Qualcomm chce docílit delší výdrže telefonů

Výrobce čipsetů Snapdragon koupil společnost specializující se na efektivní správu energie. Můžeme se těšit na lepší výdrž telefonů a tabletů?

Hlavní marketingová lákadla současných mobilních telefonů jsou jejich výkonné procesory. Většina mobilních výrobců (až na Samsung) si je sama nevyrábí, nakupuje součástky od jiných společností. Hlavními současnými dodavateli jsou Texas Instruments, Nvidia, ST-Ericsson a Qualcomm. Právě poslední jmenovaný se nyní rozhodl udělat další krok kupředu v konkurenčním boji. Koupil totiž společnost Summit Microelectronics. Ta se specializuje na obor „power managment“, tedy na co nejefektivnější využívání baterií.

Každá ušetřená jednotka energie v telefonech se počítá. Ty tam jsou doby, kdy jsme museli telefony nabíjet jedenkrát do týdne. Dnes jsme rádi, když telefon vydrží na jedno nabití dva dny. Qualcomm touto akvizicí může získat důležitou výhodu. Summit Microelectronics totiž drží patenty na několik zajímavých technologií. Jednou z nich je i technologie programovatelných elektrických integrovaných obvodů. Ta se již dnes objevuje v řadě tabletů, mobilních telefonů nebo elektronických čteček, v nichž napomáhá rychlejšímu dobíjení.

Klepněte pro větší obrázek
Qualcomm je mimo jiné dvorním dodavatelem čipsetů pro chystané smartphony s Windows Phone 8

Dále se v patentovém portfoliu nachází technologie FlexCharge, která umožní automatickou detekci elektrického zdroje. Vylepšená technologie FlexCharge+ přidává navíc automatické přizpůsobení se zdrojům s různým napětím (AC adaptéry, kabely USB 2.0/3.0, nabíječky v autě). TurboCharge+ technologie pak umožní funkce jako automatickou kompenzaci napětí a další bezpečnostní opatření. To vše dohromady se u podporovaných přístrojů výsledně projeví o 30 až 50 procent rychlejším nabíjením..

Jak se uvedená akvizice projeví na implementaci do čipsetů Snapdragon od Qualcommu? Na to si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat. Jisté však je, že podobné aktivity výrobců jsou pro dobro všech uživatelů.

Témata článku: Smartphony, Technologie, Qualcomm

25 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Martin Pokorný 23. 6. 2012 16:14:09
    I rychlejší nabíjení se může hodit, ale osobně bych raději měl telefon,...
  • Aleš Brigant 22. 6. 2012 20:15:39
    Tak podle nadpisu jde o delší výdrž, dle článku o rychlejší nabíjení....
  • xIndian 22. 6. 2012 20:14:05
    Řešení je jednoduché. Stačí se neustále nehnat za zvyšováním výkonu HW a...
Určitě si přečtěte

Oppo předvedlo 5× zoom. Dvojitý fotoaparát konečně dostává smysl

Oppo předvedlo 5× zoom. Dvojitý fotoaparát konečně dostává smysl

Dnes | Chroust Martin, Kůžel Filip, Měchura Milan | 12

Alcatel v Barceloně předvedl diodový úlet. Chcete mobil se svítícími zády? [MWC]

Alcatel v Barceloně předvedl diodový úlet. Chcete mobil se svítícími zády? [MWC]

** Alcatel totálně přepracoval svůj Brand Image ** Cílovou skupinou jsou mladí lidé a teenageři ** Telefony přinášejí do nižší cenové relace zajímavé přídavky - blikající kryt a snímač otisků prstů

Dnes | Chroust Martin, Kůžel Filip | 6

Sony nám chce zamotat jazyk. Toto jsou Xperie XZs, XA1 a XA1 Ultra [MWC]

Sony nám chce zamotat jazyk. Toto jsou Xperie XZs, XA1 a XA1 Ultra [MWC]

** Xperia XZs nabízí stejný fotosnímač jako model XZ Premium ** Modely Xperia XA1 a XA1 Ultra pohání MediaTek helio P20 ** Čelní kamerka modelu Xperia XA1 Ultra má optickou stabilizaci

Včera | Láska Jan, Měchura Milan | 6

BlackBerry KEYone: když chcete bezpečný Android s klávesnicí [MWC]

BlackBerry KEYone: když chcete bezpečný Android s klávesnicí [MWC]

** BlackBerry KEYone je samozvaná vlajková loď s QWERTY klávesnicí ** Návrh a bezpečnostní řešení zajistilo BlackBerry, výrobu pak TCL** Na trh půjde v dubnu s hodně sebevědomou cenovkou

25.  2.  2017 | Miksa Martin | 87