T-Mobile představil volající náramky pro seniory a děti

Náramky Skeeper a GeoSkeeper zpřístupní mobilní telefonii každému. Vedle volání a SMS dokáží monitorovat pohyb nositele.

Už žádný strach o seniory nebo vaše malé potomky, řekli si v T-Mobile a ve spolupráci se společnostmi WM OCEAN a TELTECH Servis uvádí na český trh unikátní produkty vybavené telefonním modulem. Náramky Skeeper a GeoSkeeper umožňují být v přímém kontaktu s chronicky nemocnými či zdravotně postiženými, stejně jako mít přehled nad potomky. Manipulace s přístrojem ve své jednoduchosti předčí i nejjednodušší mobilní telefony pro seniory. Pro volání nebo poslání SMS stačí stisk jediného tlačítka. Pokročilejší model GeoSkeeper je navíc vybaven GPS modulem pro lokalizaci uživatele.

GPS lokalizace a sledování

Každý, kdo někdy pečoval o osobu, která není schopná si poradit s mobilním telefonem či vyžaduje zvýšený dohled, dobře ví, že není jednoduché ji nechat o samotě. Zařízení Skeeper a GeoSkeeper od izraelské společnosti Aerotel Medical Systems jsou však naprosto jednoduché a pro nositele nepředstavují prakticky jakoukoli nutnost obsluhy. Předností náramků není jen možnost lokalizace, ale také upozornění na jakoukoliv změnu na straně nositele. Opatrovník je tak informován například o vybíjející se baterii nebo vypnutí náramku.

Do náramků je možné předem nastavit vybraná čísla, například lékaře, opatrovníka či krizové centrum. K přijetí i vytočení hovoru stačí stisk jednoho tlačítka, příchozí hovor s předvolených čísel umí náramek i sám přijmout.

Klepněte pro větší obrázek
Skeeper: jednodušší varianta bez GPS

Model Skeeper je vybaven jednak třemi tlačítky, přičemž pod každé si zákazník uloží zvolený kontakt. Tomu lze v případě potřeby buď přímo zavolat, nebo odeslat předem nadefinovanou SMS. Kromě toho je k dispozici tlačítko pro „Nouzové volání“. Systém k němu umožňuje přiřadit až čtyři telefonní čísla, přičemž Skeeper je vytáčí postupně tak dlouho, dokud nedojde ke spojení hovoru. Také v situaci, kdy v náramku není SIM karta, se uživatel dovolá pomoci, a to na linku 112. Veškerou administraci – tedy přiřazení čísel k jednotlivým tlačítkům, vytvoření SMS, druhy upozornění – si zákazník může provést prostřednictvím zákaznické linky.

Skeeper ve zkratce:

 • rozměry a hmotnost: 65 × 46 × 17 mm, 75 g
 • sítě: triband GSM (800, 900, 1800 MHz), GPRS
 • použití v teplotách: -10 až +50 °C
 • funkce: 3 programovatelná tlačítka, 1 tlačítko nouzového hovoru, automatický příjem hovoru
 • baterie a výdrž: 3,7V Li-Ion, 100 hodin v pohotovosti, 1 hodina hovoru
Klepněte pro větší obrázek
GeoSkeeper: s GPS a funkcí monitorování

Model GeoSkeeper je navíc vybaven GPS modulem. Ten umožňuje přesnou lokalizaci uživatele – ta se používá, pokud se nositel náramku dostane mimo předem vyhrazenou oblast, nebo při provedení nouzového volání z náramku či z monitorovacího centra. Také se Skeeperem je možná lokalizace, a to prostřednictvím služby Kde je od T-Mobile. Slabinou obou náramků je menší výdrž baterie. V případě nepřetržitého hovoru se mohou vybít už za pouhých 60 minut.

GeoSkeeper ve zkratce:

 • rozměry a hmotnost: 65 × 46 × 17 mm, 75 g
 • sítě: čtyřpásmové GSM (800, 900, 1 800, 1 900 MHz), GPRS
 • použití v teplotách: -10 až +50 °C
 • funkce: 3 programovatelná tlačítka, 1 tlačítko nouzového hovoru, automatický příjem hovoru
 • baterie a výdrž: 3,7V 650mAh Li-Ion, 90 hodin v pohotovosti, 1,5 hodiny hovoru, 24 hodin monitorování pohybu po dvouminutových intervalech

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Bezpečnostní náramky jsou k dispozici jak pro konečné spotřebitele, tak pro nejrůznější zdravotnické organizace a zařízení. Prvním z projektů je nasazení náramků v Arcidiecézní Charitě Olomouc. Běžného uživatele vyjde měsíčně používání náramku na 177 až 356 Kč. V této ceně je nejen paušál za volání a SMS, ale zahrnuje mimo jiné nastavení a změnu telefonních čísel, non-stop technickou podporu, pomoc při řešení krizových situací či komfortní plnohodnotný přístup uživatele či jeho okolí k mapovým podkladům umožňujícím zjišťování polohy GeoSkeeperů. Náramky samy o sobě nejsou levnou záležitostí, cenově se pohybují na úrovni dobře vybavených multimediálních telefonů. Model Skeeper je k mání za 8 996 Kč, GeoSkeeper přijde na 12 495 Kč.

Témata článku: Operátoři, T-Mobile

11 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Radek 22. 3. 2009 21:50:36
  ano!!! skutečně je to jak "dělané" pro seniory a nemocné atd. Zejména tou...
 • Pavel 22. 3. 2009 21:23:17
  Ta cena je fakt hrozná,ale nějak nechápu proč bych si k tomu měl brát...
 • acerx 21. 3. 2009 16:03:02
  Naprostý výsměch spotřebitelům. Jinak to říct nejde. V době, kdy jsou na...
Určitě si přečtěte

Datové jaro pokračuje. Který operátor přifoukne FUP limity příště?

Datové jaro pokračuje. Který operátor přifoukne FUP limity příště?

** Začátkem roku šéf ČTÚ předpověděl datové jaro. Teď je tu! ** T-Mobile první zvedl FUP limity, další budou následovat ** O2 pouští virtuály do LTE a „bič na operátory“ pluje parlamentem

9.  4.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 34

T-Mobile sleví až 4 000 Kč z nového mobilu. Necháte se zavřít do zlaté klece?

T-Mobile sleví až 4 000 Kč z nového mobilu. Necháte se zavřít do zlaté klece?

** Lítejte s námi, vábí T-Mobile na nové tarify. Jen pozor ať neztroskotáte ** Za slevu 4 000 Kč odvedete zpět na paušálech nejméně 23 976 Kč ** Slevu vrátíte zpět pokud byste například přešli na nižší tarif

7.  4.  2017 | Pospíšil Aleš | 12

Samsung Galaxy S8 a další novinky v dubnovém ceníku T-Mobilu

Samsung Galaxy S8 a další novinky v dubnovém ceníku T-Mobilu

** Menší S „osmička“ vyjde na 22 tisíc, větší model na pětadvacet ** Slevy najdeme především u telefonů značky Huawei ** Operátor má nové tarify a na HW sleví až 4 000 Kč, pokud se upíšete

1.  4.  2017 | Pospíšil Aleš | 2