Samsung M7600: audio bomba od Bang & Olufsen

Legendární Serenata má svého nástupce. Samsung připravuje luxusní hudební mobil ve spolupráci s Bang & Olufsen.

Samsung připravuje stylovou libůstku určenou pro nejnáročnější zákazníky. Po sérii uniklých fotografií lowendů a nového dotykového smartphonu se Symbianem S60 přichází ze serveru DailyMobile.se informace o blížící se premiéře modelu pro vyznavače nejkvalitnějších audio technologií. Vysoce stylový Samsung M7600 navazuje na model Serenata představený poprvé před půldruhým rokem ve spolupráci s výrobcem designové hi-end elektroniky Bang & Olufsen.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek


Zatímco Serenata byla silně atypická svou konstrukcí a o to hůře použitelná v praxi, Samsung tentokrát nedal excentrickým dánským návrhářům tak volnou ruku, a tak vznikl designový kompromis. M7600 je vyroben v klasické konstrukci, obsahuje velký dotykový displej a elegantně zakulacenou horní a spodní stranu do půlkruhu. Celkově telefon položený na šířku vzbuzuje iluzi kapesních stereo reproduktorů, k čemuž si designéři pomohli i roztočením linie funkčních tlačítek pod displejem a reproduktorové části na opačné straně do kružnice.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Samsung M7600 nedostane hardwarovou klávesnici, ovládat se bude pouze dotykem po 2,8" AMOLED displeji a třemi funkčními tlačítky (klávesy hovoru a návrat o úroveň výše). Jak je patrné z dostupných fotografií, telefon se svým uživatelským prostředím zařadí po bok například stylovce F480, Samsungu Pixon nebo připravované novince S8300 a bude vybaven stejně jako ony grafickým dotykovým prostředím TouchWiz s nastavitelnými widgety. Drobných změn dozná pouze výtvarné provedení ikon v nabídce.

I tentokrát se Bang & Olufsen podílel na zvukové části mobilního čipu. Ten bude vybaven známou technologií ICEpower pro křišťálovou čistotu zvuku. Ke kvalitnímu hlasitému poslechu by měla přispět dvojice stereo reproduktorů. Odlišné od ostatních Samsungů bude i vnitřní prostředí hudebního přehrávače. Ten se bude ovládat na široko a obsáhne pokročilé hudební funkce, jako vytváření efektů, scratchování a DJing nebo nahrávání vlastních koláží hudby.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek 

Ačkoli bude M7600 bude zastupovat v portfoliu Samsungu vyšší část hudebního segmentu (řada M jako Music), ochuzena nebude ani na dalších multimediálních komponentách. Z výbavy se sluší zmínit dnes už průměrný 3Mpx fotoaparát s automatickým ostřením a diodovým bleskem, vestavěný modul GPS, který však zřejmě nebude zatím použit k navigaci, ale ke značkování pořízených fotografií zeměpisnou polohou (geotagging). Surfaře po internetu zklame absence Wi-Fi a alespoň trochu uklidní podpora 3G sítí včetně HSDPA. Filmoví nadšenci ocení certifikaci pro video formát DivX.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Podle informací švédského webu bychom se s novým stylovým Samsungem měli na trhu setkat v květnu tohoto roku. Přesnější specifikace i dostupnost M7600 odhalí blížící se Světový mobilní kongres v Barceloně. O ceně lze ale už nyní říci, že rozhodně nebude nízká.

Témata článku: Samsung

11 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Narcissus 8. 2. 2009 23:08:21
    To se právě mýlíš. Počítač dokáže být velmi efektivním a kvalitním zdrojem...
  • S55 8. 2. 2009 20:59:33
    Jen předpokládejme, že neposloucháte jen komprimované, byť bezztrátové,...
  • Narcissus 8. 2. 2009 15:58:47
    Blízko audiofilskému by mohlo být pda XDA Flame. Má zvukovku od Wolfson...
Určitě si přečtěte

Týden mobilně 369: O zahnuté budoucnosti a budoucím bestselleru od Xiaomi

Týden mobilně 369: O zahnuté budoucnosti a budoucím bestselleru od Xiaomi

** Ohebné telefony nás patrně neminou. Chceme je vůbec? ** Představíme vám 4. řadu legendárních Xiaomi Redmi ** Po Mobilní pavlači dostanete malý ještě bezdrátový bonus

28.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 28

Toto je první fotka Samsungu Galaxy S8

Toto je první fotka Samsungu Galaxy S8

** První reálně vyhlížející snímek ze spolehlivého zdroje ** Potvrzuje hlavní spekulace z minulosti ** Displej zabírá 83 % čelní plochy. Xiaomi pro Mi Mix uvádí 91 %

27.  1.  2017 | Kůžel Filip | 39

In memoriam: 13 tech-věcí, o které jsme přišli v roce 2016

In memoriam: 13 tech-věcí, o které jsme přišli v roce 2016

** Inovace zažily skvělý rok. ** Ale neplatí to pro všechny technologické vychytávky. ** Takto třináctku ne/šťastných sepsal server CNN.

3.  1.  2017 | E15.cz , Filipová Hana | 43

Podívejte se, proč byl mobilní rok 2016 tak skvělý

Podívejte se, proč byl mobilní rok 2016 tak skvělý

** Rok 2016 byl ve znamení evoluce ** Prosadila se spousta nových technologií ** Došlo i na smutné konce

1.  1.  2017 | Miksa Martin | 13

Největší úlety mobilního roku 2016

Největší úlety mobilního roku 2016

** Příběhy, které nás zvedly ze židle ** Produkty, které vystoupily z řady ** Otázky, na které už na konci roku známe odpovědi

29.  12.  2016 | Kůžel Filip | 12

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

** Jaký vybrat model, aby příliš nestál, ale byl dostatečně kvalitní? ** Vybíráme 11 nejvýhodnějších smartphonů ** Připravte si pět až deset tisíc korun

19.  12.  2016 | Láska Jan