TomTom uvádí na trh Trucker 500

TomTom uvádí na trh Trucker 500

TomTom Trucker 500 je přenosná navigace specielně určená profesionálním řidičům velkých vozidel. TomTom Trucker zajistí, že řidiči zůstanou na té správné silnici, protože disponuje trasami odpovídajícími specifickému typu a velikosti vozidla, stejně jako druhu přepravovaného nákladu a povolené rychlosti.

Klepněte pro větší obrázek

TomTom Trucker 500 je dostupný online a u vybraných prodejců v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Polsku a v České republice. Tato speciální edice je vybavena doživotními[1] mapami pro nákladní vozidla a tříměsíční službami TomTom Traffic a Rychlostní kamery/radary[2]. Přístup ke službám Traffic a Rychlostní kamery je možný prostřednictvím připojení k chytrému telefonu.

TomTom Traffic a pokročilá technologie vyhledávání vhodných tras znamená, že řidič získává realistický odhad času příjezdu (ETA) zohledňující profil vozidla a dopravní informace v reálném čase.

TomTom Trucker 500 informuje řidiče o dopravních a rychlostních kamerách a radarech na jejich trase – informace se zobrazuje na liště trasy na displeji navigace – takže uživatel přesně ví, kde se nacházejí rychlostní kamery nebo radary a kde se právě tvoří konce kolon.

Petra Slámová, Senior Trade Marketing Manager CZ & SK & HU společnosti TomTom k tomu uvádí: „Jednou z nejdůležitějších věcí pro řidiče nákladních vozidel je, aby dorazili na místo určení včas. Proto jsme vyvinuli TomTom Trucker se specifickými trasami a špičkovými informacemi o reálné dopravní situaci, abychom jim umožnili jezdit tak efektivně, jak to jen lze, v omezeném čase, po který mohou sedět za volantem.“

Aby se řidiči vyhnuli zbytečným překvapením, doživotní mapy pro nákladní vozidla jsou v TomTom Trucker zdarma. Uživatelé tak vždy mohou jezdit s nejnovějšími mapami pro nákladní vozidla – aktualizují se čtyřikrát ročně. Mezi další funkce patří pokročilá navigace v jízdních pruzích, která zřetelně ukazuje, kterým pruhem jet na křižovatkách či dálničních sjezdech, nebo Speak & Go – funkce, která umožňuje ovládat navigaci hlasem.

Navigace má 5” plně interaktivní displej, který lze ovládat dotykem, včetně dvoudotykových gest (palcem a ukazováčkem) pro přiblížení a oddálení. Snadno se připevňuje a sundává díky unikátnímu magnetickému držáku Click & Go.

TomTom Trucker je designován tak, aby bylo možné jej používat i mimo profesionální přepravu, stejně dobře funguje i v osobním autě. 

TomTom Trucker 500 lze koupit v internetovém obchodě TomTom a u vybraných prodejců, doporučená cena je 8 690 Kč.


[1] Doživotní znamená po dobu životnosti zařízení, tedy dobu, po kterou TomTom bude pokračovat v podpoře zařízení softwarovými aktualizacemi, obsahem nebo příslušenstvím. Zařízení dosáhne konce životnosti tehdy, když už žádná ze zmíněných podpor nebude k dispozici.

[2] Služba Rychlostní kamery/radary je dostupná v 36 zemích světa (kompletní seznam zemí a výjimek).

Témata článku: Pro řidiče, Tiskové zprávy, TomTom

Určitě si přečtěte

Chytrá auta od Googlu míří mezi lidi. Co Tesla a další?

Chytrá auta od Googlu míří mezi lidi. Co Tesla a další?

** Waymo v Arizoně spouští veřejné testování svých autonomních vozů ** Dočkají je stovky zájemců z Phoenixu ** Co vlastně brání masovému nasazení?

29.  4.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub

T-Mobile dostane vaše auto do mobilu. Za 75 Kč měsíčně [vyzkoušeno]

T-Mobile dostane vaše auto do mobilu. Za 75 Kč měsíčně [vyzkoušeno]

** Malé zařízení, které změní i starší auto na chytré ** Startovací cena je 1 449 Kč za zařízení, plus 75 Kč měsíčně ** Funguje doma v ČR i na dovolené v rámci EU

21.  11.  2016 | Kůžel Filip | 83

Android Auto 2.0: Už kvůli němu nemusíte kupovat nové auto. Vlastně to jde i bez auta

Android Auto 2.0: Už kvůli němu nemusíte kupovat nové auto. Vlastně to jde i bez auta

** Android Auto se šíří jen velmi pomalu, a tak přichází verze 2.0 ** Když to dotáhneme do extrému, používat ji můžete i bez auta ** ...hlavním smyslem ale je použití ve starších autech

12.  11.  2016 | Miksa Martin | 5