Sociální sítě v Nokia Messaging nyní pro Eseries, avšak omezeně

Vývojáři z Nokia Beta Labs už před Vánoci uvedli betaverzi komunikační aplikace Nokia Messaging for Social Messaging, tehdy však jen pro dotekové Nokie N97, N97 Mini a 5800. Aplikace umožňuje snadnou obsluhu Twitteru a Facebooku přímo z pohotovostního displeje. Navíc je přímo propojena s kalendářem i adresářem mobilu, takže události z Facebooku snadno přidáte do paměti mobilu, kontaktu z Facebooku můžete zavolat, poslat zprávu či SMS apod. V ukázkovém videu se autoři zmiňují o zadání přesné GPS polohy prostřednictvím Ovi Map, rovněž lze do Facebooku sdílet video. Podívejte se: 

 

Aktuální novinkou je fakt, že Nokia Beta Labs připravili klienta v betaverzi nyní i pro Nokie E63, E71 a E72. Při testování jsme však přišli na to, že jde o ořezanou verzi s názvem Communities bez některých vymožeností, navíc s několika nedostatky. Aplikace Communities se bude zřejmě dále vyvíjet, co se tedy líbí a co ne? Zprvu je to absence zadání polohy do statutu Facebooku do Ovi Map, chybí možnost sdílet video, aplikace si neumí pamatovat hesla k účtům při odhlášení. Rovněž nepočítejte s možností připojení na více Twitterových nebo Facebookových účtů najednou. Taktéž zcela chybí umístění widgetu na pohotovostní displej, tohle mají dotekové Nokie vyřešeno lépe. Líbí se mi sdílení fotek přímo z fotoaparátu, není nutné soubor hledat v paměti mobilu, stačí vyfotit přímo v aplikaci a hned nahrát na účet.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pustíte si Communities do své Nokie E61, E71 či E72?

Osobně nevím, jestli Communities doporučit k používání, při testech se mi několikrát nedařilo navázat spojení s účty obou sítí, procházení záložek se zasekává, trpělivost zkouší „přesýpací hodiny“. To je také důvod, proč jsem zde nemohl uložit více displejů. Do budoucna se určitě budu těšit na kvalitnější produkt, prozatím si vystačím s klasickým Facebookovým klientem a externí aplikací pro Twitter. Jak jste na tom vy? Kterou aplikaci pro Facebook a Twitter používáte vy?

Zdroj + odkaz ke stažení: Nokia Beta Labs

Témata článku: Nokia, Software pro mobily

4 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Jakub Jediný 22. 4. 2010 12:28:00
    tak ja na to pouzivam Nimbuzz, na chat, ktory funguje skvelo a na pristup...
  • kloubik 21. 4. 2010 18:54:34
    já mám na E72 problémy i se standardním klientam pro Facebook. Občas to...
  • KRITIK MOBILMANIE 21. 4. 2010 17:02:43
    OMFG tak to je beta ne?!! Pohoda, pohoda, s O2 surfuju zadara. bez...
Určitě si přečtěte

Android v březnu 2017: Nougat roste, ale pomalu

Android v březnu 2017: Nougat roste, ale pomalu

14.  3.  2017 | Láska Jan | 23

Aplikace pro iPhone, bez kterých nedokážu žít [Marek Lutonský]

Aplikace pro iPhone, bez kterých nedokážu žít [Marek Lutonský]

** K nejlepším aplikacím jsem se často dostal tím, že mi je někdo doporučil ** Třeba proto i vám přijde vhod přehled aplikací, které nejčastěji používám ** Možná z toho bude i seriál

23.  2.  2017 | Lutonský Marek | 56

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7