V září přijde SuperiPhone. Začne se nabíjet, jen vejdete do místnosti [spekulace]

 • Není velké tajemství, že Apple testuje bezdrátové nabíjení
 • Chce se dostat před konkurenci, iPhone se nabije až 5 metrů od nabíječky
 • Na potvrzení budeme čekat do září 2017

Apple minimálně uvažuje o bezdrátovém nabíjení iPhonu. Japonský Nikkei tvrdí, že technologii už testuje dvorní výrobce Applu, čínský Foxconn. Zda se dostane do iPhonu výroční desáté generace představené v září 2017 zatím není jasné. Přitom nejde jen o to, zda se z Applu/Foxconnu dostanou pravdivé informace, rozhodnutí ještě nemuselo padnout.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Takhle si Budoucí iPhone představuje designér Marek Weidlich.

Už začátkem roku přicházely zprávy o tom, že se Apple nehodlá spokojit se současným standardem Qi Wireless, který prakticky vyžaduje kontakt telefonu s podložkou. Apple míří k technologii, která zvládne iPhone dobíjet na řádově delší vzdálenost.

Spekulace zmiňují spolupráci s Energous (Energous.com), která stojí za projektem WattUp. To je technologie, který nabíjí na vzdálenost až pěti metrů. Produkční verze nabíječky má být hotová na podzim 2017. Integruje Apple technologii do iPhonu? Koupí Apple firmu Energous, aby si zajistil exkluzivitu?

A ještě jedna spekulace, tentokrát naše. Kolega Tomáš Holčík se v září na veletrhu IFA zastavil na stánku Energous a už tehdy byla řeč o tajném partnerovi, který uvede WattUp (prozatím) exkluzivně ve svých produktech. Má jít o velkou firmu, která vyrábí také mobilní telefony a tablety. …což by na Apple sedělo.

Dovedete si představit, co by taková technologie znamenala nejen pro mobilní telefony? V drobné domácí elektronice by stačilo nahradit AA/AAA baterie akumulátory s vestavěným dobíjením a už byste je nikdy nemuseli měnit, vyndávat, nabíjet a vracet zpět.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Zatímco vysílač je velký, přijímač se vejde i do Bluetooth sluchátka. Skvělé je, že nemusíte mít v obýváku nevzhledný „router“, vysílač se dá integrovat třeba do rámu televize.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Energous už 17 patentů na technologii má, na schválení čeká dalších asi 250. Nenabíjí se všechna zařízení konstantně, ale jen když je potřeba. Priority se stanovují přes aplikaci.

Jedno je jisté, iPhone, který by se nabíjel hned po příchodu do místnosti, aniž byste pro to cokoliv udělali, by byl přesně tím revolučním iPhonem, po kterém fandové celé roky volají. Dočkáme se? 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
A ještě jednou Marek Weidlich. Druhý (a novější) koncept se jmenuje iPhone, vision Next. 

A ještě jedna spekulace. Novou nabíjecí technologii má dostat jen jeden ze tří modelů naplánovaných pro rok 2017. Bude to špičková varianta, která má (rovněž jako jediná) dostat OLED displej zakrývající celou čelní stranu telefonu. Jestli se zvěsti potvrdí, vypadá to, že kromě dvou evolučních modelů, přijde i jakýsi SuperiPhone! 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Displej přes celou přední stranu na konceptu od iPhone Lover.

Témata článku: Apple, iPhone, Spekulace, Technologie, Koncepty, Zajímavosti, Nabíjení, Bezdrátové nabíjení, Apple iPhone 8

152 komentářů

Nejnovější komentáře

 • dushko 18. 1. 2017 2:32:03
  seriózny technický web by mal byť jedinečný, nie za každú cenu zverejňovať...
 • komca 15. 1. 2017 20:59:19
  HAHAHAHAH tak ten byl dobrej :D
 • _John_Returns_ 14. 1. 2017 14:22:27
  Rád bych zkrotil jablečné vášně, takže zde je moje spekulace, která už tři...
Určitě si přečtěte

Mobilní revoluce je tady! T-Mobile představil tarif s 10 GB za 499 Kč

Mobilní revoluce je tady! T-Mobile představil tarif s 10 GB za 499 Kč

** T-Mobile sliboval velké věci a nezklamal ** Tarif Mobil DATA se bude líbit hlavně internetové generaci ** Nové je celé portfolio tarifů

Včera | Kůžel Filip, Pospíšil Aleš | 206

První v republice. V Děčíně zaplatíte v MHD bankovní kartou či náramkem

První v republice. V Děčíně zaplatíte v MHD bankovní kartou či náramkem

** Děčín uvedl víceúčelovou kartu. Platí v MHD i v obchodech ** Jde o první projekt svého druhu v Evropě ** Dopravní podnik si slibuje rychlejší odbavování cestujících

27.  3.  2017 | E15.cz , Schwarzmann Marek | 12