Senioři se mohou zdarma naučit, jak zacházet s mobilem

Také v letošním roce připravil výrobce mobilů Emporia sérii školení, kde vysvětlí zájemcům, jak používat mobilní telefon. Bezplatná akce s názvem Jak na mobil je primárně určena seniorům, na které se Emporia se svými produkty specializuje. Přednášek se ale může účastnit kdokoli. Letos rakouský výrobce zavítá s více než desítkou seminářů v průběhu května a června do všech krajských měst republiky.

Na seminářích se senioři seznámí s funkcemi mobilního telefonu, dozvědí se, jaké typy tarifů mají v nabídce jednotliví mobilní operátoři, zjistí, co je roaming a na co si při nákupu nového mobilu dávat pozor. Kurzy vede speciálně vyškolený lektor. Ten na praktických příkladech vysvětluje nejdůležitější funkce mobilních telefonů od psaní krátkých textových zpráv až po plánování termínů v kalendáři. Ve druhé části pak asistentský tým ochotně pomáhá každému účastníkovi školení zvlášť s problémy s jejich konkrétním přineseným přístrojem.

Školení pro seniory probíhala pod záštitou Sdružení seniorů již minulý rok, soustředila se ale pouze do hlavního města. Na základě pozitivních ohlasů nabídne nově Emporia možnost návštěvy semináře i zájemcům v regionech. Školicí tým se v průběhu jara 2012 rozjede do třinácti krajských měst České republiky.

Klepněte pro větší obrázek
Mapa s daty konání seminářů pro seniory v jednotlivých krajských městech

Na základě požadavků seniorů připravila Emporia také videonávody, které názorně krok za krokem vysvětlují základní i pokročilé funkce mobilních telefonů. Nejdůležitější poznatky školení se tak dostanou i k zájemcům, kteří se seminářů Jak na mobil nemohou zúčastnit osobně. Videa jsou ke zhlédnutí na YouTube stránkách společnosti Emporia a jsou samozřejmě s českým komentářem.

Témata článku: Pro seniory, Zdarma

3 komentářů

Nejnovější komentáře

  • ritz 16. 5. 2012 9:33:27
    jako zkušený duchodce bych poradil zejména kolegáčkum,aby SI NECHALI VOLAT...
  • Bohuslav Kaleta 16. 5. 2012 8:31:18
    Nechci rýpat, ale asi se Vám přehodila Olomouc s Ostravou, a nebo se stalo...
Určitě si přečtěte

Darujte mobilní aplikaci. Máme pro vás 9 tipů pro Android

Darujte mobilní aplikaci. Máme pro vás 9 tipů pro Android

** Darujte aplikaci. Nemusíte nikam chodit, je to užitečné a na vždycky ** Aplikací je nepřeberné množství, třeba pomohou naše tipy ** Na iPhonu je proces darování aplikace jednoduchý, na Androidu je to složitější

9.  12.  2016 | Chroust Martin | 16

Vodafone v říjnu: „sedmičkové“ iPhony a sluchátka zdarma k Xperiím

Vodafone v říjnu: „sedmičkové“ iPhony a sluchátka zdarma k Xperiím

** Apple iPhone 7 nabízí operátor ve všech variantách ** O 2 000 Kč zlevnila Sony Xperia X a HTC One A9 ** K novinkám od Sony získají ti nejrychlejší sluchátka za korunu

3.  10.  2016 | Pospíšil Aleš