Sony, Panasonic, Samsung: Bluetooth standardem pro 3D brýle

Trojka největších světových výrobců spotřební elektroniky (Sony, Panasonic, Samsung) k sobě přizvala jednoho méně známého nováčka (Xpand) za účelem vytvoření konzorcia. V letech příštích budou spolupracovat na výrobě 3D brýlí schopných zobrazit záznam v rozlišení 1080p. S přehrávačem (a to třeba i mobilním telefonem) budou komunikovat prostřednictvím technologie Bluetooth.

3D mánie zažívá v posledním roce velký boom, a tak není divu, že se výrobci předhánějí v představování různých převratných novinek a zlepšováků. Televize schopné zobrazovat ve 3D a přes Bluetooth spojené s párem k ní příslušných brýlí, jsou možná tím, na co budou zákazníci slyšet.

V současné době probíhají snahy o standardizaci v propojení všech nových zařízení tak, abychom se v budoucnosti mohli přiblížit vizím typu plně „digitálních“ domácností. Mobilní telefony, fotoaparáty, dálková ovládání, různá domácí čidla, vše může komunikovat s televizí prostřednictvím Bluetooth. Bezdrátové 3D brýle tak budou jen jedním dílkem celé skládanky. Celé toto snažení se samozřejmě neomezuje pouze na čtyři výše zmiňované výrobce, o nich je řeč pouze v případě 3D FullHD brýlí.

Tzv. Bluetooth SIG, aneb seskupení firem používajících Bluetooth, shromažduje takřka 15 000 společností z celého světa. Cíl? Ten je jasný. Zprostředkovat zákazníkovi nové zážitky ve stále lepších a lepších zařízeních a samozřejmě také nadále vyvíjet celou technologii. Ruku v ruce s těmito vznešenými cíli jde také to, že když prostě a jednoduše ve svém výrobku chcete tuto technologii mít, pak se bez členství v „klubu“ neobejdete. Je to ale logické, výrobci nemohou pouze těžit ze stávající technologie, musí zároveň nabídnout něco na oplátku.

Vize „digitálních“ domácností jsou známy jak z různých firemních prezentací, tak i kupříkladu z několika více či méně povedených sci-fi filmů. Některé dokonce už reálně fungují. Všechny jsou veskrze založeny právě na standardizaci určité technologie napříč celým spektrem spotřebičů tak, aby bylo možné tyto ovládat jednoduše a pokud možno prostřednictvím jednoho přístroje/ovladače. Jestli ale právě Bluetooth bude tou pravou technologií, na to si ještě nějaký ten pátek budeme muset počkat.

…a abychom si toto čekání trochu zkrátili, můžeme se podívat na jednu stávající digitální domácnost:

 

Diskuze (11) Další článek: Také předplacenky O2 už dobijete na poštách

Témata článku: Panasonic, Samsung, Sony, , , , Standard, BLU, STAN, Pán, Pro +, Blue, Son, Sam, Celé toto, Pan, Samsun, Bluetoot