Válka o šifrování už vypukla. Ušetřen není ani Android

FBI žaloval Apple kvůli prolomení šifrování, pak „federálové“ iPhone odemkli sami a žalobu stáhli. Už tehdy bylo jasné, že jde o jedinou bitvu, ale válka teprve začíná. Čekali jsme měsíce trvající přípravy, diskuze na nejvyšší politické úrovni… Ale všechno je jinak, případ iPhonu 5c atentátníka ze San Bernardina byl jen více vidět a rozhýbal řadu procesů, ale požadavků týkajících se přístupu k telefonům už bylo více.

ACLU dala dohromady mapu, která tyto případy mapuje. V současnosti je v databázi 70 požadavků, většina míří na Apple, 9 na Google. Ne vždy jde o šifrování, ale i takové případy tam jsou. Všechno je to poněkud nepřehledné, legislativa přímo řešící smartphony nebo dokonce šifrování neexistuje, a tak se různé bezpečnostní složky snaží ke smartphonům dostávat přes starší a obecnější zákony.

Klepněte pro větší obrázek
Většina požadavků u amerických soudů míří na Apple, ale i Android má znatelný podíl
obr.: ACLU

Stále však platí, že hlavní válka o šifrování teprve přijde a půjde o celospolečenské téma – média mají zájem, vždyť smartphone má téměř každý Američan a půjde o regulaci jejich soukromí…

Diskuze (9) Další článek: Předvídat chování davu? Čínská Baidu prý má algoritmus

Témata článku: Apple, , , , , , , Apple iPhone 4GB, Místní úřad, Americký soud, Bernard, #Android, Atentátník, San Bernardin, Nen,