Txtr Beagle: nejlevnější čtečka elektronických knih přijde na 300 Kč

Txtr Beagle: nejlevnější čtečka elektronických knih přijde na 300 Kč

Ceny za hardware a technologie klesají stejným tempem, jako zrychluje jejich vývoj. V Indii se prodávají jednoduché tablety s Androidem za cenu kolem 700 korun a i kvalitní čtečky knih například od Amazonu jsou na ceně sto dolarů, což je na našem trhu trochu nad dva tisíce korun. Obsah je důležitější a z dlouhodobého hlediska potenciálně mnohem dražší než hardware, s čímž počítají i výrobci a prodávají takový hardware takřka za náklady.

Podobně to bylo i v začátcích prodejů herních konzolí. Zisk se očekává především z obsahu a dalších služeb v rámci platformy, případně v pozdějších fázích výroby. V podobném stylu chce na trh zaútočit superlevná čtečka elektronických knih Txtr beagle „read | only“, která má být v prodeji za cenu 13 dolarů, což je i v přepočtu na naše podmínky pouze 300 Kč.

Klepněte pro větší obrázek
Txtr Beagle - superlevná čtečka kni má kompaktní rozměry a stojí 300 korun

Nízká cena ale také znamená velmi omezené možnosti a technologie. Čtečka má pětipalcový e-ink displej s rozlišením 800 × 600 a nedisponuje Wi-Fi ani žádným integrovaným systémem pro aplikace nebo nákup. Komunikace a nahrání knížek probíhá pouze přes Bluetooth spojení se smartphonem (pro začátek Apple iOS a Android). Až na něm běží aplikace, skrze kterou si knížku koupíte.

Txtr Beagle má rozměry 14 × 10,5 × 0,48-1,4 cm a hmotnost 128 gramů. O napájení se starají dvě AAA baterie. Výdrž by měla stačit na přečtení dvanácti až patnácti knih. Pro ukládání až pěti knih slouží interní 4GB flash paměť a podporována je většina formátů včetně epub nebo PDF. Čtečka bude v prodeji ve čtyřech barevných provedeních.

Na oficiálních stránkách je možné se pouze zaregistrovat pro budoucí oznámení prodeje, které by mělo přijít snad brzy.

Témata článku: Mobilní aplikace, Ostatní

8 komentářů

Nejnovější komentáře

  • waios 21. 10. 2012 11:55:57
    Pan Javurek uz nema o cem psat, a proto identicky clanek z 13.10.2012...
  • Karel Jiný 21. 10. 2012 10:15:55
    4GB a jen 5 knih? Na skripta to nebude to nejlepší...
  • idego 21. 10. 2012 4:08:59
    To nadšení bych krotil. Podle Der Spiegel bude cena 9,90 € dotovaná a...
Určitě si přečtěte

ReLive vytvoří úžasnou animaci vaší vyjížďky. Pro video nemusíte hnout ani prstem

ReLive vytvoří úžasnou animaci vaší vyjížďky. Pro video nemusíte hnout ani prstem

** Průlet satelitní mapou, cedule, fotky, základní statistiky ** Službu ReLive stačí spárovat se Stravou či Garminem ** Pak dostanete mail, že je video z vaší jízdy hotové

25.  5.  2017 | Kůžel Filip | 7

KnowRoaming: Jak si nalepit neomezený zahraniční internet na stávající SIM kartu

KnowRoaming: Jak si nalepit neomezený zahraniční internet na stávající SIM kartu

** Vyzkoušeli jsme alternativního poskytovatele roamingu z Kanady ** Na stávající SIM jsme nalepili KnowRoaming SIM kartu ** Jaké jsou výhody a nevýhody celého řešení?

21.  5.  2017 | Chroust Martin | 9

I/O 2017: Google předvedl novinky v Androidu O

I/O 2017: Google předvedl novinky v Androidu O

** Google stále ještě neodhalil finální označení Androidu O ** Ukázal však alespoň některé novinky, na které se můžeme těšit ** Důraz je kladen i na zařízení, které mají 1GB RAM a méně

17.  5.  2017 | Chroust Martin | 11