SoFIA: Intel vezme útokem levné smartphony

Generální ředitel společnosti Intel Brian Krzanich na konferenci IDF oznámil založení Inovačního centra Intel pro chytrá zařízení v oblasti čínského Šen-čenu a zřízení investičního fondu Intel Capital pro investice do chytrých zařízení v Číně ve výši 100 milionů amerických dolarů. Intel zveřejnil plán nabídnout širší spektrum čipových sad obsahujících LTE. Dostupné budou ve druhé polovině roku a mířit budou na mobilní zařízení střední a vyšší třídy.

Vůbec poprvé Intel představil novinku jménem SoFIA, což je integrovaná SoC platforma naopak pro levné chytré telefony a tablety. Její hlavní výhodou má být zkrácení vývoje nového smartphonu až na pár měsíců. Co se konektivity týče, Intel SoFIA zůstává u 3G a distribuovat se začne v posledním čtvrtletí roku 2014. Zatímco prémiové značky se zaměřují hlavně na drahé a špičkově vybavené smartphony, Krzanich zdůraznil význam právě levnějších tržních segmentů – jak pro Intel, tak pro čínské technologické ekosystémy.

Témata článku: Intel

Nejnovější komentáře

Můj názor
Určitě si přečtěte

Intel bude vyrábět procesory ARM

Intel bude vyrábět procesory ARM

21.  8.  2016 | Holčík Tomáš

Intel končí s mobilními procesory. V telefonech úplně, v tabletech částečně

Intel končí s mobilními procesory. V telefonech úplně, v tabletech částečně

Před dvěma týdny ohlásil Intel finanční výsledky za kvartál, které odhalily, že společnost zaostala za vlastním očekáváním. O místo ještě letos přijde 12 000 zaměstnanců. A kromě toho se nyní ukazuje, že Intel zařízne dvě produktové řady obsahující mobilní procesory Atom.

3.  5.  2016 | Janů Stanislav | 19

Nixie: drone, který můžete nosit jako hodinky

Nixie: drone, který můžete nosit jako hodinky

Spojit dva fenomény dneška do jednoho? Výsledkem musí být megahit, že? Tedy pokud nejde o nositelnost a drone. Ta myšlenka se zdá být šílená a zbytečná. Ale…

15.  1.  2016 | Kůžel Filip | 2