Samsung C3060: senioři, nestyďte se za svůj mobil

Samsung C3060 na pohled vypadá jako běžný mobil. Liší se jen většími klávesami, jednoduchým menu a dobře čitelným fontem.

Samsung přichází jako první z velkých výrobců s mobilem určeným výhradně pro seniory. První vlaštovkou v korejském portfoliu je telefon klasické konstrukce C3060. Doposud se na podobné modely specializovaly značky, které se v ostatních segmentech trhu nevyskytují. Doro, Aligator, Emporia – všechny tyto telefony mají specifický design, který dává najevo, že není zacílen na „běžné uživatele“. Samsung ale zvolil jinou cestu. Nechce, aby se mobil určený seniorům nebo lidem s horším zrakem hůře na první pohled výrazně odlišoval od ostatních telefonů.

Konstrukce C3060 na první pohled připomíná jednodušší modely Samsungu série E (Essential), výraznější je pouze velikost tlačítek a jejich popisků. Uspořádání kláves je však zcela standardní v matici 4 × 3, doplněné o čtyři funkční klávesy a směrový kurzor s potvrzovacím středem. Právě velikost kláves spolu s dobře čitelným displejem jsou hlavní kritéria úspěšného mobilu pro starší lidi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Barevný displej s úhlopříčkou 2,2“ dokáže v rozlišení 176 × 220 bodů zobrazit přehledně všech pět položek hlavní nabídky: adresář, zprávy, fotoaparát, nastavení a aplikace. Více možností v telefonu nenajdeme. První čtyři položky mluví samy za sebe, v nabídce aplikace najdeme například FM rádio nebo wapový prohlížeč. Fotoaparát disponuje pouze základním rozlišením 1,3 Mpx.

Specialitou seniorského telefonu je červené dedikované SOS tlačítko na boční straně. Po jeho stisku uskuteční majitel nouzový hovor na jedno z pěti přednastavených čísel. Samotná funkce tísňových spojení není u Samsungu novinkou, SOS zprávu nebo možnost fingovaného hovoru nabízí například model pro děti S3030 Tobi.

Samsung C3060 se na českém trhu začne prodávat již v měsíci červnu za doporučenou koncovou cenu 3 tisíce korun.

Témata článku: Samsung, Pro seniory

4 komentářů

Nejnovější komentáře

  • mikimik 18. 5. 2009 18:11:40
    Až ty budeš seniorem, tak to třeba za 2000 bude. Však se dočkáš, jesti tě...
  • petr 18. 5. 2009 8:00:48
    Zavolá na první v seznamu, když to do časového limitu nikdo nezvedne,...
  • czhunter 16. 5. 2009 12:40:14
    A to číslo z 5ti přednastavených, na které se sukuteční nouzový hovor, se...

Určitě si přečtěte


Ultimativní sbírka vtipů na Galaxy Note 7. Nebo jsme na některý zapomněli?

Ultimativní sbírka vtipů na Galaxy Note 7. Nebo jsme na některý zapomněli?

** Kauza hořlavého Galaxy Note 7 pořád běží ** Stále přibývají nové vtípky, průběžně doplňujeme jejich sbírku ** Znáte další? Napište nám do diskuze

24.  10.  2016 | Kůžel Filip | 9

Slepý souboj fotoaparátů má drtivého vítěze. Je to Galaxy S7 nebo iPhone 7?

Slepý souboj fotoaparátů má drtivého vítěze. Je to Galaxy S7 nebo iPhone 7?

** Slepý fototest končí drtivým vítězstvím Samsungu Galaxy S7 ** Také iPhone 7 má své nesporné kvality ** ...ale fotky ze Samsungu se líbily výrazně více.

18.  10.  2016 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 189

Týden mobilně 355: Ochutnáváme nejnovější Xperii Compact

Týden mobilně 355: Ochutnáváme nejnovější Xperii Compact

** Tématem týdne je mobilní tragédie jménem Samsung Galaxy Note 7. Jak velký průšvih to je? ** Ukážeme vám nový Sony Xperia X Compact. Nezabily kompromisy legendární mini-superphone? ** Chybět nebude ani Mobilní pavlač s komentářem k nejzajímavějším událostem uplynulého týdne.

15.  10.  2016 | Kůžel Filip, Láska Jan | 5

Podívejte se na rodokmen mobilů s duálními fotoaparáty. Znáte je všechny?

Podívejte se na rodokmen mobilů s duálními fotoaparáty. Znáte je všechny?

** Apple není první. Dvojité fotoaparáty jsou s námi skoro dekádu ** Smysl dvou objektivů se různí, ale úspěch nezaznamenal žádný ** Máme pro vás také exoty se třemi zadními či pěti předními kamerami

13.  10.  2016 | Kůžel Filip | 4

Apple iPhone 7 vs Samsung Galaxy S7. Slepý souboj fotoaparátů.

Apple iPhone 7 vs Samsung Galaxy S7. Slepý souboj fotoaparátů.

** Srovnali jsme foťáky velikánů: Apple iPhone 7 a Samsung Galaxy S7 ** O vítězi testu rozhodnete jen vy ** Vítěze vyhlásíme za týden

10.  10.  2016 | Miksa Martin | 134

Samsung koupil umělou inteligenci Viv od tvůrců Siri

Samsung koupil umělou inteligenci Viv od tvůrců Siri

6.  10.  2016 | Javůrek Karel | 10