Hledat
Přihlásit se
  • Věda a technika
  • Herní doupě
  • Tipy pro PC
  • IT Byznys
  • Mobily
  • Počítače
  • Mobily
  • Témata
  • Testy
  • Katalog mobilů
  • Diskuzní fórum
  • Fotogalerie
  • Video
  • Bazar
  • Blogy
  • RSS
  • Facebook Twitter Google+ YouTube
  • Operátoři
  • Apple
  • Nokia
  • Samsung
  • HTC
  • Aplikace pro mobily
  • Android
  • Windows Phones
  • Tablety
  • Tiskové zprávy
Další témata
  • Týden Živě
  • Zprávy Živě
  • Testy
  • Pitvy
Všechna videa
6. 4. 2007    Operátoři  |  Článek dne  |  Vodafone

Maher: trh zákazníky okrádá a je třeba to změnit

Autor: Filip KůželFilip Kůžel Vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Šéf Vodafonu o vizích, penězích, čivavách a nahých mužích.

Kapitoly článku

  • No Bull Tour a začátek rozhovoru
  • Pokračování rozhovoru


MobilMania.cz obdržela od českého Vodafonu exkluzivní pozvání na jednu z jeho akcí, zlatým hřebem pak měl být rozhovor s generálním ředitelem Grahamem Maherem. O akci samotné jsme nevěděli mnoho, ale už když jsem se blížil k pavilonu A brněnského výstaviště, tušil jsem, že půjde o něco velkého.

vodaf01.jpg vodaf02.jpg vodaf03.jpg vodaf04.jpg
vodaf05.jpg vodaf06.jpg vodaf07.jpg vodaf08.jpg
No Bull Tour má své oficiální vozidlo i vlastní reklamní kampaň • do pavilonu A brněnského výstaviště se vešlo i několik improvizovaných tříd pro výuku po skupinkách 

Vzdušné a majestátné prostory veletržního paláce se staly dějištěm prvního zastavení „Turné bez bejkáren.“ O co jde? Je to svérázné setkání vrcholného managemetu Vodafonu se zaměstnanci (po Brně přijdou na řadu Pardubice a Praha). Po bohatém občerstvení se všichni účastníci přesunuli do vedlejšího křídla, kde bylo postaveno koncertní pódium s lavicemi a tabulí. Do improvizované školní třídy pak nastoupili manažeři převlečení do rockerských kostýmů. Za katedru usednul Ondřej Hejma – moderátor, překladatel a „učitel“, který vyvolával jednotlivé „studenty“ ke krátkým prezentacím. Mluvilo se o dosažených výsledcích, ale hlavně o budoucnosti firmy.

vodaf09.jpg vodaf10.jpg vodaf11.jpg
„Výuku“ odstartovaly tančící školačky, moderoval Ondřej Hejma a sledovali zaměstnanci Vodafonu z celé Moravy
vodaf13.jpg vodaf12.jpg vodaf14.jpg vodaf15.jpg 
Ne, Grahame Maher není úplně běžný šéf

Poté co celá show skončila, měla přijít má chvíle, tedy interview. Oproti očekávání jsem ke stolu usednul nejen s Grahamem Maherem, ale i s viceprezidentem pro marketing Chrisem Robbinsem. Oba muži jsou profesionály na svých místech, oba mají co říct na každou moji otázku. Chris ze sebe začne okamžitě chrlit svoji přesnou kanadskou angličtinu, Grahame se vždy kratičce zamyslí a pak spustí volnější australskou angličtinou, která se za roky strávené v Evropě uzpůsobila i méně zdatným posluchačům.

vodaf16.jpg vodaf17.jpg vodaf18.jpg
Gary McGuire a Martin Jaroš (dvojice, která vymyslela falešné soby) • Vladan Crha a Andre Jerome • Filip Fediuk a Muriel Anton
vodaf19.jpg vodaf20.jpg vodaf21.jpg
Martin Horčička • Ann Hofvander • Chris Robbins

Od obou mužů jsem ten den zaslechl několik pokusů o češtinu. Chris je na tom s naší nelehkou mateřštinou lépe, u Grahama jsem často přemýšlel, jestli to ještě mělo být „czesky“, nebo jen použil anglické slovo, které neznám…


Dobrý den pánové, to byla opravdu krásná čeština, co jste tu předvedli. Učíte se aktivně?

Chris Robbins: (smích) Ano, dvakrát týdně „uczim se czezsky.“

Grahame Maher: Já také, ale abych byl upřímný, můj průměr je spíše jednou týdně. Více než ve škole se naučím za jeden večer v hospodě.

Snažíte se používat češtinu při své práci?

Grahame Maher: Jen při méně vážných příležitostech, nebo třeba když jdu do obchodu. Často se setkávám s tím, že mi lidé raději odpoví anglicky. Moje čeština prostě není použitelný pracovní nástroj.

My jsme server především o mobilních telefonech a naše čtenáře by jistě zajímalo, jaký konkrétní telefon používáte.

Chris Robbins: Právě teď mám u sebe Nokii, nedávno to byl Sony Ericsson, ale snažím se vyzkoušet co možná nejvíce typů, zkouším na nich všechny naše služby dříve, než je nabídneme veřejnosti.

Grahame Maher: V tomhle jsem dost nudný, používám starší Nokii, ani nevím, jaký to je typ. Hlavní pro mne je, že mohu používat náš Business E-mail. Občas něco vyfotím, ale jinak pouze telefonuji a hlavně používám datové přenosy. Je mi jedno na jakém telefonu, jsem spíše uživatel služeb, než přístrojů.

Sídlo českého Vodafonu je v Praze, proč jste právě zde v Brně?

Chris Robbins: Tento a příští týden organizujeme sérii workshopů pro naše zaměstnance. Pracovně jsme si akci nazvali škola rocku. Se všemi zaměstnanci tak máme příležitost probrat firemní strategii, získat potřebný feedback a prodiskutovat jakým směrem by se společnost mohla ubírat v budoucnu.

Grahame Maher: Je to jednoduché, působíme po celé České republice, nejen v Praze, právě proto jsme zde a čekají nás další města.

Víte, jaké to je pracovat pro Vodafone na Novém Zélandu, v Austrálii a Švédsku. Jaké to je pracovat v České republice?

Grahame Maher: Každý trh je samozřejmě jiný. Jsme v Česku a proto se snažíme být českou firmou, spíše než částí nadnárodního gigantu. Česká republika je napůl cesty mezi východem a západem, je specifická vysokou penetrací mobilních telefonů podobně jako na západě a relativně nízkým počtem pevných linek. My se snažíme pokračovat v dědictví, které nám zanechal Oskar. Byl odlišný a nebál se. Není to tu jako v Německu – velký trh, hezké kravaty, ale nuda. Velká Británie – velký trh, kravaty, nuda. Itálie – tam nejsou tak nudní, ale jakmile začnou pracovat, je nuda i tam. V ČR je velmi zvláštní, svérázné prostředí, líbí se mi tu.

Nedělám si iluze o velikosti našeho trhu, ale můžete uvést příklad, kdy český Vodafone pomohl celé firmě?

Chris Robbins: Tento trh je opravdu malý, a proto je vhodný ke zkoušení nových věcí. Někdo je vymyslí, zde se vyzkoušejí a zdokonalí, až pak se použijí jinde. Za druhé je to duch Oskara. Je natolik silný, unikátní a inspirující, že z něj čerpá celý Vodafone. Neustále k nám jezdí zahraniční kolegové, chtějí vidět, jak se chováme k zákazníkům, jak tvoříme komunikační kampaně, jak děláme to, či ono.

Grahame Maher: Například naše předvánoční reklamní kampaň, ta se ve firmě velice líbila. Teď je to třeba projekt nesoucí název V2. V rámci něj bychom měli představit unikátní nabídku pro firmy. Něco takového nemá obdoby.

Tyto věci pramení z místní kultury a lidí, učíme Němce i Angličany a věřte, že to bude ještě nějaký čas trvat.


Další kapitola Další kapitola

Kapitoly článku

  • No Bull Tour a začátek rozhovoru
  • Pokračování rozhovoru





Související články

  • Grahame Maher se stal generálním ředitelem Vodafone ČR
  • Grahame Maher jmenován generálním ředitelem Oskar Vodafonu


X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat

celkem 35

Poslední komentáře

Ceny xAx 10. 4. 2009 13:42
Re:? X-cute 18. 4. 2007 16:00
Re:Kral je mrtev, at zije kral X-cute 18. 4. 2007 15:52
? pop 13. 4. 2007 12:56
Re:Vodafone je mazec marek 11. 4. 2007 10:59


Zobrazit vše Přidat příspěvek

Další podobné články

Samoobsluhy Vodafonu nebudou o víkendu dostupné

Samoobsluhy Vodafonu nebudou o víkendu dostupné

Právě teď  |  Pospíšil Aleš

Vodafone v zahraničí: za stovku jako doma

Vodafone v zahraničí: za stovku jako doma

Vodafone představuje program „Roaming na den”. Za denní poplatek budete v zahraničí volat, psát a nově i datovat jako doma.

23. 5. 2012  |  Kůžel Filip  |  14


Operátoři k návrhu podmínek aukce: „Všechno jinak!“

Operátoři k návrhu podmínek aukce: „Všechno jinak!“

Konkurence se bojí jako čert kříže a co se podmínek aukce týče, výhrady mají prakticky ke všemu. Také chtějí nižší vyvolávací ceny.

21. 5. 2012  |  Pospíšil Aleš  |  32


Vodafone: přiveď do Parku nové uživatele a odměna tě nemine

Vodafone: přiveď do Parku nové uživatele a odměna tě nemine

15. 5. 2012  |  Pospíšil Aleš  |  17

Aby vám smartphone na dovolené nevysál peněženku

Aby vám smartphone na dovolené nevysál peněženku

Příjemná dovolená s hořkým koncem. I když se aktivně nepřipojíte, můžete zbytečně platit tisíce za data v zahraničí. Poradíme, jak se chránit.

14. 5. 2012  |  Pospíšil Aleš  |  8


Vodafone: volání zdarma pro karty a zákazníky Raiffeisenbank

Vodafone: volání zdarma pro karty a zákazníky Raiffeisenbank

10. 5. 2012  |  FinExpert.cz

Mobilní aplikace Můj Vodafone nově ukazuje aktuální útratu

Mobilní aplikace Můj Vodafone nově ukazuje aktuální útratu

9. 5. 2012  |  Pospíšil Aleš  |  10

Týden mobilně 128: mezi redakcí a Londýnem

Týden mobilně 128: mezi redakcí a Londýnem

Hlavní událostí je premiéra nového Samsungu, byli jsme u toho přímo v Londýně. Také jsme zkusili telefonovat přes internet z Vodafone Parku.

5. 5. 2012  |  Kůžel Filip, Láska Jan  |  12


DEJTE NÁM TIP NA ČLÁNEK

Poslední uživatelské recenze

Nokia N9 64GB
Vyjímečný telefon
Sony Xperia S
Japonec se zeleným kolečkem na zádech
LG Optimus 2X
Optimus 2X po 50 týdnech používání
Další uživatelské recenze

Galerie fotomobilů: poslední snímky

Kostol sv. Martina Kostol sv. Martina
bažina bažina
Torzo Torzo
Nová zákaznice Nová zákaznice
Dokonalé spojení Dokonalé spojení
Předjaří v Dolomitech Předjaří v Dolomitech
jarnosti jarnosti
Kostel sv. Jindřicha ve Starých Hamrech Kostel sv. Jindřicha ve Starých Hamrech
V galerii je 34 059 fotografií z mobilních telefonů

Doporučujeme specializované weby

iPhoneMania.cz
Šeptanda: 4” displej nového iPhonu bude širokoúhlý. Takhle budou vypadat aplikace
Vymodlený větší displej – dočkáme se tentokrát? Bude mít příští iPhone 4 obrazovku? Přečíst člá...
Apple jde proti pirátům, cenzuruje slovo „jailbreak“
Apple posunul svůj boj proti jailbreaku na další level, když na svých amerických elektronických o...
Navigovat.cz
CoPilot GPS: další bezplatná navigace pro Android a iPhone
GMapCatcher: Uložte si webové mapy do počítače
Ne vždy máte internetové připojení k dispozici nebo ne vždy můžete stahovat větší datové objemy tak,...
NokiaMania.cz
Nokia 110 a 112: internet pro další miliardu
Nokia dnes představila dva telefony, které mají pomoci dostat internet tam, kde počítače vůbec nejso...
Předobjednávejte čtyřpalcovou Lumii 900
SamsungMania.cz
Samsung Galaxy Pocket: kapesní Android [recenze]
Je malý, nabídne slušný základ a všude se vejde. Nejmenší Android od Samsungu se dočkal redakčního t...
Samsung se stal v Česku mobilní jedničkou, Nokia pokulhává

Další weby Mladé fronty

předchozídalší
http://img.mf.cz/010/298/2-4fbe81ae279ac.jpg

„Král spamu“ jde do vězení. Napadl 30 milionů počítačů

http://img.mf.cz/334/296/2-4fbd5deb70625.jpg

Windows 8 má „problém“, startuje příliš rychle

http://img.mf.cz/339/296/2-4fbd64f01bfa7.jpg

Test: Honda Civic 2,2 i-DTEC Sport - překvapivá proměna

http://img.mf.cz/336/296/2-4fbd616e58035.jpg

Technologie ve fotbale: Fauly, ofsajdy a sporné góly

http://img.mf.cz/945/297/2-4fbe739d5c51f.jpg

Jak tvrdě pracujete? Srovnání se světem nabízí kalkulačka BBC

http://img.mf.cz/595/294/2-4fbc92025499e.jpg

Vyzkoušeno: 3D monitor za čtyři a půl tisíce

http://img.mf.cz/979/295/2-4fbce66109854.jpg

Volkswagen up! oficiálně na českém trhu

http://img.mf.cz/360/294/2-4fbc0c6b63103.jpg

Dva slepí muži opět vidí díky očnímu implantátu

http://img.mf.cz/946/297/2-4fbe739d93fcc.jpg

Matka chlapce z Břeclavi se omluvila Romům ze křivé obvinění

http://img.mf.cz/804/294/2-4fbca011db42b.jpg

Proč Google stvořil Google+ a proč to není město duchů

http://img.mf.cz/102/292/2-4fbb01360dfaf.jpg

Test ojetiny: Citroën C5 2,0 HDi Break - přebytek místa a zdánlivého luxusu

http://img.mf.cz/100/292/2-4fbac57639e73.jpg

Australští ptáci pěstují okrasné květiny

http://img.mf.cz/887/297/2-4fbe69118c854.jpg

EPH má na dosah rekordní mnohamiliardový úvěr

http://img.mf.cz/096/292/2-4fbabe6e2515a.jpg

Magnetická datová páska slaví 60. narozeniny

http://img.mf.cz/312/291/2-4fba274224b02.jpg

Test „ameriky“: Dodge Challenger R/T – a o tom to je

http://img.mf.cz/562/289/2-4fb817eb80758.jpg

Retroviry v našich genech vyprávějí o evoluci

http://img.mf.cz/874/297/2-4fbe5e85b5aeb.jpg

Banky už v prognózách tipují termín odchodu Řecka z eurozóny

http://img.mf.cz/387/290/2-4fb9d6674da12.jpg

Nové MacBooky se blíží, jaké novinky přinesou?

http://img.mf.cz/573/289/2-4fb825f74279e.jpg

Fiat 508 Balilla: „drž se svého kopyta“

http://img.mf.cz/568/286/2-4fb5786e7c5d4.jpg

Deep Blue a 15 let od porážky nejlepšího člověka v šachu

Mladá Fronta a.s. Mladá Fronta a.s.
Tiráž | Autoři | Připomínky | Odběr novinek | RSS | Zobrazení pro mobily
Copyright 2000–2012 Mladá fronta a.s. | Inzerce: onlinesales@mf.cz | Kontakt na redakci | Návštěvnost měří NetMonitor