Samsung chce navýšit prodeje o 20%, třetina mobilů bude dotykových

Příští rok více než čtvrt miliardy prodaných mobilů, z toho 100 milionů dotykových a většina s kapacitním displejem. Takové jsou vize Samsungu.

Samsung může letošní rok ve své mobilní divizi považovat za velmi úspěšný (s hospodářskými výsledky za poslední čtvrtletní se můžete seznámit v článku Samsungu se dařilo výborně, má 20,8% trhu) a ten příští by měl být na utržené zisky ještě bohatší. Vyplývá to z rozhovoru pro magazín China Times, jemuž poskytl interview DonJoo Lee, senior vicepresident mobilní divize Samsungu. Společnost chce podle jeho slov v roce 2010 prodat alespoň 260 milionů mobilů a dosáhnout tržního podílu 22%.

DJ Lee také potvrdil, že Samsung se nadále soustředí zejména na dotykové přístroje. U smartphonů se budeme setkávat opět s několika platformami, výrobce zůstane věrný Windows Mobile, Androidu a zcela vymizet by neměly ani přístroje se Symbianem. Samsung potvrdil, že jako jeden ze zakládajících členů Symbian Foundation chce i do budoucna s touto organizací spolupracovat a podílet se na vývoji dalších generací systému. K tomu od poloviny roku 2010 přibudou první zařízení se zcela novou vlastní platformou Bada. Tu by měl Samsung blíže představit v prosinci na tiskové konferenci v Londýně (čtěte Samsung chystá vlastní operační systém Bada. Ponechá si Symbian?).

Klepněte pro větší obrázek

Bližší pohled na produktový set pro rok 2010 odhaluje magazín Telecoms Korea a zpráva analytické společnosti Shinhan Investment. Podle ní má být více než třetina plánovaných prodaných telefonů s dotykovým displejem. Graf odhaduje 57 milionů dotykových mobilů prodaných s koncem roku 2009, příští rok by číslo mělo narůst na 100 milionů. Dvě třetiny mobilů z tohoto množství by přitom mělo mít kapacitní displej, upřesňuje zpráva.

Samsung už delší dobu osazuje dotykové displeje i do levnějších modelů. Průkopníkem v tomto směru se stal elegantní F480 (který ve své době rozhodně nepatřil k nejlevnějším), nadvládu později převzal Samsung S5230 Star, jenž se stal nejlépe prodávaným dotykovým přístrojem výrobce. K dnešnímu dni už si našel cestu za více než 10 miliony majitelů po celém světě. Upevnit pozici Samsungu jako lídra dotykových telefonů má v současné době sympatický a cenově dostupný model Corby, jenž se v klasickém provedení začal prodávat i na našem trhu. Později budou následovat odvozené typy CorbyPRO a CorbyTXT (čtěte Samsung Corby: viděli jsme modelky ve veselých barvách).

Témata článku: Samsung

2 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Jan Láska 19. 11. 2009 9:36:22
    ahoj, určitě mělo, čtvrt milionu by bylo pro Samsung asi žalostně málo...
  • Petr Starý 19. 11. 2009 9:21:53
    Ahoj Honzo, v perexu pises "Příští rok více než čtvrt milionu prodaných...

Určitě si přečtěte


Slepý souboj fotoaparátů má drtivého vítěze. Je to Galaxy S7 nebo iPhone 7?

Slepý souboj fotoaparátů má drtivého vítěze. Je to Galaxy S7 nebo iPhone 7?

** Slepý fototest končí drtivým vítězstvím Samsungu Galaxy S7 ** Také iPhone 7 má své nesporné kvality ** ...ale fotky ze Samsungu se líbily výrazně více.

18.  10.  2016 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 189

Týden mobilně 355: Ochutnáváme nejnovější Xperii Compact

Týden mobilně 355: Ochutnáváme nejnovější Xperii Compact

** Tématem týdne je mobilní tragédie jménem Samsung Galaxy Note 7. Jak velký průšvih to je? ** Ukážeme vám nový Sony Xperia X Compact. Nezabily kompromisy legendární mini-superphone? ** Chybět nebude ani Mobilní pavlač s komentářem k nejzajímavějším událostem uplynulého týdne.

15.  10.  2016 | Kůžel Filip, Láska Jan | 5

Podívejte se na rodokmen mobilů s duálními fotoaparáty. Znáte je všechny?

Podívejte se na rodokmen mobilů s duálními fotoaparáty. Znáte je všechny?

** Apple není první. Dvojité fotoaparáty jsou s námi skoro dekádu ** Smysl dvou objektivů se různí, ale úspěch nezaznamenal žádný ** Máme pro vás také exoty se třemi zadními či pěti předními kamerami

13.  10.  2016 | Kůžel Filip | 4

Apple iPhone 7 vs Samsung Galaxy S7. Slepý souboj fotoaparátů.

Apple iPhone 7 vs Samsung Galaxy S7. Slepý souboj fotoaparátů.

** Srovnali jsme foťáky velikánů: Apple iPhone 7 a Samsung Galaxy S7 ** O vítězi testu rozhodnete jen vy ** Vítěze vyhlásíme za týden

10.  10.  2016 | Miksa Martin | 134

Samsung koupil umělou inteligenci Viv od tvůrců Siri

Samsung koupil umělou inteligenci Viv od tvůrců Siri

6.  10.  2016 | Javůrek Karel | 10