RIM se potápí stále hlouběji, propouští a hledá pomoc

Kanadská společnost RIM, výrobce BlackBerry, se potýká se stále většími problémy. Firma varovala, že hospodářský výsledek za první čtvrtletí bude šokující a zároveň požádala investiční banky o návrhy, jak situaci napravit. RIM se teď obrátil také na konzultanty z bank JP Morgan a Royal Bank of Canada s nadějí, že mu pomohou s restrukturalizací. Vedení firmy chce podnik znovu nastartovat i různými partnerstvími a licencemi.

Firma se také chystá propouštět. V minulém čtvrtletí RIM utrpěl ztrátu 125 milionů dolarů proti zisku 934 milionů dolarů před rokem. Akciové trhy v New Yorku a Torontu na žádost firmy zastavily obchodování s jejími akciemi, což je obvyklý postup, když se firmy chystají zveřejnit zásadní informace s dopadem na kurz akcií. Jakmile bylo obchodování obnoveno, kurz propadl o 15 % (za poslední spadly o více než 75 %).

RIM stál u zrodu bezdrátového internetu a prakticky vymyslel, jak posílat e-maily odkudkoliv, kde je signál. Svého času tak mezi chytrými telefony dominoval. Jenže se mu do cesty postavila silná konkurence: iPhone a Android. Rivalové dokázali koncept komplexní mobilní komunikace dále rozvinout. Navíc mají daleko obsáhlejší databázi navázaných produktů a aplikací.

Bezpečnost je kunkurenční výhoda BlackBerry

Nový šéf RIMu Thorsten Heins vkládá naděje do nové platformy BlackBerry 10, první reakce investorů i fanoušků jsou ale rozpačité. Telefony BlackBerry si získaly dobrou pověst díky praktické klávesnici, ale analytici se ale obávají, že s čistě dotykovým smartphonem BlackBerry přijde o svoji výjimečnost.

Klepněte pro větší obrázek
Platforma BB 10 se teprve připravuje, RIM ukázal pouze vývojářský telefon.
První hotové výrobky budou hotové na podzim. Více čtěte zde.

Na čem mohou telefony BlackBerry stavět, je jejich výborná bezpečnostní vybavenost. V tomto směru patří k nejlepším na trhu a proto jsou velmi populární u policie, armády nebo státních institucí.

Témata článku: BlackBerry, Hospodaření a finance

38 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Arčr 3. 6. 2012 20:09:37
    Jájsem si všimla, že se už někoilik politiků zmínilo o tom, že vlastní...
  • Jiří Volek 2. 6. 2012 12:41:01
    ...ti amatéři, kteří mají dojem, že platforma BB není bezpečná ani...
  • Fre ddy 31. 5. 2012 23:02:11
    Nikdy jsem mobil od RIM neměl. Ale to, že se málo prodávají, mě připadá,...

Určitě si přečtěte


Vymáhá na vás T-Mobile pokutu z let 2009 až 2013? Není v právu, braňte se

Vymáhá na vás T-Mobile pokutu z let 2009 až 2013? Není v právu, braňte se

** V podobné situaci jsou desetitisíce zákazníků T-Mobilu ** Operátor na ně poslal vymahače a požaduje stamiliony korun ** Jedná však protiprávně, rozhodl v precedenčním případě ČTÚ

20.  10.  2016 | Pospíšil Aleš | 8

Pecka od Vodafonu: „neomezenka“ s 10 GB pro mladé pod 500 Kč

Pecka od Vodafonu: „neomezenka“ s 10 GB pro mladé pod 500 Kč

** Neomezené volání, SMS a 10 GB dat za 499 Kč nemá konkurenci ** Tarif je určený pro mladé do 27 let s platnou ISIC kartou ** K tarifu můžeme mít navíc zdarma druhou SIM do tabletu

17.  10.  2016 | Pospíšil Aleš | 67

Samsung koupil umělou inteligenci Viv od tvůrců Siri

Samsung koupil umělou inteligenci Viv od tvůrců Siri

6.  10.  2016 | Javůrek Karel | 10