Smartphony mají pomoci oživit herní průmysl

Rostoucí obliba smartphonů se stále lepší grafikou povede k zvýšení poptávky po videohrách pro mobilní telefony a digitálním obsahu jako takovém. Uvedla to společnost PriceWaterhouseCoopers s odvoláním na svou studii o vývoji telekomunikačního trhu.

Podle studie Global Entertainment & Media Outlook 2010 – 2014 poroste český trh videoher do mobilních telefonů do roku 2014 průměrným tempem 15 procent ročně. Díky rostoucí dostupnosti 3G sítí a rychlému internetu se budou videohry pro mobilní telefony svou kvalitou a uživatelským zážitkem stále více přibližovat herním konzolím. Velký potenciál mají zejména hry a aplikace na bázi rozšířené reality (augmented reality), která je již dostupná na iPhonech, Androidech i dalších smartphonech. Slibnou budoucnost připisuje studie též aplikacím a službám založeným na určování geografické polohy.

„Významný potenciál mají mobilní telefony i v oblasti reklamy. Příjmy z reklamy v mobilech jsou sice ve srovnání s mobilním internetem zatím zanedbatelné, avšak v následujících pěti letech by měly růst výrazným tempem, ročně zhruba o třetinu,“ upozornil Jan Smejkal, odborník na telekomunikace ze společnosti PricewaterhouseCoopers Audit. Příznivým předpokladem pro tento vývoj je stále rostoucí počet uživatelů mobilního internetu, kterých v roce 2009 bylo téměř 1,7 milionu a podle studie se má jejich počet do roku 2014 zvýšit na 4,3 milionu.

„Mobilita se stala neodmyslitelnou součástí životního stylu, do které je i v době krize ochotno investovat stále více spotřebitelů. Lze očekávat růst poptávky po multifunkčních mobilních zařízeních umožňujících nejen okamžitý přístup k interaktivnímu obsahu kdykoli a odkudkoli, ale i jeho sdílení s ostatními prostřednictvím společenských sítí,“ dodává Jan Smejkal.

Témata článku: Mobilní hry

6 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Kozaa 11. 9. 2010 16:13:32
    Jo a jen oprava 5,6 bilionů dolarů asi jsi myslel 5,6 miliard dolarů i tak...
  • Kozaa 11. 9. 2010 15:32:44
    Stud: Táák tááák přesně můj názor akorát jsi ho napsal za mě. Též jsem se...
  • stud 10. 9. 2010 15:13:06
    Jasne vsechno to pujde ke dnu.. jasne N95 byl posledni herni telefon :-D...
Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Filip Kůžel]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Filip Kůžel]

** Podívejte se do galerie na aplikace, které používám ** Je to výběr formovaný mými potřebami, ale třeba najdete inspiraci ** Pro práci i zábavu, na sport a turistiku, nákupy, úpravy, ukládání...

21.  4.  2017 | Kůžel Filip | 61

5 nejzábavnějších her zdarma pro Android

5 nejzábavnějších her zdarma pro Android

** Hrajete na mobilu? Pak musíte mít tyhle hity ** Nehrajete? Stáhněte si je taky, budou se hodit při volné chvilce ** Jaké jsou vaše nejoblíbenější hry?

12.  4.  2017 | Holčík Tomáš, Kůžel Filip | 18