Vánoční stránky O2 získaly dvě mezinárodní ocenění

Dvě prestižní mezinárodní ocenění získala vánoční microsite společnosti O2. Stránka byla vybrána jako "Site of the day" na serverech FWA (Favourite Website Awards) a Design Licks. Ocenění tohoto typu získávají české stránky jen velmi výjimečně.

Ocenění FWA Site of the Day je považováno za jedno z nejprestižnějších v oblasti nových médií. Členové FWA denně vybírají z mnoha stránek z celého světa tu, která nejlépe ilustruje možnosti nejnovějších technologií a zároveň inspiruje svým vzhledem a pojetím. Oceněné projekty pak většinou udávají směr, jakým se budou microsite v nejbližší budoucnosti ubírat.

Druhé ocenění, Design Licks, se zaměřuje na stránky, které vynikají v oblastech designu, použitelnosti i vynikající pozorností k detailu. Ze stovek přihlášených webových stránek z celého světa byla vybrána stránka O2 Vánoce právě díky designu a koncepci stránek. Stránka získala hlavní cenu Design Licks dne 13. února 2009 a dodnes figuruje na titulní straně.

Podobu a koncept vánoční microsite O2 vytvořila agentura 2FRESH. Základem stránky jsou modulární "přání", která byla do stránek postupně přidávána a přinášela návštěvníkům možnost probírat se drobnými hříčkami a prozkoumávat neznámé virtuální světy i vánoční nabídky společnosti. Celá stránka vznikala zhruba měsíc a po spuštění do ní postupně byly dodávány další elementy, přání a hry.

Kromě mezinárodního uznání dosáhla vánoční microsite O2 Vánoce i velkého úspěchu v Česku, když přilákala 330 000 návštěv. Hraním her, řešením logických hříček nebo virtuálním koulováním strávil průměrný návštěvník stránek 7 minut. V každé z těchto aktivit mu zároveň byly hravou formou prezentovány vánoční nabídky společnosti.

Stránky O2 Vánoce již nejsou zákazníkům přístupné, ale lze si je zobrazit zde

Témata článku: Tiskové zprávy