jisté však je, že podobné aktivity výrobců jsou pro dobro všech uživatelů.

Témata článku: Smartphony, Technologie, Qualcomm

25 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Martin Pokorný 23. 6. 2012 16:14:09
    I rychlejší nabíjení se může hodit, ale osobně bych raději měl telefon,...
  • Aleš Brigant 22. 6. 2012 20:15:39
    Tak podle nadpisu jde o delší výdrž, dle článku o rychlejší nabíjení....
  • xIndian 22. 6. 2012 20:14:05
    Řešení je jednoduché. Stačí se neustále nehnat za zvyšováním výkonu HW a...
Určitě si přečtěte

Dotykové aplikace pro nejmenší. Kdy a jak, proč ano a proč raději ne?

Dotykové aplikace pro nejmenší. Kdy a jak, proč ano a proč raději ne?

** Setkání dítěte s tabletem či smartphonem je dnes nevyhnutelné ** Bliká barvami, hraje, reaguje, takže pozornost dítěte získá snadno ** Jak ale tablet využít pro rozvoj dítěte?

22.  1.  2017 | Slussareff Michaela, Černá Zdeňka

Xiaomi Mi Mix: keramický obr posouvá hranice [recenze]

Xiaomi Mi Mix: keramický obr posouvá hranice [recenze]

** Minimální rámečky displeje dělají skvělý první dojem ** Výbavou patří k tomu nejlepšímu na trhu ** Skvělý celek kazí vysoká cena a absence LTE na 800 MHz

22.  1.  2017 | Miksa Martin | 50

Týden mobilně 368: Že je draho, už ví i premiér

Týden mobilně 368: Že je draho, už ví i premiér

** Drahé české telekomunikace jsou tématem i v nejvyšší politice ** Představíme vám Liquid Z6 Plus, první český Acer s kusem kovu ** Na Mobilní pavlači proklepneme to nejzajímavější z minulého týdne

21.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 46