Kyocera na MWC: solární displej a další zajímavosti

Kyocera ani letos nezklamala a na svém stánku na veletrhu v Barceloně předvedla řadu zajímavých technologií i smartphonů.

Na veletržních stáncích japonských společností máme často možnost setkat se s inovativními technologiemi. Letos to v Barceloně potvrdila Kyocera, když na svém stánku ukazovala koncept hned několika unikátních technologií. Smart Sonic Reciever je technologie, která přenáší zvuk vibracemi lebeční kostí přímo do vnitřního ucha. S tímto řešením chce firma poskytnout komfortní volání ve velmi hlučném prostředí.

Klepněte pro větší obrázek
Princip fungování technologie Smart Sonic Reciever: vestavěný keramický snímač posílá při hovoru vibrace lebeční kostí do vnitřního ucha, čímž vylepšuje kvalitu zvuku zejména v hlučném prostředí

Technologii Smart Sonic Reciever už implementovala Kyocera do několika smartphonů. Jedná se o odolné modely prodávané převážně na americkém trhu tamním operátorům. Jeden ze smartphonů, Kyocera Torque, ale nabídnou Japonci také na vybraných velkých trzích v Evropě. Jde o smartphone střední třídy se 4,5palcovým IPS HD displejem postaveným na Androidu 4.4 KitKat, který se kromě odolnosti proti vodě a prachu může pochlubit armádní normou odolnosti 810G (odolnost proti nárazu, pádu, extrémním teplotám atd.).

Klepněte pro větší obrázek
Odolná Kyocera Torque bude v prodeji v Německu nebo Francii

Asi nejzajímavější inovací na stánku byl ovšem funkční prototyp nazvaný Solar Phone. Jde opět o odolný telefon blíže neurčeného typu, který má v displejové části zabudovaný solární panel pro dobíjení ze slunce nebo umělého světla. Solární vrstva Wysips od francouzské společnosti Sunpartner Technologies se nachází mezi dotykovým panelem a digitizérem.

Článek je z 90 % průhledný, optické vlastnosti displeje tak ovlivní jen zanedbatelně. Vrstva je tlustá pouze půl milimetru, což je i při dnešní honbě za štíhlou linií přijatelné. Wysips je možné spojit jak s IPS, tak s displeji rodiny AMOLED, či elektronickým inkoustem. Vzhledem k osazení do odolných smartphonů dává solární dobíjecí řešení v displeji smysl, protože tento typ mobilů často používáme právě ve venkovním prostředí, kde je hůře dostupná elektrická zásuvka.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Prototyp ještě nefungoval úplně spolehlivě, při rozsvícení žárovky ale telefon ve většině případů správně indikoval dobíjení

Dále bylo na stánku k vidění množství smartphonů, které hodlá Kyocera uvést na globální trh. Většinou však jde o modely šité na míru konkrétním, převážně japonským operátorům. Nemáme informaci, že bychom se s některou z novinek měli oficiální cestou setkat na českém trhu. Nejvíce nás zaujal designově originální model Infobar A03 se zaobleným hliníkovým tělem a naopak hranatý odolný model Urbano V01 s kovovými tlačítky, který ovšem vůbec nevypadal jako klasický obrněný telefon.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Kyocera Infobar A03 pro japonského operátora KDDI
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Kyocera Urbano V01 pro japonský trh
Diskuze (5) Další článek: Chcete vyvíjet aplikace pro Apple Watch? Emulátor stačit nebude

Témata článku: , , , , , Venkovní prostředí, Torque, Displej, Hlučné prostředí, KDDI, SOL, Půl milimetru, ? Displej, Obrněný telefon, Dotykový panel, Solar, Solár, Elektrická zásuvka, Zajímavost, Elektronický inkoust, Japonský operátor