Podpora současného provozu dvou SIM karet je vzácností. A právě to je hlavní předností mobilu CECT. Video!
Při prvním průzkumu telefonu ještě před zapnutím a pří objevení stylusu jsem si začal myslet, že v útrobách CECTu dříme nějaká varianta Linuxu, což se bohužel později nepotvrdilo. Po dobití akumulátoru a delším podržením klávesy s červeným piktogramem mně překvapila další událost. Jistě každý zná úvodní obrazovku při spouštění kterékoliv Nokie – podávající ruce a pod nimi modrý nápis NOKIA. Testovaný telefon startuje naprosto stejně, jen si zaměňte písmeno I za L. Po spuštění telefonu následovalo překvapení druhé, v tomto případě už můžeme mluvit o šoku. Mobil se mnou začal komunikovat čínsky. Metodou pokus-omyl naváděn ikonkami jednotlivých položek jsem se po chvíli dopátral k nastavení jazyka telefonu a přepnul na angličtinu. Toho ale budou zákazníci zakoupivší tento telefon ušetřeni. Dostane se jim přístroj s již přednastavenou angličtinou. Jiné jazyky na výběr nejsou.
Zastavme se ještě na chvíli u displeje. Jeho zobrazovací část má úhlopříčku 2,4 palce, pokud ovšem započítáme i spodní proužek ikon, kterých se můžete dotknout stylusem nebo jen prostě prstem, dostáváme se na hodnotu 2,6 palce. Displej je aktivní a má rozlišení QVGA 320 × 240 bodů. Měl by zobrazit až 65 tisíc barev, avšak při pozorování jsem si všiml velmi jasných, častých, ostrých a neplynulých barevných přechodů. Čitelnost na slunci je uspokojivá. Jas nelze v nabídce nijak upravovat, z výroby je nastaven na velmi vysoké úrovni. Při pohledu na displej z různých úhlů je patrná inverze barev.
Ovládání S6500 má svá specifika. Buď budete procházet strukturou menu klasicky pomocí klávesnice, a nebo použijete stylus. Zvyklý z komunikátoru Treo a kvůli větší rychlosti a komfortnosti ovládání jsem zvolil stylus, ovšem například v prostředcích MHD je první způsob neocenitelný. Hlavní obrazovka ctí běžné rozdělení. V horním pruhu se zobrazí dva indikátory stavu signálu, pro každou SIM zvlášť. Které SIM jaký signál patří, není zobrazeno (u Mivvy najdete doplňující M nebo S). Následuje ikonka aktivního profilu a ikonka zamknutí klávesnice. V druhém rohu je zobrazení stavu baterie. Podle dalších možností se tu indikuje aktivní bluetooth, nově přijatá zpráva atp. Ikonky nereagují na stylus, tzn. nezměníte profil, nevypnete bluetooth. Vše musíte učinit z menu.
Hned pod tímto řádkem uvidíte názvy operátorů. Ač jsme používali nové SIM karty poskytovatelů mobilních služeb, CECT zobrazoval jejich původní staré názvy. Překvapilo to hlavně u T-Mobilu, kde se nostalgicky zobrazil Paegas. V dolní části si můžete nechat zobrazit datum a čas, a pak už jen následuje pruh popisků kontextových kláves. Každý směr křížového ovladače lze spojit s funkcí.
Hlavní menu se rozděluje do čtyř oblastí po čtyřech nabídkách. První oblast pojmenovaná AV Zone představuje multimediální schopnosti S6500. Najdete tu zde Audio a Video přehrávač, Videorekordér a Fotoaparát. Audio přehrávač zvládne formát MP3. Lze si vybrat z velkého množství ekvalizérů, po funkční stránce nabídne standardní volby (opakování, náhodný výběr, ...). Dokáže hrát na pozadí. Videoplayer si rozumí s formátem 3GP. Umožňuje zrychlené přehrávání a snímaní obrazovek videa. Samozřejmostí je celoobrázkový režim s orientací na šířku.
Pro šíření zvuku můžete buď využít kvalitní reproduktory na zadní straně, dodávaná drátová sluchátka, a nebo spárovat vaše bluetooth stereo sluchátka. Z nastavení videokamery zmíním nastavování bílé, expozice, noční režim, kvalitu videa, omezení na velikost nebo čas nahrávání a dva formáty – H.263 a nebo Mpeg4. Příjemně překvapí 14 efektů aplikovatelných na video. K dispozici je též až trojnásobný digitální zoom.
Fotoaparát a jeho nastavení mírně rozšiřuje možnosti kamery. Přidává samospoušť, sérii snímků za sebou a dva rámečky kolem fotografie. Rozlišení fotoaparátu je 1,3 megapixely. Kvalitou ho ale předčí kdejaký VGA fotoaparát. I když jsem fotil za nepříznivých podmínek (zataženo, každou chvíli pršelo), výsledné fotky jsou vhodné jen na displej či do zpráv MMS. Jsou rozmazané, bez detailů, barvy mdlé. Pro focení textu z blízka již lze fotoaparát použít ke spokojenosti. Zajímavá je též vlastnost CECTu, že v hledáčku na displeji vidíte jen část snímané scény. Čočka zabírá hodně do šířky, a proto výsledná fotografie je dvakrát tak širší, než obraz původně viděný na displeji.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
E-mail adresáta:
Komentář:
Odeslat
HTC One V má dobrý poměr ceny a výkonu, nejnovější Ice Cream Sandwich, 5Mpx fotoaparát a překvapivě povedený kontrastní displej.
20. 5. 2012 | Láska Jan, Kuchár Martin | 16
Slábnou jim smysly, ale nechtějí se vzdát pokročilých funkcí. To je skupina uživatelů, na kterou se zaměřuje Doro PhoneEasy 740 s upraveným Androidem.
16. 5. 2012 | Posejpal Jan | 5
Napište stručné hodnocení mobilu, který nosíte v kapse. „Uživatelské recenze“ vám příště pomohou s výběrem nového telefonu.
15. 5. 2012 | Kůžel Filip | 8
Asus mírně oholil svůj nejvýkonnější tablet Transformer Prime, výrazně snížil cenu a výsledkem je Transformer Pad 300.
13. 5. 2012 | Kuruc Jiří | 3
Na trhu působí už 15 let a teď deklaruje svůj zájem stavět sítě LTE. K návrhu podmínek aukce má ha-vel několik zásadních připomínek. Vezme je ČTÚ v úvahu?
11. 5. 2012 | Pospíšil Aleš | 15