TAG Heuer Meridiist 2: luxus za sto tisíc

Švýcarští hodináři představují novou generaci luxusních telefonů Meridiist. Jsou tenčí, lehčí a podporují dvě SIM. A nejsou pro dolních 10 milionů...

Švýcarský výrobce hodinek Tag Heuer po několika letech představuje další model luxusního mobilního telefonu. Meridiist 2 jde naprosto proti produ, nenechal se strhnout dotykovými displeji ani chytrými platformami. Počítá se totiž s tím, že jeho majitel bude zejména telefonovat a veškeré další věci za něj vyřídí asistent na nonstop lince, která je obdobou služby Conciergé u Vertu.

Klepněte pro větší obrázek

Tag Heuer Meridiist 2 obsahuje opět dva displeje, mechanickou numerickou klávesnici a také je tenčí a lehčí než předchozí generace. Podporuje 2 SIM karty a vestavěná baterie udrží telefon měsíc v pohotovosti. Šasi telefonu je vyrobeno z nerezové oceli, nedotykový hlavní displej kryje odolné safírové sklíčko. Druhý OLED displej má potom stejně jako u předchozí generace Merediist své místo na vrchní hraně telefonu a ukazuje čas spolu se zmeškanými událostmi.

Klepněte pro větší obrázek

Nový Tag Heuer Meridiist 2 mohou zámožní zájemci získat v jedné ze tří designových řad. Elegance zahrnuje celkem 5 provedení s černou nebo hnědou aligátoří kůží, černým gumovým povrchem se saténovými detaily a prvky zlata na tlačítkách. Řada Jewellery se dvěma modely je určena hlavně pro dámy, povrch kryje růžová nebo bílá aligátoří kůže, detaily jsou tvořeny safíry nebo diamanty. Třetí řada Prestige obsahuje 3 modely v provedení s černou aligátoří kůží a zlatými detaily.

Klepněte pro větší obrázek

Technického nadšence by nový Meridiist příliš nenadchnul. Telefon s proprietárním prostředí neobsahuje Wi-Fi, dokonce není stavěn ani pro 3G sítě. Obsahuje hlavní nedotykový TFT LCD displej s úhlopříčkou 2,4 palce, rozlišením 240 × 320 bodů a sekundární OLED displej s rozlišením 96 × 16 bodů. Baterie má kapacitu 1 000 mAh. O zábavu majitele se stará 5Mpx fotoaparát s autofokusem, hudební a video přehrávač. Vnitřní paměť zařízení má kapacitu 8 GB. Telefon s rozměry 119 × 48 × 12 mm váží v závislosti na konkrétním provedení okolo 150 g.

Majitel si s telefonem TAG Heuer Meridiist 2 nekupuje skvělou hardwarovou výbavu, ale zejména originální design a luxusní provedení. Telefony jsou vyráběny ručně a v malých sériích švýcarskými řemeslníky. Hlavní konkurencí je Vertu se svou tradiční sérií Signature. Nejlevnější model Merediist 2 přijde zhruba na 100 tisíc korun.

Témata článku: Kuriozita, Luxus

21 komentářů

Nejnovější komentáře

  • vlkodlaq 13. 10. 2013 9:15:26
    Netvrdím, že bych si takový telefon koupil i kdybych na to měl, nicméně...
  • iqlogic 12. 10. 2013 19:37:52
    Prečo sú tieto luxusné mobily také zaostalé? Keby som ja nevedel, čo mám...
  • JamesLurk 12. 10. 2013 11:48:32
    Význam těhle věcí nemůže nikdy pochopit člověk, kterej takové věci...
Určitě si přečtěte

Silvestrovský Týden mobilně: Pozdravy z redakce, rekapitulace a věštby na 2017

Silvestrovský Týden mobilně: Pozdravy z redakce, rekapitulace a věštby na 2017

** Dneska to bude jiné, volnější ** Sešla se téměř celá redakce a prostě jsme si popovídali ** Hlavním lákadlem budiž veslující Kuba Michlovský

31.  12.  2016 | redakce | 24

I psi a kočky bojují s obezitou. Pomohou jim fitness náramky

I psi a kočky bojují s obezitou. Pomohou jim fitness náramky

18.  12.  2016 | E15.cz , Filipová Hana