Špatná zpráva: škola začíná. Dobrá zpráva: pro školáky a studenty mají operátoři připraveny speciální nabídky!
Jako jediný operátor nenabízí Vodafone studentský tarif jako takový, pouze doplňkový balíček Student extra nabito. Balíček je možné aktivovat pouze ktarifu Nabito 119. Samotný balíček je bezplatný a obsahuje dodatečný kredit 59,50 Kč k tarifnímu kreditu 119 Kč. Celkem tedy získáme k k útratě kredit ve výši 179 Kč, což při ceně minuty 6 Kč není věru mnoho. Efektivním řešením navýšení kreditu tak může být zavedení inkasní platby, za kterou vám operátor přidá navíc dalších 23,80 Kč. Celkem se tak tedy lze dostat na částku 202,80 Kč. V následující tabulce tuto částku uvádím, ale nekalkuji s ní. Kredit v rámci tarifu lze čerpat na volání a SMS, nevyčerpaný kredit z tarifu Nabito 100 (ostatní položky jsou čerpány před ním) se převádí do dalšího zúčtovacího období a je čerpán až po vyčerpání celé výše nového kreditu. Hovory jsou opět účtovány způsobem 60+1.
* ceny volání Po svém platí po vyčerpání kreditu v rámci tarifu
Tarif si můžete nově aktivovat (přenést číslo od jiného operátora), přejít na něj z Vodafone karty a nebo jiného tarifu bez závazku. Balíček je pro studenty ve věku 15 - 26 let. Při aktivaci balíčku se musíte prokázat platným průkazem ISIC nebo dokladem o studiu, nejvýše 3 měsíce starým. Při objednávání přes Vodafone prodej je třeba nahlásit číslo vaší ISIC karty. Balíček Student extra nabito má platnost 12 měsíců. Po ukončení ročního období bude automaticky deaktivován. Můžete si jej znovu aktivovat po předložení platného dokladu o studiu.
Spolu s balíčkem Student extra nabito již nelze aktivovat balíček Extra nabito, k tarifu Nabito 100 spolu se studentským balíčkem není možné zakoupit dotovaný telefon. Ačkoli se tato varianta studentského tarifu může zdát na první pohled jako nejméně výhodná, může být za určitých okolností obzvláště pro mladší školáky dobrou volbou. Konkrétně je třeba platit faktury inkasem a aktivovat službu Po svém pro levnější volání. Silným argumentem pro rodiče může být možnost kontroly výdajů své ratolesti prostřednictvím internetové samoobsluhy, popřípadě nastavení limitní útraty.
Pro nejmladší telefonisty nabízí Vodafone do 30. září balíček obsahující mobilní telefon Vodafone 226, Vodafone divokou kartu s předplaceným kreditem 200 Kč a slušivý batoh. To vše za cenu 1 377 Kč. Po zakoupení sady se školákům vyplatí přejít na tarif Nabito 100 a aktivovat balíček Student extra nabito. Za nízkou cenu tak získají telefon a zároveň mohou využívat tarifní program s možností průběžné kontroly výdajů, což ocení především rodiče. Jen připomínám, že při přechodu z předplacené karty je třeba mít celkový kredit alespoň 1 000 Kč, přičemž polovina bude použita na Volací jistinu a polovina převedena do přeplatku. Čísla aktivní více než 6 měsíců, která byla celkově dobita částkou více než 1 000 Kč (včetně počátečního kreditu) mohou přejít bez nutnosti skládat jistinu. Rovněž při zcela nové aktivaci tarifu Nabito 119 je třeba složit vratnou zálohu 500 Kč.
Ještě před vyhlášením vítěze v disciplíně studentských tarifů si všechny kandidáty seřadíme do přehledné tabulky a porovnáme je. V porovnání vycházím ze skutečnosti, že každý měsíc utratím 300 Kč. Aby byla komparace možná, začneme tím, že každý měsíc odešleme právě 100 SMS a vypočítáme kolik minut můžeme ještě provolat. Řádek „zbývá minut“ vyjadřuje počet minut, které lze ještě provolat po odeslání 100 SMS tak, abychom nepřekročili rozpočet 300 Kč.
* u O2 počítám s reálnou sazbou do které je promítnuto účtování 60+30
Jak vidno, nejlépe si i při kalkulaci s částkou 4,17 Kč stojí tarif BAV SE. Má nejnižší minutovou sazbu a v rámci paušálu nabízí ještě řadu dalších výhod. I v našem porovnání u něj vychází počet minut, které můžeme ještě provolat do částky 300 Kč nejlépe. Proto bych tímto za vítěze vyhlásil právě tarif BAV SE. Tarif Pohoda Simple je vhodný pro ty zákazníky, kteří mají rádi volnost ve využívání hlasových služeb a posílání textovek. A konečně Student extra nabito je vhodný pro mlaší telefonisty z důvodů uvedených výše.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
E-mail adresáta:
Komentář:
Odeslat
Vodafone představuje program „Roaming na den”. Za denní poplatek budete v zahraničí volat, psát a nově i datovat jako doma.
Včera | Kůžel Filip | 14
Konkurence se bojí jako čert kříže a co se podmínek aukce týče, výhrady mají prakticky ke všemu. Také chtějí nižší vyvolávací ceny.
21. 5. 2012 | Pospíšil Aleš | 32