RIM se potápí stále hlouběji, propouští a hledá pomoc

Kanadská společnost RIM, výrobce BlackBerry, se potýká se stále většími problémy. Firma varovala, že hospodářský výsledek za první čtvrtletí bude šokující a zároveň požádala investiční banky o návrhy, jak situaci napravit. RIM se teď obrátil také na konzultanty z bank JP Morgan a Royal Bank of Canada s nadějí, že mu pomohou s restrukturalizací. Vedení firmy chce podnik znovu nastartovat i různými partnerstvími a licencemi.

Firma se také chystá propouštět. V minulém čtvrtletí RIM utrpěl ztrátu 125 milionů dolarů proti zisku 934 milionů dolarů před rokem. Akciové trhy v New Yorku a Torontu na žádost firmy zastavily obchodování s jejími akciemi, což je obvyklý postup, když se firmy chystají zveřejnit zásadní informace s dopadem na kurz akcií. Jakmile bylo obchodování obnoveno, kurz propadl o 15 % (za poslední spadly o více než 75 %).

RIM stál u zrodu bezdrátového internetu a prakticky vymyslel, jak posílat e-maily odkudkoliv, kde je signál. Svého času tak mezi chytrými telefony dominoval. Jenže se mu do cesty postavila silná konkurence: iPhone a Android. Rivalové dokázali koncept komplexní mobilní komunikace dále rozvinout. Navíc mají daleko obsáhlejší databázi navázaných produktů a aplikací.

Bezpečnost je kunkurenční výhoda BlackBerry

Nový šéf RIMu Thorsten Heins vkládá naděje do nové platformy BlackBerry 10, první reakce investorů i fanoušků jsou ale rozpačité. Telefony BlackBerry si získaly dobrou pověst díky praktické klávesnici, ale analytici se ale obávají, že s čistě dotykovým smartphonem BlackBerry přijde o svoji výjimečnost.

Klepněte pro větší obrázek
Platforma BB 10 se teprve připravuje, RIM ukázal pouze vývojářský telefon.
První hotové výrobky budou hotové na podzim. Více čtěte zde.

Na čem mohou telefony BlackBerry stavět, je jejich výborná bezpečnostní vybavenost. V tomto směru patří k nejlepším na trhu a proto jsou velmi populární u policie, armády nebo státních institucí.

Témata článku: Blackberry, Hospodaření a finance, Apple iPhone 4GB

38 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Arčr 3. 6. 2012 20:09:37
    Jájsem si všimla, že se už někoilik politiků zmínilo o tom, že vlastní...
  • Jiří Volek 2. 6. 2012 12:41:01
    ...ti amatéři, kteří mají dojem, že platforma BB není bezpečná ani...
  • Fre ddy 31. 5. 2012 23:02:11
    Nikdy jsem mobil od RIM neměl. Ale to, že se málo prodávají, mě připadá,...
Určitě si přečtěte

Češi se učí nakupovat mobilem, pomalu dohánějí Evropu

Češi se učí nakupovat mobilem, pomalu dohánějí Evropu

14.  4.  2017 | Pavlovič Radek, E15.cz | 6

Dítě s paušálem může být neřízená střela, za dluhy odpovídají rodiče

Dítě s paušálem může být neřízená střela, za dluhy odpovídají rodiče

** Raději pořiďte dítěti předplacenou kartu, nebo nastavte limity útraty ** Ušetříte si infarkt až zjistíte, že potomek probendil balík ** ČTÚ řešil případ, kdy operátor vymáhal po dítěti dluh 60 tisíc

13.  4.  2017 | Pospíšil Aleš | 35

E-shopy po konci intervencí: Zlevníme, ale až vyprázdníme sklady

E-shopy po konci intervencí: Zlevníme, ale až vyprázdníme sklady

12.  4.  2017 | E15.cz , Lazarevič Arsen | 14