Volejte rodině a přátelům bez omezení

Stačí platit paušál a můžete vykládat do aleluja. O2 a Vodafone přináší novinky, T-Mobile naopak komunitní tarif zrušil.
Kapitoly článku

Mobilní operátoři učí své zákazníky více volat či využívat časem prověřených „neomezených“ služeb zadarmo, tedy vlastně za paušální poplatek. Zákazníky lákají na líbivá slovíčka, nechávají je  ochutnávat levněji a případná negativa si nechávají pro sebe – pečlivě skryté v nesrozumitelných podmínkách. Pravdou ovšem je, že v případě neomezených služeb si operátoři dávají pozor a jejich nabídku se snaží co nejvíce zprůhlednit.

Klepněte pro větší obrázek
Zaplatit si měsiční paušál může někdy vyjít levněji než volat za běžnou taxu

Dnes tedy můžeme vypustit otravné studování podmínek a přejít rovnou na věc. Agregátní nabídka služeb pro skupinovou komunikaci totiž prošla v posledních týdnech několika zajímavými změnami. Přibyly nové balíčky, ale bohužel se vyskytl i případ, kdy operátor tarif z nabídky stáhl. Bohužel pravděpodobně z důvodu, že byl pro zákazníky až příliš výhodný. Než se posuneme dále, chtěl bych ještě vypíchnout důvod, proč jsou pro operátora příjmy z volání či zpráv směřujících do jeho vlastní sítě tak zajímavé.

Paušály zůstanou doma

Je to prosté, zatím co mezi sebou si operátoři musí platit tzv. propojovací poplatky, komunikace ve vlastní síti operátora téměř nic nestojí. Takže není nic snazšího než dát zákazníkovi onen dobrý pocit „mám to zadarmo“ a pobrat si nemalé paušály. Na druhou stranu ale v žádném případě nepopírám, že s tím správným balíčkem můžete ušetřit měsíčně třeba i tisíce. Záleží na situaci, pokud vykládáte každý všední večer s partnerem na druhém konci republiky, určitě si některou ze služeb z našeho přehledu aktivujte a necpěte operátorovi peníze za každou provolanou minutu.


Klepněte pro větší obrázek

Tip: Snižte propojovací poplatky, nabádá Evropská Komise ČTÚ

Na tom, že Češi volají draze něco je, vždyť i propojovací poplatky jsou u nás druhé nejvyšší. Evropská komise nyní vyzývá ČTÚ k jejich snížení.


O2: dva až sedm atomů kyslíku

U O2 můžete využívat neomezené služby v rámci tarifů NEON, ale se službou Navzájem si mohou volat vzájemně i uživatelé starších tarifů. Aktivace je možná krom nejnovější paušální rodiny ještě u Magnetických tarifů včetně Maxových verzí, u tarifů Simple a některých dalších speciálních tarifů jako je Individual. Princip je jednoduchý, navzájem si může volat až sedm uživatelů O2, přičemž paušál ve výši 200 Kč platí každý sám za sebe.

Celkem tedy může služba stát až čtrnáct set korun, ale z pohledu jednotlivce to při vyšším počtu čísel ve skupině není vůbec špatná cena. Navíc pro čísla, která jsou pod jedním zákaznickým účtem (sloučení je možné kdykoli zdarma) platí pouze poloviční cenu, takže jde o ideální řešení pro rodiny. Ale 50% slevu může dostat každý, bohužel jen na tři měsíce, pokud si službu aktivujete do konce roku.

Pro aktivaci, která by měla být možná od dnešního dne, stačí poslat SMS s textem NAV X na číslo 999111, přičemž X je 9místné telefonní číslo. Pozvaný musí souhlasit, to lze zařídit odpovědí SMSkou ve tvaru A na pozvánku zakladatele, popřípadě lze nesouhlasit odesláním odpovědi ve tvaru N.

Navzájem celkový paušál (dle počtu čísel 2 - 7)
měsíční paušál od každého člena 200 Kč 400 - 1 400 Kč
měsíční paušál pokud jsou čísla na jednom zákaznickém účtu 100 Kč 200 - 700 Kč
vzájemné volání zdarma  
Do konce roku 2009 platí 50% sleva na první tři měsíce

U O2 je ještě stále k mání služba Volej domů zdarma. Tedy jen pro paušály, balíček lze aktivovat jen u starších tarifů a volat lze až na tři čísla ve vlastní síti za 49 – 59 Kč týdně. Bohužel je služba v praxi většinou nepoužitelná kvůli bezohlednosti k volným minutám, hodí se proto jen k tarifům jako je Individual, T!P Relax či tarifům obsahujícím jen SMS. Pro předplacené karty byla služba zredukována na jedno fixní či mobilní číslo za 49 Kč měsíčně.

U:fon balíčky nepotřebuje

U mimozemského operátora nejsou balíčky potřeba, se všemi jeho tarify lze volat do vlastní sítě zdarma a krom nejnižšího tarifu ZA 100 obsahuje měsíční paušál i neomezené SMS. Nabídla v pravdě skvělá, ale celou řadu zákazníků odrazuje jinak nekompatibilní CDMA síť. Od srpna inovoval zelenáč na našem trhu celou svou nabídku hlasových i datových služeb včetně zařazení nových telefonních aparátů. Více podrobností se dozvíte na blogu Mobil(n)ovinky.

Tarif ZA 100 ZA 350 ZA 400 DUO ZA 600 DATAFON
paušál 100 Kč 350 Kč 400 Kč 600 Kč
volání do sítě U:fon neomezeně neomezeně neomezeně neomezeně
volné minuty do ostatních sítí 0 60 0 60
volání do ostatních sítí 4,50 Kč 3,50 Kč 3,50 Kč 3,50 Kč
SMS do sítě U:fon (nad 250 ks) 1,19 Kč (1,50 Kč) neomezeně neomezeně neomezeně
SMS do jiných sítí (nad 250 ks) 1,19 Kč (1,50 Kč) 1,19 Kč (1,50 Kč) 1,19 Kč (1,50 Kč) 1,19 Kč (1,50 Kč)

Témata článku: Operátoři, O2, Vodafone, T-Mobile, U:fon

27 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Mac.L 18. 11. 2009 17:16:16
    Co to melete osobo??? Cisla se daji menit zdarma.(kazdy kalendarni mesic...
  • Aleš Pospíšil 17. 10. 2009 11:58:26
    Jak typické..
  • Bob 17. 10. 2009 10:41:57
    Na infolince O2 mi rekli ze služba Navzájem byla z technických duvodů...
Určitě si přečtěte

O2 nabídne rodinný tarif. Slibuje úsporu 35 % nákladů

O2 nabídne rodinný tarif. Slibuje úsporu 35 % nákladů

** Tři neomezené tarify s 9 GB a televize vyjde na dva tisíce ** Čtvrtou SIM s 3 GB je možné dokoupit za ďábelských 666 Kč ** Stejně jako Vodafone „tlačí“ O2 víc služeb za nižší jednotkovou cenu

Dnes | Kůžel Filip, Pospíšil Aleš | 11

Vodafone dá studentům bonus až 1 500 Kč na nový mobil

Vodafone dá studentům bonus až 1 500 Kč na nový mobil

24.  4.  2017 | Pospíšil Aleš | 2

Vodafone zruší evropský roaming už 11. června. Známe podrobnosti

Vodafone zruší evropský roaming už 11. června. Známe podrobnosti

** Příplatky padnou. Za volaní, SMS a data se bude platit jako doma ** U Vodafone platí zóna EU pro 31 zemí, pozor na Švýcarsko ** Pro zbylé země doporučuje operátor balíček Roaming na den

24.  4.  2017 | Pospíšil Aleš | 30

Dítě s paušálem může být neřízená střela, za dluhy odpovídají rodiče

Dítě s paušálem může být neřízená střela, za dluhy odpovídají rodiče

** Raději pořiďte dítěti předplacenou kartu, nebo nastavte limity útraty ** Ušetříte si infarkt až zjistíte, že potomek probendil balík ** ČTÚ řešil případ, kdy operátor vymáhal po dítěti dluh 60 tisíc

13.  4.  2017 | Pospíšil Aleš | 35