Samsung M7600: audio bomba od Bang & Olufsen

Legendární Serenata má svého nástupce. Samsung připravuje luxusní hudební mobil ve spolupráci s Bang & Olufsen.

Samsung připravuje stylovou libůstku určenou pro nejnáročnější zákazníky. Po sérii uniklých fotografií lowendů a nového dotykového smartphonu se Symbianem S60 přichází ze serveru DailyMobile.se informace o blížící se premiéře modelu pro vyznavače nejkvalitnějších audio technologií. Vysoce stylový Samsung M7600 navazuje na model Serenata představený poprvé před půldruhým rokem ve spolupráci s výrobcem designové hi-end elektroniky Bang & Olufsen.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek


Zatímco Serenata byla silně atypická svou konstrukcí a o to hůře použitelná v praxi, Samsung tentokrát nedal excentrickým dánským návrhářům tak volnou ruku, a tak vznikl designový kompromis. M7600 je vyroben v klasické konstrukci, obsahuje velký dotykový displej a elegantně zakulacenou horní a spodní stranu do půlkruhu. Celkově telefon položený na šířku vzbuzuje iluzi kapesních stereo reproduktorů, k čemuž si designéři pomohli i roztočením linie funkčních tlačítek pod displejem a reproduktorové části na opačné straně do kružnice.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Samsung M7600 nedostane hardwarovou klávesnici, ovládat se bude pouze dotykem po 2,8" AMOLED displeji a třemi funkčními tlačítky (klávesy hovoru a návrat o úroveň výše). Jak je patrné z dostupných fotografií, telefon se svým uživatelským prostředím zařadí po bok například stylovce F480, Samsungu Pixon nebo připravované novince S8300 a bude vybaven stejně jako ony grafickým dotykovým prostředím TouchWiz s nastavitelnými widgety. Drobných změn dozná pouze výtvarné provedení ikon v nabídce.

I tentokrát se Bang & Olufsen podílel na zvukové části mobilního čipu. Ten bude vybaven známou technologií ICEpower pro křišťálovou čistotu zvuku. Ke kvalitnímu hlasitému poslechu by měla přispět dvojice stereo reproduktorů. Odlišné od ostatních Samsungů bude i vnitřní prostředí hudebního přehrávače. Ten se bude ovládat na široko a obsáhne pokročilé hudební funkce, jako vytváření efektů, scratchování a DJing nebo nahrávání vlastních koláží hudby.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek 

Ačkoli bude M7600 bude zastupovat v portfoliu Samsungu vyšší část hudebního segmentu (řada M jako Music), ochuzena nebude ani na dalších multimediálních komponentách. Z výbavy se sluší zmínit dnes už průměrný 3Mpx fotoaparát s automatickým ostřením a diodovým bleskem, vestavěný modul GPS, který však zřejmě nebude zatím použit k navigaci, ale ke značkování pořízených fotografií zeměpisnou polohou (geotagging). Surfaře po internetu zklame absence Wi-Fi a alespoň trochu uklidní podpora 3G sítí včetně HSDPA. Filmoví nadšenci ocení certifikaci pro video formát DivX.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Podle informací švédského webu bychom se s novým stylovým Samsungem měli na trhu setkat v květnu tohoto roku. Přesnější specifikace i dostupnost M7600 odhalí blížící se Světový mobilní kongres v Barceloně. O ceně lze ale už nyní říci, že rozhodně nebude nízká.

Témata článku: Samsung

11 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Narcissus 8. 2. 2009 23:08:21
    To se právě mýlíš. Počítač dokáže být velmi efektivním a kvalitním zdrojem...
  • S55 8. 2. 2009 20:59:33
    Jen předpokládejme, že neposloucháte jen komprimované, byť bezztrátové,...
  • Narcissus 8. 2. 2009 15:58:47
    Blízko audiofilskému by mohlo být pda XDA Flame. Má zvukovku od Wolfson...

Určitě si přečtěte


Slepý souboj fotoaparátů má drtivého vítěze. Je to Galaxy S7 nebo iPhone 7?

Slepý souboj fotoaparátů má drtivého vítěze. Je to Galaxy S7 nebo iPhone 7?

** Slepý fototest končí drtivým vítězstvím Samsungu Galaxy S7 ** Také iPhone 7 má své nesporné kvality ** ...ale fotky ze Samsungu se líbily výrazně více.

18.  10.  2016 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 189

Týden mobilně 355: Ochutnáváme nejnovější Xperii Compact

Týden mobilně 355: Ochutnáváme nejnovější Xperii Compact

** Tématem týdne je mobilní tragédie jménem Samsung Galaxy Note 7. Jak velký průšvih to je? ** Ukážeme vám nový Sony Xperia X Compact. Nezabily kompromisy legendární mini-superphone? ** Chybět nebude ani Mobilní pavlač s komentářem k nejzajímavějším událostem uplynulého týdne.

15.  10.  2016 | Kůžel Filip, Láska Jan | 5

Podívejte se na rodokmen mobilů s duálními fotoaparáty. Znáte je všechny?

Podívejte se na rodokmen mobilů s duálními fotoaparáty. Znáte je všechny?

** Apple není první. Dvojité fotoaparáty jsou s námi skoro dekádu ** Smysl dvou objektivů se různí, ale úspěch nezaznamenal žádný ** Máme pro vás také exoty se třemi zadními či pěti předními kamerami

13.  10.  2016 | Kůžel Filip | 4

Apple iPhone 7 vs Samsung Galaxy S7. Slepý souboj fotoaparátů.

Apple iPhone 7 vs Samsung Galaxy S7. Slepý souboj fotoaparátů.

** Srovnali jsme foťáky velikánů: Apple iPhone 7 a Samsung Galaxy S7 ** O vítězi testu rozhodnete jen vy ** Vítěze vyhlásíme za týden

10.  10.  2016 | Miksa Martin | 134

Samsung koupil umělou inteligenci Viv od tvůrců Siri

Samsung koupil umělou inteligenci Viv od tvůrců Siri

6.  10.  2016 | Javůrek Karel | 10