Samsung a jeho tři nenápadné novinky

Samsung připravuje dvě hudební novinky a jeden stylový slider. Výbava bude průměrná, design známý a cena snad příznivá.

V nizozemském Nieuwegeinu proběhla v uplynulých dnech výstava, na které největší korejský výrobce poodhalil tři připravované novinky. Jedná se o dva lowendové hudební telefony ze série M, které designově vycházejí z hudebního top modelu Beat DJ, a dále vysouvák, jenž se vzhledově nechal inspirovat současnou vlajkovou lodí Samsungem Ultra Touch.

Samsung S5200: levnější Ultra Touch bez dotyku

Na rozdíl od modelu Ultra Touch nebude mít stylový slider S5200 dotykový displej, tím pádem se uvnitř telefonu nesetkáme ani s prostředím TouchWiz. Design se nese opět v duchu tmavého zbroušeného povrchu s výraznými barevnými (v tomto případě červenými) akcenty po obvodu.

Klepněte pro větší obrázek 
Samsung S5200 (zdroj: gsmhelpdesk.nl)

S5200 bude typickým představitelem střední třídy s 3Mpx fotoaparátem a MP3 přehrávačem. O přítomnosti FM rádia stručná specifikace nehovoří, dá se však předpokládat, že nebude ve výbavě chybět. Vysouvák s rozměry 106 × 45 × 15,4 mm ponese aktivná barevný displej o úhlopříčce 2,1 palce. Konektivitu zajistí Bluetooth nebo USB, obojí verze 2.0.

Samsung M2310: levné hudební véčko

Hudební mobily nepatřily ještě donedávna k úplně nejlevnějším přístrojům, jejich cena odpovídala telefonům střední třídy. Samsung chce ale tento trend změnit a zpřístupnit telefon s dedikovanými hudebními tlačítky každému. Při návrhu véčka M2310 vycházel s designu vlastního krále hudby Beat DJ. Telefon má tak spodní část ukončenou vroubkovaným půlkruhem, v jehož středu se ukrývá ovládací tlačítko přehrávače. Také barvy (modrá, stříbrná) korespondují s designem celé současné hudební řady M.

Klepněte pro větší obrázek 
Samsung M2310 (zdroj: gsmhelpdesk.nl)

Výbavou se Samsung M2310 zařadí k nejnižším lowendům. Hudební přehrávač doplní pouze VGA fotoaparát. Potěší osazený QVGA displej s úhlopříčkou 2“, vnitřní displej zobrazí 262 tisíc, vnější 65 tisíc barev. Rozměry véčka budou činit 93 × 45 × 17,6 mm, výrobce tentokrát uvádí i hmotnost 84 g. Spojení s počítačem proběhne pomocí USB 2.0 nebo Bluetooth 2.1. Samsung M2310 by se měl objevit zejména v předplacených sadách operátorů.

Samsung M2510: hudba v těle slideru

Obdobou předchozí novinky je hudební Samsung M2510, pouze vyměnil véčkovou konstrukci za výsuvnou. Ostatní parametry zůstávají nezměněny, včetně VGA fotoaparátu. Lehce se liší pouze rozměry 97 × 46 × 16. Podle specifikací by měl model M2510 navíc nabídnout FM rádio.

Klepněte pro větší obrázek 
Samsung M2510 (zdroj: gsmhelpdesk.nl)

Dostupnost uvedených novinek v tuto chvíli není známa, stejně to platí o ceně. Protože jde ale o převážně lowendové modely, mohla by se pohybovat mezi dvěma a třemi tisíci za hudební telefony, stylový slide tipujeme na čtyři až pět tisíc.

Témata článku: Samsung

Nejnovější komentáře

Přidat příspěvek

Určitě si přečtěte


Slepý souboj fotoaparátů má drtivého vítěze. Je to Galaxy S7 nebo iPhone 7?

Slepý souboj fotoaparátů má drtivého vítěze. Je to Galaxy S7 nebo iPhone 7?

** Slepý fototest končí drtivým vítězstvím Samsungu Galaxy S7 ** Také iPhone 7 má své nesporné kvality ** ...ale fotky ze Samsungu se líbily výrazně více.

18.  10.  2016 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 189

Týden mobilně 355: Ochutnáváme nejnovější Xperii Compact

Týden mobilně 355: Ochutnáváme nejnovější Xperii Compact

** Tématem týdne je mobilní tragédie jménem Samsung Galaxy Note 7. Jak velký průšvih to je? ** Ukážeme vám nový Sony Xperia X Compact. Nezabily kompromisy legendární mini-superphone? ** Chybět nebude ani Mobilní pavlač s komentářem k nejzajímavějším událostem uplynulého týdne.

15.  10.  2016 | Kůžel Filip, Láska Jan | 5

Podívejte se na rodokmen mobilů s duálními fotoaparáty. Znáte je všechny?

Podívejte se na rodokmen mobilů s duálními fotoaparáty. Znáte je všechny?

** Apple není první. Dvojité fotoaparáty jsou s námi skoro dekádu ** Smysl dvou objektivů se různí, ale úspěch nezaznamenal žádný ** Máme pro vás také exoty se třemi zadními či pěti předními kamerami

13.  10.  2016 | Kůžel Filip | 4

Apple iPhone 7 vs Samsung Galaxy S7. Slepý souboj fotoaparátů.

Apple iPhone 7 vs Samsung Galaxy S7. Slepý souboj fotoaparátů.

** Srovnali jsme foťáky velikánů: Apple iPhone 7 a Samsung Galaxy S7 ** O vítězi testu rozhodnete jen vy ** Vítěze vyhlásíme za týden

10.  10.  2016 | Miksa Martin | 134

Samsung koupil umělou inteligenci Viv od tvůrců Siri

Samsung koupil umělou inteligenci Viv od tvůrců Siri

6.  10.  2016 | Javůrek Karel | 10