Nejlepší mapy pro letní turistiku do počítače i mobilu

Vypadá to, že předlouhá zima je definitivně za námi, můžeme se tak směle pustit ven na túry. Jaké jsou ty nejlepší aplikace a mapové podklady, které lze k turistice využít?

Aby se člověk neztratil, vyplatí se si cestu naplánovat dopředu i mít mapu pro kontrolu s sebou. Zeptali jsme se proto našich čtenářů na diskuzním fóru, jaké aplikace a mapy používají při plánování a uskutečňování výletů. Preference diskutujících se přitom nemálo lišily.

Přesto je možné vysledovat určité trendy, na jejichž základě jsme pro vás připravili seznam těch nejčastěji využívaných a doporučovaných řešení. Turistice zdar!

Locus

Velkou podporu na fóru získala mapová aplikace pro Android Locus. Ta nabízí jak práci s online tak i s offline mapami. Podporuje přitom celou řadu doplňkových funkcí typu geocachingu, záznamu trasy, pěší a cykloturistiky, navigaci a další. Přívětivost aplikace spočívá také v podařené české lokalizaci.

Klepněte pro větší obrázek

Velkou výhodou je právě možnost stáhnout mapy do přenosného zařízení, přičemž mapové podklady mohou být z mnoha různých zdrojů – Openstreetmap, Freemap, MapQuest, Osmapa.pl, SHOCart či SmartMaps, přičemž poslední dva jmenované získaly v diskuzi největší přízeň.

Existuje jak bezplatná, tak placená verze programu. Za připlacení získáte lepší práci s navigací, offline mapami a zbavíte se reklamy. Kombinaci Locus a stáhnuté mapy SHOCart využívá čtenář s přezdívkou s3jr4, který po mobilu sahá ve chvílích, kde se ztrácí v lese a bez signálu. Čtenář ananta zase doporučuje kombinaci Locus a SmartMaps.

Témata článku: , , , , , , , Počítač, Open Street Maps, Zimní období, Mobil, Přenosné zařízení, Let, Vrstevnice, Open street, Určitý druh, MOBI, Offline mapa, Pro +, MapQuest, Open Street Map, Placená verze, Nejlepší způsob, Česká lokalizace,