Ve čtvrtek se představí iPad Air 2. Takhle vypadá

Akci podzimu – představení iPhonů a hodinek – už má Apple za sebou, ale čeká nás ještě jedna tiskovka. Na co se můžeme těšit?

Na čtvrtek 16. října Apple svolal tiskovou konferenci a je veřejným tajemstvím, že půjde o iPady. Otázkou je, o které. Podle dostupných indicií to vypadá, že obří 12,9" iPad přijde až na jaře 2015. iPad mini 3 je s otazníkem. Jako nejpravděpodobnější se tak jeví představení iPadu Air 2. Očekávat můžeme klasický upgrade řad iMac/MacBook a celkem jisté je finální zveřejnění systému OS X Yosemite.

Klepněte pro větší obrázek 
Z pozvánky na čtvrteční akci.

Více bychom měli vědět ve čtvrtek 16. října v 19:00, kdy začíná tisková konference. Jako již tradičně ji na MobilManii budeme sledovat živě.

Co víme o iPadu Air 2

Web Tinhte.vn dokonce zveřejnil fotky nepředstaveného tabletu a známe také jeho technické parametry. Hlavní novinky? Konečně také iPad dostane snímač otisků prstů Touch ID. Air v terminologii Applu znamená tenký a iPad Air 2 tuto hodnotu posune na 7 mm. Není to až příliš málo, uvážíme-li ohýbací kauzu #bendgate mnohem menšího a obdobně tenkého iPhonu 6 Plus?

Úhlopříčka ani rozlišení se nezmění (9,7", 2048 × 1536 pixelů), stejná zůstává také technologie IPS, ale zmizí mezera mezi displejem a jeho krycím sklem. To zlepší optické vlastnosti, zejména viditelnost na slunci, ale také to téměř automaticky znamená, že s krycím sklem rozbijete i displej.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Na fotkách chybí vypínač zvuků/zámek otáčení displeje, což je škoda. Nastavení těchto parametrů je sice dostupné ve snadno přístupné liště, přesto myslím, že bude klasický hardwarový přepínač zaběhlým uživatelům iPadu chybět. (obr. Tinhte.vn)

Klasický upgrade můžeme čekat u výpočetního výkonu (procesor Apple A8) i u grafiky, velkým krokem mají být 2 GB RAM (dříve 1 GB). Hlavní foťák poskočí z 5 na 8 MPx, lepší bude i čelní kamerka. A pak už jen „drobnosti“: v nabídce bude iPhonem ověřená zlatá barva, zmizí paměťová varianta 16 GB, nabízet se bude už jen 32, 64 a 128 GB.

Témata článku: Apple, iPad, AI

89 komentářů

Nejnovější komentáře

  • _fx_ 15. 10. 2014 22:36:49
    _John_ https://www.facebook.com/horakjan Nazývejme ho pravým jménem....
  • GojimIsKing 15. 10. 2014 20:03:42
    Čo vieme? No je to tenké. Moc, moc tenké. A ten hliník? Taký surový hnus.
  • martin79 14. 10. 2014 21:32:49
    Muj nazor je, ze lidi co maji vic minusu nez plusu by nemeli mit pravo...

Určitě si přečtěte


Slepý souboj fotoaparátů má drtivého vítěze. Je to Galaxy S7 nebo iPhone 7?

Slepý souboj fotoaparátů má drtivého vítěze. Je to Galaxy S7 nebo iPhone 7?

** Slepý fototest končí drtivým vítězstvím Samsungu Galaxy S7 ** Také iPhone 7 má své nesporné kvality ** ...ale fotky ze Samsungu se líbily výrazně více.

18.  10.  2016 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 189

Podívejte se na rodokmen mobilů s duálními fotoaparáty. Znáte je všechny?

Podívejte se na rodokmen mobilů s duálními fotoaparáty. Znáte je všechny?

** Apple není první. Dvojité fotoaparáty jsou s námi skoro dekádu ** Smysl dvou objektivů se různí, ale úspěch nezaznamenal žádný ** Máme pro vás také exoty se třemi zadními či pěti předními kamerami

13.  10.  2016 | Kůžel Filip | 4

Apple iPhone 7 vs Samsung Galaxy S7. Slepý souboj fotoaparátů.

Apple iPhone 7 vs Samsung Galaxy S7. Slepý souboj fotoaparátů.

** Srovnali jsme foťáky velikánů: Apple iPhone 7 a Samsung Galaxy S7 ** O vítězi testu rozhodnete jen vy ** Vítěze vyhlásíme za týden

10.  10.  2016 | Miksa Martin | 134