Učte se novou abecedu, Samsung mění značení mobilů

Nové značení Samsungů bude přehlednější, stačí si jen zapamatovat pětici písmen ve správném pořadí. S pro vlajkovou loď zůstává.

ABCDEF... Tato abeceda pro Samsung neplatí. Korejský výrobce spolu se čtveřicí nových smartphonů s Androidem oficiálně potvrdil také novou systematiku značení svých telefonů. Bude logičtější a k tomu, abychom poznali, do jaké části produktového spektra mobil patří, už nebude třeba znát systémové čtyřčíslí.

Klepněte pro větší obrázek

Základním kamenem nového značení jsou písmena Y, M, W, R, S. Přesně v tomto pořadí označují telefony od nejnižších modelů po vrcholné highendy. Přitom ještě loni označení S (např. u Galaxy S) nemělo v systému žádný význam a výrobce jej zvolil jednoduše proto, že v angličtině se dalo na S vymyslet spousta přívlastků (čtěte Samsung Galaxy S: co je „S Life“?).

I v novém značení si však pro lepší zapamatování můžeme pod písmeny představit významová slova. Y jako Young pro telefony nejnižší kategorie s cenou pohybující se okolo 3 tisíc Kč, M jako Magical pro mobily nižší střední třídy do 5 tisíc Kč, W jako Wonder pro mobily vyšší střední třídy s cenou do 8 tisíc Kč, R jako Royal pro řadu prémiových telefonů do 10 tisíc Kč a S jako Supersmart pro nejlépe vybavené vlajkové lodi s cenou nad 10 tisíc Kč.

Zachována ve značení zůstává systematika produktových větví podle operačního systému nebo zaměření. Nově se tedy nebudeme muset učit slova Galaxy (smartphony s Androidem), Wave (smartphony s Badou) a Omnia (smartphony s WP7), ani rozlišovací znaky telefonů bez otevřeného systému Ch@t (telefony s QWERTY), Xcover (odolné mobily) nebo DuoS (dualSIM telefony).

Další příznaky, podle kterých si i bez obrázku budeme moci zhruba představit daný model, jsou Pro (přítomnost QWERTY klávesnice), Plus (vylepšení modelu daného názvu bez výraznější změny designu) nebo LTE (připravenost zařízení na použití v sítích 4G). Pokud půjde o typického následovníka dříve prodávaného telefonu, bude se jako dosud používat značení generace římskými číslicemi (např. Samsung Galaxy S II, Samsung Wave III atp.)

Nové značení telefonů pomůže lepší orientaci zákazníků a prodlouží systémové řady díky konvenci s římskými číslicemi prakticky do nekonečna, nebo do doby, než se Samsung rohodne pro systém jiný.

Témata článku: Samsung

45 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Tom_82 26. 8. 2011 13:14:46
    Chlapče, ty potřebuješ psychouše - vyhledej raději odborníka.. :-D :-D A...
  • Tom_82 26. 8. 2011 13:05:22
    Napřed bys měl ostatní varovat před sebou samotným.. Tady tě má stejně...
  • Tom_82 26. 8. 2011 13:01:51
    Hele, ty "Forde", nechci se tady vytahovat, ale rád bych ti něco...

Určitě si přečtěte


Ultimativní sbírka vtipů na Galaxy Note 7. Nebo jsme na některý zapomněli?

Ultimativní sbírka vtipů na Galaxy Note 7. Nebo jsme na některý zapomněli?

** Kauza hořlavého Galaxy Note 7 pořád běží ** Stále přibývají nové vtípky, průběžně doplňujeme jejich sbírku ** Znáte další? Napište nám do diskuze

Dnes | Kůžel Filip | 1

Slepý souboj fotoaparátů má drtivého vítěze. Je to Galaxy S7 nebo iPhone 7?

Slepý souboj fotoaparátů má drtivého vítěze. Je to Galaxy S7 nebo iPhone 7?

** Slepý fototest končí drtivým vítězstvím Samsungu Galaxy S7 ** Také iPhone 7 má své nesporné kvality ** ...ale fotky ze Samsungu se líbily výrazně více.

18.  10.  2016 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 189

Týden mobilně 355: Ochutnáváme nejnovější Xperii Compact

Týden mobilně 355: Ochutnáváme nejnovější Xperii Compact

** Tématem týdne je mobilní tragédie jménem Samsung Galaxy Note 7. Jak velký průšvih to je? ** Ukážeme vám nový Sony Xperia X Compact. Nezabily kompromisy legendární mini-superphone? ** Chybět nebude ani Mobilní pavlač s komentářem k nejzajímavějším událostem uplynulého týdne.

15.  10.  2016 | Kůžel Filip, Láska Jan | 5

Podívejte se na rodokmen mobilů s duálními fotoaparáty. Znáte je všechny?

Podívejte se na rodokmen mobilů s duálními fotoaparáty. Znáte je všechny?

** Apple není první. Dvojité fotoaparáty jsou s námi skoro dekádu ** Smysl dvou objektivů se různí, ale úspěch nezaznamenal žádný ** Máme pro vás také exoty se třemi zadními či pěti předními kamerami

13.  10.  2016 | Kůžel Filip | 4

Apple iPhone 7 vs Samsung Galaxy S7. Slepý souboj fotoaparátů.

Apple iPhone 7 vs Samsung Galaxy S7. Slepý souboj fotoaparátů.

** Srovnali jsme foťáky velikánů: Apple iPhone 7 a Samsung Galaxy S7 ** O vítězi testu rozhodnete jen vy ** Vítěze vyhlásíme za týden

10.  10.  2016 | Miksa Martin | 134

Samsung koupil umělou inteligenci Viv od tvůrců Siri

Samsung koupil umělou inteligenci Viv od tvůrců Siri

6.  10.  2016 | Javůrek Karel | 10